• $13,547
  • €15,3496
  • 789.167
  • 1979.83
6 Mayıs 2012 Pazar

KRALLARA LAYIK GECE

Çok keyifli bir gece geçirdim. İnanılmaz yorulduk ama sonunda her şeye değdi. Neden mi bahsediyorum? 18. Kral Müzik Ödülleri gecesinden. Ben tüm Kral Müzik Ödülleri'nde bulundum, son iki senedir de organizasyon komitesi içinde yer alıyorum. Bu yıl Kral Yayın Grubu olarak gerçekten güzel hazırlandık. Müzik sektörüne hizmet eden işinin ehli isimlerle bir araya gelerek toplantılar yaptık günlerce. Verilere dayanarak, aday adaylarını belirledik. Halk ve büyük jüri karşısına adayları öyle çıkardık. Kral Yayın Grubu, Promore ekibi gecenin akışının güzel olması için tüm detayları düşündü. Her işte ufak tefek aksilikler olur, bizde de olmuştur. Ama işin bitiminde aldığımız tebrikler, yüzümüzün daha da gülümsemesine neden oldu.
Ödüller benim tam tahmin ettiğim isimlere gitti... Volga Tamöz 'Tam 90'dan projesi Yonca Evcimik'le başlayan şovla ilk dakikadan salonda bulunanların enerjisini ateşledi. Özlemişiz Tayfun'u, Ferda Anıl Yarkın'ı, Sibel Alaş'ı...
Salonda beni en duygulandıran an İbrahim Tatlıses'in sahneye çıkışı oldu. O talihsiz olay sonrası 'acı haber mi gelecek' diye hastane kapısında kıvrandığım anları hatırladım ve onu ait olduğu sahnede görünce göz yaşlarım süzüldü... Etrafıma bir baktım, o kadar çok kişi benimle aynı duyguyu yaşamış ki... Şükrettim bir kez daha.
Benimle beraber gündüz demeden gece demeden emek harcayan tüm ekip arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkürü bir borç biliyorum. Ekip işinden bir kez daha zevk aldım. Ekip işi, yine bana başarıya giden yol olduğunu öğretti... 18. Kral Müzik Ödülleri sonucu, seneye daha iyi bir şey yapılacağının sinyali verilmiş oldu.

'BAL GİBİ' BİR ŞARKI
Bu mesleğe başladığım ilk yıllarda Ankara'da bir konserde tanıştım Kenan Doğulu ile. Hiç değişmedi kendisi de kardeşi Ozan Doğulu da. Hatta yıllar geçtikçe daha mütevazı oldu. 18. Kral Müzik Ödülleri'nde yeni albümünden bir şarkı seslendirdi. Ben provalarda dinledim. Bir şarkı çalıyor salonda, sözlerine takıldım ilk önce. Sonra 'bu şarkı ne?' diye sordum, 'Kenan Doğulu'nun yeni şarkısı' dediler. Kulisten salona geçtim, şarkıyı bir kez daha dinledim. Sözleri aklımda dönmeye başladı. 'Bal Gibi' şarkının adı. Çok güzel olmuş, bu yaz slow şarkımız var, dinleyip birilerine ithaf edebileceğimiz... Çok insanın yüreğine dokunacak cinsten bir şarkı, haberiniz olsun.

DAVETSİZ DAVETLİLER!
Bir organizasyona davetli olmadan birileri nasıl gelir, utanmaz mı hiç çok merak etmişimdir. Yine 18. Kral Müzik Ödülleri'nde birçok davetsiz misafir gördüm kendilerini kameralara göstermek adına giyinmiş, hatta nereye geldiğini bilmeden giyinmiş insanlar gördüm. Sadece haber olmak için yapılan çabanın hiç dönüşü olmadığını kimse onlara anlatmıyor mu? Üretmeden, çabalamadan oranı da açsan buranı da açsan faydası olmayacağını, sadece tanınır olacağının ama şöhret olmayacağını, daha sonrasında o şöhreti kalıcıya çeviremeyeceğini kimse anlatmıyor mu onlara? Onlar kendini star sanıyordur zaten... Ama en korkuncu, davetli olmadığın bir yere davetliymiş gibi gittiklerinde esasında hiç bir şey olmadıklarını anlamaları gerekiyor. Üretseler, akılda kalsalar zaten onlara davetiye de gelecektir değil mi?

AJDA PEKKAN FARKI...
Üretmeden, çabalamadan tanınanlar için bir kitap hazırlanmalı ve kitapta Ajda Pekkan anlatılmalı. Şöhreti taşımak, adından söz ettirmek, var olmak ve kalıcı olmak adına bir şeyler öğrenmek için. Ben bildim bileli Ajda Pekkan üretir, ürettiği gibi kendini geliştirir, geliştirdiği gibi bu gelişimi askıya almaz. Her gün şan dersi alan, her gün düzenli sporunu yapan, her gün işini takip eden bir isimle aynı ülkede yaşayıp onu nasıl takip etmez bu işi yapanlar hiç anlamıyorum! Karşınızda koca bir örnek var... Ama kimsenin işine gelmez bu yanlarını görmek... 'Ajda kaç estetik oldu', 'Ajda orasını mı yaptırdı, burasını mı yaptırdı?' demek yerine, kim ilgilenir bir başarı hikayesiyle... 2011 yılına açık ara damgasını vurdu Ajda Pekkan. Belki birileri etkilenir ve üretir ve çaba harcar...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı