• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
4 Mart 2012 Pazar

Mesleğinde takdir etmeden geçemediklerim

Geçen hafta Bugün TV'de Ali Atıf Bir'in programına konuk oldum. İletişim konusunda duayen biriyle sohbet etmek insanı heyecanlandırıyor. Keyifli bir programdı. Saatler nasıl geçti anlamadım. Bir ara Ali Atıf Hoca bana mesleğimde kimleri örnek aldığımı sordu. Tereddütsüz 'Lisa Tuna, Erkan Özerman ve Ahmet San hep idolüm oldu' dedim. Arkasından 'Şimdi senden sonra gelip seninle aynı işi yapanları takip ediyor musun, kimleri beğeniyorsun?' diye sordu. Hiç tereddütsüz bu soruya da cevap vermem gerekirken, Ali Atıf Hocamın 'senden sonra' demesiyle 'aman sanırım yaşlandım vay' diye içimden geçirdim. 'Beğendiğim isimler var' dedim ancak isimleri o anda söyleyemedim. Yayın bitti, eve giderken içim içimi yedi.
Kendi jenerasyonumdan Zeynep Altınçekiç'in (bende büyümüşüm
baksanıza! Zeynep'i de kendimle beraber yaşlı yaptım) iş sistemini çok beğenirim. Aralarda hep fikir alışverişi yapar, birbirimize destek oluruz. Yıllar süren dostluğumuz hem iş hem arkadaşlıkta güzel gider.
Ve... İrem Çetin... Bayılıyorum onun hanımefendiliğine, insan ilişkilerine, saygısına, özenine. İrem Çetin Avrupa Müzik sanatçılarına hizmet veriyor. Bence tüm Avrupa Müzik sanatçıları çok şanslı. İşlerini takip eden sahiplenen biri var.
Emre Duymaz... Emre için de İrem'e söylediklerimi söyleyebilirim. Çok başarılı
buluyorum Emre'yi, üstlendiği her projede...
İşini takip eden ve insan ilişkileri iyi olan herkes başarılı olur. Herkes hayatta hata yapabilir, yanlış cümleler kullanabilir. Ama hayattan ders almayı bilmek gerekiyor. Benim mesleğimde favori isimlerim işte. Ben de onları hayranlıkla takip ediyorum.

SAHNE VE BÜLENT ERSOY...
İki haftadır Cahide'ye gidiyorum. Geçen hafta Selami Şahin'i yazmıştım. Bu hafta da Bülent Ersoy'dan pop şarkılar dinlemeye gittik. Nasıl güzel bir repertuvar hazırlamış Bülent Ersoy. Neşesi yerindeydi. Solist değil, bir şov yaptı Cahide'de. Öyle güzel şarkılar seçmiş ki; bir ara tüm masalardaki konuklarla eşlik ettik kendisine. Sahnede duruş, o ufacık alanı kullanma becerisi, işve cilve, seyirciyle diyalog için sahneye çıkan herkes bir kez gözünü kırpmadan izlemeli.
Sahne konusunda herkesin Bülent Ersoy'dan öğrenecekleri olduğunu düşünüyorum.

KULAĞIMIZIN PASI SİLİNECEK
Zerrin Özer'in yeni bir proje hazırlığında olduğunu aylar önce yazmıştım size. Soner Sarıkabadayı imzalı bir şarkıyla sevenleriyle buluştu Zerrin Özer. Şarkının adı 'Giden Gitti...' Gelen tepkiler çok güzel. Zerrin Özer'in muhteşem yorumu ile Soner Sarıkabadayı'nın muhteşem yeteneği güzel bir iş çıkardı. Zerrin Özer kulağımızın pasını silecek. Zerrin Özer'i takip etmek için www.zerrinozer.info

DANS ETMEYE HAZIRLANIN
Didem Özgen yeni bir projeye imza atıyor. Parti kızı olarak ismini çok duymuşsunuzdur. Onun partilerinin müdavimleri vardır, bağımlılık yapar... Benim de mesleğimde ilk tanıdığım isimlerdendir. Şimdi yeni bir mekan açıyor 'Rehab' isminde. Rehab Tepebaşı'nda önümüzdeki günlerde açılacak. Adını sıkça duyacaksınız. Dans etmek istediğinizde Rehab en iyi tercih olacak.
Kazancın ve yolun açık olsun Didem Özgen...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz, 'Markar'ı çok erken kaybettik. Markar hayat, yaşam doluydu.

'Anıları ve geride bıraktıkları bize ışık tutacak nitelikte'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi