• $7,5526
  • €9,0544
  • 410.915
  • 1538.04
22 Ocak 2012 Pazar

Meltem Cumbul'la gurur duymak...

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

Los Angeles'ta düzenlenen Golden Globe töreninde Meltem Cumbul'un hangi vasıfla bulunduğunu ne tartıştık, ne tartıştık...  'Helal kıza, gitti sahneye, çıktı onca dünya starı ile adını beraber geçirdi' diyen yok. Ne koşulda olursa olsun, adını dünyaca ünlü starlarla beraber geçirtmek bile büyük bir başarı. Golden Globe'da Meltem Cumbul bir yıldız olarak dünyaya sunuluyor, sanırım biz kıskançlıktan ne diyeceğimizi bilmeden, ağzımız var ya, konuşuyoruz. Sadece konuşuruz bizler: Aaa oldu mu, bunu giymiş, neden öyle dedi... Alkışlamayı ne zaman öğreniyor olacağız acaba? Meltem Cumbul'un oynadığı 'Gönül Yarası' filmi 2006 yılında Oscar aday adayı olmuştu. Oscar aday adayı olunca, Golden Globe'un da aday adayı oluyorsunuz. Bu sebeple, o dönemde Golden Globe üyelerinden pek çoğuyla bir araya gelme fırsatı bulan Meltem Cumbul dikkatleri üzerine çekmiş ve ona fırsat verilmiş. Ben bir Türk olarak Meltem Cumbul'un orada olmasından, yaptığı konuşmadan gurur duydum. Ülkem adına dünya starları içinde bence güzel bir şey yaptı.

Yeni bir fenomen doğuyor
Geçen hafta başlayan Gülse Birsel projesinin ilk yayınına çok konsantre olamadım; çünkü diğer kanalda hiç kaçırmamaya çalıştığım 'Adını Feriha Koydum' vardı. Aralarda bakıp geri döndüm. Ama Twitter'daki yorumlara baktığımda dedim ki, sanırım olmamış. Çünkü ardı ardına takip ettiğim isimlerden ve onların retweet ettiklerinden o anlaşılıyordu. Olumlu yorumdan çok, olumsuz yorum vardı. Beklenti büyüktü sanırım. Sonra tekrarını izleyince ben sevdim. Sevdim ama... Benim beklentim de çok yüksekti ama ilk bölümden belli olmaz ikinciye üçüncüye bakmak lazım. Mesela ben Beyaz'ı hiç sevmedim. Yalan Dünya'da en çok dikkatimi 'Binbir Gece' dizisinden hatırladığım Bartu Küçükçağlayan çekti. Bartu Küçükçağlayan'ın canlandırdığı tuhaf, gizemli, karanlık tavırlarıyla depresif ergen rolü fenomen olacak görün bakın.

Türk kahvesini sadece içmeyin!
Geleneksel kahve kültürümüze, değerlerimize sahip çıkmak yurtdışında Türk kahvesini tanıtmak adına düzenlenen 'Türk kahvesi içiyorum, kahveme sahip çıkıyorum' projesi büyük bir tanıtımla başladı. Atıl Kutoğlu tarafından Türk Kahve Derneği yararına Selçuklu motiflerlerinden esinlenerek hazırlanan fincanlar turkuvaz ve mor olarak, iki farklı renkte tasarlandı. Birbirinden ünlü isimler projeyi tanıtmak için Zeynel Abidin Ağgül'ün kamerasına geçerek poz verip destek verdiler. Siz de geleneksel kahve kültürümüzü korumak, yaymak ve bir bilinç oluşturulmasını sağlamak adına bu projeye destek vermek ister, Atıl Kutoğlu tarafından hazırlanan fincanlara ulaşmak isterseniz, satış sitesi: www.krcshop.com

Sibel Can'dan örnek davranış
Türk sanat müziği denince aklıma üç isim gelir benim: Zeki Müren, Müzeyyen Senar ve Bülent Ersoy. Birçok usta isim daha var tabi” ki ama benim aklıma gelen ilk üç isim böyle. Efsanedir bu üç isim... Allah yaşayanların ömrünü artırsın inşallah. Müzeyyen Senar son birkaç yıldır rahatsız ve Bodrum'da tedavisi sürüyor. Televizyonda izlediğimiz esprili, eğlenceli koca çınarın 10 sene önce bir magazin programında tekneden denize balıklama atlayışını asla unutamam. Hala şarkılarını dinlediğim zaman tüylerim diken diken olur, kalbime dokunur sesi. Geçen yıl 'Müzeyyen Senar Vefa Gecesi' adında bir organizasyon gerçekleşeceğini duymuştum.  Belki geçen yılki duyumdu sadece ama bu sene 7 Şubat tarihinde Sibel Can önderliğinde Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde bir gece yapılıyor.
Sibel Can'dan büyük bir vefa örneği... Birçok sanatçıya da yol göstericidir. Sibel Can başta olmak üzere, organizasyonda emeği geçenlere buradan teşekkür ediyorum.

twitter.com/ozguraras

<p>Ermenistan üzerindeki küresel güç mücadelesinin uzun süreceğini söyleyen Altınbaş Üniversitesi Öğ

Ermenistan'daki durum kimi, nasıl etkileyecek?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi