• $13,2364
  • €15,0319
  • 757.454
  • 1857.4
13 Ocak 2013 Pazar

Kış sezonunu dizilerle açtım

Kar kış derken evde dizilere sardım. İntikam, 20 Dakika, Kuzey Güney, Kayıp Şehir... Hepsine bakma fırsatım oldu.  Sanırım bu yıl izleyeceğim dizi İntikam... Kadro böyle nasıl cuk oturur. Beren Saat, Bihter'i iki ay içinde unutturup Fatmagül olmayı başardı yine iki ay sonra yeni rolüne adapte oldu. Helal diyorum başka bir şey demiyorum. Kıvanç Tatlıtuğ ise geldiği yer mankenlik ve fotomodellik olup bu kadar başarı... Ona da helal... Çalışmak ve istemek başarmanın yarısıdır bunun için Kıvanç Tatlıtuğ'un ne kadar emek verdiğini biliyorum. Oyunculuk ayrıntılarda gizli derler ya, izlerken Kıvanç'ın o ayrıntıları tek tek verdiğini bir izleyici olarak görüyorum. Bugüne kadar Gökçe Bahadır'ı hiç takip etmemiştim ama artık sanırım sıkı bir takipçisi olacağım. Kayıp Şehir 'in seçilen kadrosuna da bayıldım. Her rolün hakkı bu kadar verilir mi oyuncuları tarafından. Bir de şunu fark ettim Kayıp Şehir yeni oyunculara destek verip kendi starlarını yaratacak ve yarattı da. 20 Dakikayı izledim ama daha çözemedim onu da çözeceğim en yakın zamanda.

Bir yıldız daha kaydı
Sinemaya uyarlanan ve Okan Bayülgen ile Müjde Ar'ın başrollerini oynadığı Ağır Roman kitabının yazarı Metin Kaçan'ın vefatını kötü haber elçisi twitter'dan duydum. Ailesi gibi ben de yine twitter asparı sandım ama doğruymuş. Metin Kaçan, pazar günü sabaha karşı Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak yaşamına son vermiş. Onu yakın tanıyanlar bunu yapacağına inançları doğrultusunda inanmadıklarını söylediler ama kim ne yaşar içinde bilinmez.  Allah'la kul arasında... Mekanı cennet olsun.

Bu yılın eğlence adresi
Bu yılın İstanbul'da tek  mekanı var bence... Sezen Aksu'nun ortak olduğu Nişantaşı'ndaki Sofa Hotel'de açılan Frankie.  Restaurant ve Bar-Lounge konseptiyle hizmet veren Türk ve Akdeniz yemeklerinden oluşan oldukça geniş mönüsü, çok sayıda yerli ve yabancı şarap çeşidiyle yaptıkları konsept geceleriyle birçok mekana fark atarak gece hayatına damgasını vurdu.

Arda Kural'ın tek farkı başarısı
Arda Kural... Okuduğum haberler beni çok üzdü, içimi acıttı. Sanki tüm meslek hayatı bitmiş sanki sıfırlamış gibi haberler okudum. 32 yaşında hem genç hem de çok yakışıklı bir adamı kalemle bitirmişler.  Daha çok genç daha çok yapacağı şeyler var Arda Kural'ın. Şöhret böyle bir şey. Şöhret kaygan zemin. Ne zaman ne olacağı belli olmaz inişli çıkışlı bir yol şöhret. Arda Kural da bu şöhreti, şöhretin getirdiği parayı çok genç yaşlarda yakalayan isimlerden biri. Düşünün, kendinizi koyun yerine, bir anda ilgi odağı oluyorsunuz birilerinin bir ayda kazanmak için çırpındığı parayı bir hafta da kazanıyorsunuz. Herkes size bakıyor herkes sizi arzuluyor. Flaşlar, aşklar, arabalar...  Bir anda bunların hepsi akıyor bir anda elinizde bir şey kalmıyor. Patlamış mısır gibi düşünün, patlıyor patlıyor; biz tüketiyoruz. Arda Kural da bunların hepsini tek tek yaşadı.  Ama Arda Kural'ın tek farkı çok başarılı ve yetenekli... O'nda o yetenek oldukça ona bir şey olmaz. Kısa bir tedavi süreci sonrası yine iyi yerlerde göreceğiz Arda Kural'ı Allah'ın izniyle...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı