• $13,3274
  • €15,1272
  • 787.611
  • 2048.67
30 Eylül 2012 Pazar

Nurlar içinde yat büyük usta

Müzik dünyası bir değerini daha kaybetti. Bir saz, söz ve ses ustası Neşet Ertaş da artık yok. Ben 1994 yılında Yıldız Tibe'nin ilk albümünde seslendirdiği 'Zülüf' şarkısıyla tanımıştım Neşet Ertaş'ı. Çocukluk, gençlik geç kalınmışlık. Sonra ardı ardına çıktı türküleri karşıma. Bu işin içine girince ustayı daha iyi tanır oldum. Hiç karşılaşmadık bunca yıl. Ama hep duydum... En çokta mütevazılığını duydum.
Her ölüm benim içimi yakar tanısam da tanımasam da. Burulurum. Bu defa kaybettiğimiz usta bir isim... Neşet Ertaş.  Aramızda olmayacak ama türküleriyle hep yaşayacak. Ama keşke birilerinin de yaşarken kıymetini bilsek. Nurlar içinde yatsın...

Seda Sayan'dan anlamlı destek
Seda Sayan yine sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Yine kendi imkanlarıyla bir el uzatıyor. www.sedanindunyasi.com adında bir site açtı.
Burada sahnede giydiği kıyafet, ayakkabı, aksesuvar ne varsa satışa çıkardı. Ve en önemli ayrıntı buradan elde edilen para hiçbir şekilde Seda Sayan'ın eline dahi geçmeden Şehit Aileleri Derneği'ne ulaşıyor. Bugüne kadar yaptığı yardımlarla herkesin kalbinde taht kuran Seda Sayan öncü olacak bence.

Twitter fenomeni kitap hazırlığında
Twitter'ı sıkı takip edenler TwitPaşa kullanıcı ismini çok iyi bilir. Twitter, ülkemizde daha bu kadar popüler değilken, o, Twitter'da popülerdi. Gezdiğini, gördüğünü, okuduğunu, içtiğini herkesle paylaşır TwitPaşa. Çok da sevilen bir karakter. Ben kendisiyle tanıştım. Tanışınca daha da çok sevdim.
Şimdi 'Paşaport' adında bir kitap çıkardı. Kılavuzluk yapıyor kitabında herkese. Gittiği, gördüğü, kokladığı havayı anlatıp bilmediğiniz bir ülke için ipuçlarını kendi üslubuyla anlatıyor. Paşaport'u okurken dünyanın çeşitli ülkelerini ve kültürlerini yakından tanıyacak, aynı zamanda TwitPaşa'nın başından geçenlere tanık olacaksınız. Onunla birlikte yolculuk yapmanın ne kadar eğlenceli olduğunu keşfedip, yazdıklarına kahkahayla eşlik edeceksiniz.

Sibel Can haklı çıktı
'İffet' dizisinin son 5 bölümünde  'Semiha' karakteriyle ekranlara gelen Binnaz Avcı, benim yakın arkadaşım. Türk sinemasının usta karakter oyuncusu Suzan Avcı'nın ve o izlediğimiz eski Türk filmlerinin nerdeyse yarısından fazlasının senaristi Erdoğan Tünaş'ın kızları. Aileden genlerden gelen bir yeteneği vardır.  Ama biraz tembeldir, ağırkanlıdır. Çalışmayı sever ama iş kovalamaz. İş ona gelsin diye bekler. Bolluk döneminde olduğumuzu unutur.  Alternatif bol bir dönemde olduğumuzu bir anlatamadım ben ona. İffet dizisine Sibel Can önermiş Binnaz Avcı'yı.  Hakkını vererek de oynadı. Dikkatleri çekti üzerine. Şimdi teklifler gelmeye başladı. Binnaz Avcı'nın en büyük isteği, annesi Suzan Avcı'yla kamera karşısına geçmek. Ana kızın beraber bir senaryoda buluşması güzel olur bence de...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor