• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
29 Ocak 2012 Pazar

Gündüz kafe akşam kulüp

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

İlk akşam gittiğim mekan yine çok eski arkadaşımın dört yıldır işlettiği Mandra oldu. Gündüzleri kafe, akşamları yemek, sonrasında kulüp olarak hizmet veren Mandra, Uludağ'ın en iyi kayak pisti Kuşaklı Kaya'nın bitiminde.  Şöminesi, dekoru servisiyle huzur buluyorsunuz. Mandra'da çalan müzikler de sizi yormuyor.
Uzun süredir bu kadar canlı müzik dinlememiştim. Uludağ bildiğiniz ünlüler geçidi gibiydi. Her gün ayrı bir organizasyon.  Ozan Doğulunun muhteşem performansı ile Grand Yazıcı'dan start aldık. Sonra Demet Akalın Karinna Otel'da, Murat Boz Grand Yazıcı'da Altay Ayyash'da, Fatih Ürek Karinna'da en son gece de Arto Grand Yazıcı'da sahne aldı. Her gece mekanlarda adım atacak yer yoktu. Tamamı genç olan seyirciyi gören tüm sanatçılar o coşku karşısında sahne saatlerinden fazla sahnede kaldılar. Bu gecelerin sonunda hep sahne sonrası sabahın ilk ışıklarına kadar çorba eşliğinde sohbetler kahkahalar havada uçuştu.
Uludağ'daki en iyi performanslardan biri de Hüseyin Karadayı'nındı. Yaptığı müzikle o soğuk havayı ısıttı. Dans etmeyen kimse yoktu. Gençlerin ne istediğini bilmek ve onlara onu vermek çok önemli. Gördüm ki Hüseyin Karadayı bunu en iyi yapanlardan.

Uludağ'da hayat bir başka
Uludağ sezonunu açtım ve şanslıyım ki hava mükemmeldi. Tüm eski dostlarımla sabahın ilk ışıklarına kadar sohbet etme imkanı buldum. Benim için bu Uludağ seyahati hem iş hem tatil oldu. Hem çalıştım hem de dediğim gibi keyfini sürdüm. Kısa kısa size bu dört günü özetleyim kimleri gördüm, nerelere gittim.

Uludağ'da olma nedenim
Müziğin ve eğlencenin kalbi bu sene de Türkiye'nin en uzun ve en büyük üniversiteler arası gençlik festivali Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo'nun medya sponsorluğunda  Winterfest 2012'de atmaya başladı. 5-9 Şubat ve 12-16 Şubat tarihlerinde Uludağ'da gerçekleşecek olan Winterfest 2012 Festivali, Kenan Doğulu, Murat Boz, Hadise, Ozan Doğulu, Bengü, Atiye ve Arto gibi birbirinden ünlü sanatçı ve gruplara ev sahipliği yapıyor. Ben de Kral Yayın Grubu içinde yer aldım. 7500 'den fazla katılımcıyla gerçekleşen Winterfest 2012 Türkiye'nin en büyük kış festivali olmayı başardı.

Nerede konaklamalı
Uludağ'da yıllardır değişmeyen en iyi otel bence Grand Yazıcı. Uludağ'da kimi görsem aynı kanaatte. Girişinden başlayan tüm konaklama boyunca evinizde hissediyorsunuz kendinizi.
Grand Yazıcı personeli çözüm odaklı. Bir tatilin güzel geçmesi için en önemli şey bence. Benim Uludağ'da yıllardır konakladığım tek oteldir Grand Yazıcı. Ben bu sefer Ağaoğlu'nda konakladım. Otel'e girerken eski dostum sevgili Roze Kar belki Uludağ'dadır diye aradım ama Kıbrıs'taydı. Ağaoğlu'nda ilk defa kalacağım için biraz tedirgindim. Hiçbir sistemini bilmiyorum ama çok güzel ağırlandım.

Sucuk ekmeksiz olmaz!
Uludağ'da gidilip de sucuk ekmek yemeden olmazdı. Geleneksel adetimi bozmadım Beceren Cafe'de rengarenk kıyafetleri ile o beyaz tabloda kayak yapanları izleyerek ekip arkadaşlarım Ayşe Matay, Tevfik Avcılar ve Hakan Altıntaş'la beraber sucuk ekmeğin tadını çıkardık...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı