• $13,5486
  • €15,3479
  • 789.085
  • 1979.83
16 Aralık 2012 Pazar

İnci'yle birlikte giden anılar

60 küsur yıllık İnci Pastanesi kapatıldı... Benim Beyoğlu'nda en sevdiğim yerdi İnci. Tarihi dokusu, o muazzam profiterolüyle hep hafızamdaydı. Çok sık uğrardım ben, nedeni rahmetli Ajlan'ın en sevdiği tatlıydı. Profiterolü gider orada onu anmak için yerdim. Ne yaşanmışlıklar vardı orada, ne ilk aşkın buluşmaları, ne küsmelere ne barışmalara şahit olmuştur... Televizyonda izlerken kapatmak için gelen zabıtalarla İnci'nin müşterileri arasındaki tartışmayı, gözleri dolu dolu anılarını anlatanları içim burkuldu. Şimdi İnci Pastanesi çok kısa bir süre sonra İstiklal Caddesindeki Mis Sokak'ta yeni yerinde müşterilerini ağırlayacak.

Türkiye'nin ilk melek terapisti
Geçen hafta bir arkadaşım sayesinde Tuğçe Işınsu'yla tanıştım... Bundan 33 yıl önce oğlak burcunda dünyaya gelen Tuğçe Işınsu, doğuştan gelen ve yükselen burcu Akrepten aldığı psişik güçlerini kullanmaya 13 yaşında başlamış. FMV Işık Lisesi ve İÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı'nı bitirdikten sonra, 11 yıllık reklam yazarlığı kariyerine devam ederken, Spiritüel Yaşam Danışmanlığı da yapmaya başlayan Tuğçe, ikili ilişkiler, Kehanet Sanatları, Simge Bilim, Havas ve Melek Enerjisi konularında özel eğitim almış. Tuğçe, Türkiye'nin popüler anlamda ilk melek terapisti... Benim de ilgimi çeken yanı bu oldu işte Melek terapisti... Ben de o terapi kısmına katıldım. Tuğçe meleklerin gücünü, melek enerjisiyle şifalanmayı, kendi yaşam amacını keşfetmeyi, meleklerin mucize etkilerini öğreterek ve kişisel gelişim adına büyük yol almanızı sağlıyor. Ayrıca kitapları da var. Ama benim ilgimi çeken ve size önereceğim kitabı 'Melekler ve Dünyanın Kurtuluşu.' Kitabın özeti ise 'dünyayı sadece gerçek sevgi kurtarabilir, insanlığı da.' Melek enerjisiyle çalışarak gerçek sevgiyi, kendinizi, yaşamı ve mucizeleri tanıyabilirsiniz. Allah'a yakın olmanın ışığı, maneviyatın derinliği, evrenin en saf enerjisi bizimle... İlk önce 'sevgi' vardı ama insanlık onu en başında kaybetti cennetten düşerken... Ve kaybettikten sonra hep sevgiyi aradı... İnsan, sevgi için hep dışarıya baktı oysa ki sevgi zaten içindeydi ve yanı başındaydı.  Ve gün gelecek insan yeniden özüne dönecekti; yani Allah'a yakın olacaktı ve bunu meleklerin elçiliğiyle yapmayı seçecekti...'

ChartBase Top'da bir Türk
Geçen yıl çıkardığı '12 Çeşit La La' adlı albümüyle dikkatimi çekmişti Aynur Aydın. Çok başarılı buluyorum kendisini, tanıyınca da çok sevdim. Şimdi Avrupa'da da dikkat çekmeye dünyaca ünlü yıldızların yarıştığı Danimarka'nın ChartBase Top 100 listesinde sıralamada 'Ayrılık Mevsimi' şarkısı ile üst sıralarda. Aynur Aydin adını Adele, Rihanna, Mariah Carey, Christina Aguilera ve Muse gibi isimlerin geçtiği  Danimarka'nın ChartBase Top 100 listesinde bahsettiriyorsa daha neler yapacak. Bu başlangıcın habercisi bence.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı