• $7,4576
  • €9,066
  • 443.61
  • 1565.01
25 Eylül 2011 Pazar

Hayatınıza yön verecek bir kitap

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

Her şey Seninle Başlar... Hepinize şiddetle tavsiye edeceğim kitabın adı. İki defa baştan sona okudum. Aralarda da kütüphanemden alır unutmayım diye göz atarım. Ben kitabı okuduktan sonra tanıdım yazarı Mümin Sekman'ı. Kitabındaki anlatım diline hayran olduğum adamın, kitabı kadar gerçek olmasına hayran oldum... Mümin Sekman saatlerce, günlerce, aylarca konuşsun, bıkmadan dinlerim. Çok şey danışır oldum kendisine. Sözünü dinler, her anlattığını kulağıma küpe yapar oldum.
Hayatta kendinizle ilgili tek bir şeyin formülünü çözeceksiniz bu kitapla... Hayatınızın yol haritası olacak okuduktan sonra... Başarısızlığın, başarının, başarının kalıcılığını sağlamanın, kendinizi ifadenin ve daha doğrusu kendinizi çözmek istiyorsanız artık kafanızdaki soruların yanıtını bulabileceksiniz.
Kitabı kitapçıdan ilk aldığımda arkasında 'Çaresizlik öğrenilmiştir. Başarılı olmak da öğrenilebilir. Sende sandığından fazlası var! Gelebileceğin en iyi yerde değilsin. Yeni bir hayat için gereken yeni bir akıldır. Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur. Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren! Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık. Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var. Başkaları yapabildiyse sen de yaparsın. Her şey seninle başlar! Hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin!' yazıyordu...
Kitap benim seçimlerime yol gösteriyordu, hayatla ilgili çözemediğim birçok sorunun cevabını veriyordu. 'Her şey seninle başlar' umarım size de ışık tutar.

Taksim'de yemeğe 'Mezze'ye gidilir!
İstanbul'da keşfedilmesi gereken yemek üzerine en güzel mekanı öneriyorum sizlere. Komşum olur kendileri. Komşum oldukları için değil, gerçekten şahane olduğu için öneriyorum. Eelence'nin tam yanında 'Mezze'... Adı üzerinde meze ağırlıklı müthiş bir mutfak... Her şey orijinal, sunum, servis... Fiyatları da uygun... Yediğiniz her şeyin tadı damağınızda müthiş bir lezzet bırakıyor. Yolunuz Taksim Beyoğlu'na düşerse kesinlikle Mezze'ye uğrayıp o muhteşem lezzetlerden tatmalı ve damağınızı tatlandırmalısınız.

Hande'ye 'Teşekkürler'
Hande Yener 'in yeni albümünün lansman gecesine gittim. Geceye müzik sektöründen herkes katılmıştı. Hem Hande Yener için hem de prodüktörü Polat Yağcı için herkes bir araya gelmişti. Tam bir gövde gösterisiydi. Polat Yağcı çalışkan, işini sahiplenen bir adam. E bir de hırslı... Son dönemlerde çok güzel işlere imzalar attı. Hande Yener'in benim için özel bir yeri vardır. Hem çok eski arkadaşım hem de bir dönem yol arkadaşım. Bir dönemi beraber yedik, üzüldük ama çok eğlendik. İş bağımız kopsa da arkadaşlığımız kopmadı. Albüme adını veren 'Teşekkürler'e bayıldım... Şarkıları çok güzel... Hande Yener keyfinde bir albüm. Özlediğiniz Hande Yener bu albümde. Emeği geçen herkese ben de 'Teşekkür ederim...'

Feriha'dan vazgeçemiyorum!
Diziler başladı... Her kanalda birbirinden iddialı diziler var. Geçen kışa kadar, aralarda izlediğim 'Avrupa Yakası' ve 'Bir İstanbul Masalı'nın son üç bölümü dışında dizi bilmem. Tüm bölümlerini izlediğim tek dizi ise benim de rol aldığım Birol Güven projesi olan 'Sonra'dan Görme'. Hiç öyle bir dizi kültürüm olmamıştı. Ta ki 'Adını Feriha Koydum' dizisi için jenerikler dönmeye başlayana kadar. Jeneriği izlerken çok sinirlenmiştim. Hatta birkaç tweet'te yazmıştım. Hazal Kaya'nın oyunculuğuna bir izleyici olarak bayılıyorum. Vahide Gördüm ve Metin Çekmez için ne söyleyebilirim. Çağatay Ulusoy da başarılı gidiyor. Dizi ilk yayınlandığından itiberen izledim ve deyim yerindeyse bağımlısı oldum. Sonra dizi günleri yapmaya başladık. Şimdi keyifli ve güzel bir kadroyla evlerde buluşup hep beraber izliyoruz.

<p>Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisindeki Nare karakterine can veriyordu. Atagül diziye veda etti

Neslihan Atagül'den ayrılık kararı... Haftanın Magazin Başlıkları'nda

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Defineciler, iki türbeyi tahrip etti

Dev piton yılanının avı görenleri şaşırttı