• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
28 Ekim 2012 Pazar

Madam Margot Suadiye'de

Anadolu Yakası'nda Suadiye'de eğlence hayatı renkleniyor. Yeni bir mekan açılıyor ve bir karakter yaratarak hizmet sunmaya başlıyor. Proje bir mekan... Madam Margot adı. Paris'ten İstanbul'a gelerek Suadiye'ye yerleşen Madame Margot, kostüm, makyaj, koreografi alanında uzman ekibiyle birlikte hazırladığı Broadway şovları ve elleriyle hazırladığı özel yemeklerle misafirlerine büyülü bir atmosfer yaşatıyor. Yerli - yabancı  25 profesyonel  dansçıdan oluşan ekibin, misafirlerle bütünleşen özel şovlar ve canlı ses performansları hafta içi ve  hafta sonları hizmet verecek.
Yemek ve şovların ardından kulübe dönecek mekanda Madame Margot misafirlarini hafta içi 02.00'ye hafta sonu da 04.00'e kadar özel seçtiği yerli-yabancı şarkılar ve büyüleyici sürpriz dansçılarıyla şovlar sunuyor. Cafe de Paris Restoranları'nın  sahibi Abdullah Özmelek işletmesinde olan Gadam Margot Anadolu Yakası'nın yeni gözbebeği olacak bence.
Fiyatları da uygun hafta içi kişi başı 139 TL, hafta sonu kişi başı 159 TL. Bu fiyatlara sınırsız yerli içki de dahil.

Bebek'teki modern mimari
Açıldığı günden bu yana Bebek'te fırtınalar estiren kısa sürede kendi müdavimlerini oluşturan Chilai'ya model arkadaşım Uğur Karakurt'un doğum günü için gittim geçen hafta. İstanbul'un klasikleşmiş güzelliklerinden olan Bebek'e modern bir soluk getiren Chilai'da yine birbirinden ünlü isimler vardı. Boğaz'ın üstünde mimar Mahmut Anların dokunuşlarıyla modern dekorasyonu ve şeflerin yarattığı iddialı mönüleriyle bence uzun süre İstanbul gece hayatının nabzını tutacaklar.

Her şey çok güzel olacak
Müzik dünyasında kendini aşanlar ve yerinde sayanlar var. Kendini aşanlardan biri Ziynet Sali. Hem ses hem de insan olarak çok severim ben Ziynet Sali'yi. Geçen hafta montajı bittiğinde Nihat Odabaşı en son  Ziynet Sali ile çektikleri klibi izletti bana. Ağzım açık izledim. İzlediğim kadın beni büyüledi, kendini aştığını gösterdi. Kendine değil işine yatırım yaptığını ispatladı. Bir adım daha iyisi için çabasını gösterdi.  Size de tavsiye ediyorum 'Her şey Güzel Olacak' klibini izlemelisiniz.  Klip sizi biraz duygulandıracak ama karşınızda çok başarılı kendi çıtasını yükselten bir Ziynet Sali göreceksiniz...

Hanımlar lütfen dikkat!
Hanımlar size sesleniyorum... Meme kanseri ihmale gelmiyor. Benim annem ihmal etti ve tedavi süremiz uzun sürüyor. Lütfen etrafınızdaki herkesi uyarın.
İhmali önlemek için elinizden gelini yapın. Bu hastalık inanın kendisini kilitlemesine, kapatmasına neden oluyor. Konuşmayıp saklıyor birçok hanım. Tedavisi başlangıçta çok kolay. Sizden ricam her ay kendinize sadece 10 dakika ayırarak elle meme muayenesiyle yaşamınızı güvence altına almanız.

Akvaryumdaki 'Deniz' kızı
Benim arkadaşım Deniz Akkaya, çok cesaretli gözü karadır. Bana Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum'da köpekbalıklarıyla yüzeceğini söyledi, söylemekle kalmadı bir de yüzdü.
İlk duyduğum anda ürpertici geldi bana. Ama bunu yapacak kişinin Deniz Akkaya olduğunu düşününce cesaret küpü olduğu da aklıma geldi.  Dalışını köpekbalıklarının beslenme saatinin hemen öncesinde yaptı hatta. Akvaryumda, köpekbalıklarıyla birlikte 150 farklı türde 1500 canlıyla aynı suda yüzdü. Çok zevkli olduğunu söylemesi ve bu deneyimi yaşamam gerektiğini söylemesi üzerine ben de önümüzdeki hafta tüm cesaretimi toplayarak İstanbul Akvaryum'un yolunu tutuyor olacağım.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak