• $15,5302
  • €16,2145
  • 902.311
  • 2416.27
23 Ekim 2011 Pazar

Geldin aniden, sevdim düşünmeden

Bundan haftalar önce size birinden bahsetmiştim... Nişantaşı'nda Mehtap bana fal bakıp ne derse çıkıyor diye anlatmıştım. Benden telefon numarasını isteyip sonrasında çok haklıymışsın diyenler de oldu. En son gittiğimde Mehtap'a ekim başı aşk kapını çalıyor hiç tanımadığın biri ve aniden demişti... O kişiyi ne önce gördün ne tanıyorsun. İlk görüşte aşk demişti Mehtap bana. Tam ekim başı ilk bakışta kalbim çarptı ve o benim olmalı dedim.
Ne tanıyorum ne de önce gördüm. Hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Gördüğümden bir gün sonrası 'bir daha görebilecek miyim' diye saniyeleri, dakikaları, saatleri saydım. Yıllar, yıllar sonra kalbim çarptı. Kalbim hep çarpıyordu da, hani bir an önce görmek için hiç bu kadar çarpmamıştı uzun süre. Şimdi ne olur bilmiyorum. Bir şey olur mu bilmiyorum. Bildiğim tek şey onu görmek, aynı ortamda olmak, onu izlemek beni mutlu ediyor. Mehtap'ın tüm söylediklerini tek tek, alt alta yazarım ben. Aralarda da okurum. Olanların yanına bir çentik atarak hep göz gezdiririm. Haftalar öncesi baş harfiyle söylemiş bana. Mehtap'ın değişiyle 'çok güzel bir aşkmış' beni bekleyen. 'Bekle ve gör demiş' bana. Ne diyeyim Allah bazılarına ayrı bir yetenek veriyor.... Bekledim ben ve gördüm... Şu günlerde Şehrazat'ın bir bestesinin sözleri bana çok uyuyor... Dilimde sürekli bu şarkı...
Kimdin
Neydin bilmem
Ve bir gün
Geldin aniden
Sevdim düşünmeden
Ama bir şeyden eminim halen
Ben aşkı yalnız sana yakıştığı için severim
Bana da yaşattığın için sevgilim
Çok teşekkür ederim
Hayatınızda biri vardır yoksa bile en kısa sürede bu duyguları yaşamanızı diliyorum...

Ferhat Göçer'den yeni albüm
Ferhat Göçer'le geçenlerde Levent Tenis Kulübü'nde karşılaştık... Ayak üzeri sohbet, bir masaya oturarak uzun bir sohbete dönüştü. Bugün-yarın yeni albümü çıkıyor Ferhat Göçer'in. Müzik dünyasının duayen ismi Hüseyin Emre'nin Emre Plak şirketinden çıkıyor yeni albüm. Şarkılarını dinletti bana Ferhat Göçer. Ben albümü sevdim... Ama favori şarkıları CD'de 1 ve 2 numaralı şarkılar. Beni dinler dinlemez sözleriyle, melodisiyle vurdu bu iki şarkı. Beni bir şarkının vurma nedeni sözlerdir. Eski sevgilimin ya da yeni sevgilimin gözüne baka baka ya da twitter'dan mesaj olarak yollanabilmesi çok önemli. Bunca yıldır Ferhat Göçer şarkıları bu görevi hep yerine getirdi benim hayatımda. Şimdiki şarkılar da aynı görevi görecek. Albüm çıkınca lütfen ilk önce kendiniz için dinleyin şarkıları, sonra benim için alıcı kulağı ile 1 ve 2 numaralı şarkıları bir daha dinleyin.

Kanser Nilüfer'e yakışmadı
Aşk demişken... Hafta başı gazetelerde okuduğum 'Nilüfer'e kanser teşhisi kondu' haberi beni çok ama çok üzdü. Hele Reha Muhtar'ın eski aşkı Nilüfer'e yazdığı yazı içimi acıttı. Eski sevgili arkasından yazılabilecek en güzel yazıyı yazmış Reha Muhtar. Ne kadar anne ve baba duygusunu yaşadıkları, bir çocukları olsa da sevginin büyüklüğünü anlatan bir yazıydı benim algımda. Şarkıları kadar kendisini de çok severim Nilüfer'in. Ne kadar soğuk dursa da hep beni çeken bir tarafı olmuştur. Ben yakıştıramadım o hastalığı Nilüfer'e. O da kendine yakıştıramamış. Bir öğretisi olduğu ve o öğretiden öğreneceklerini hemen öğrenip güzel günlerde karşımıza çıkacak Nilüfer. Tüm güzel dileklerim ve dualarım onunla. Siz de duanıza ekleyin olur mu Nilüfer'i.

Can Yücel'den kısa ve öz nasihat
Bu günlerde en sevdiğim sözü sizinle paylaşmak istedim Can Yücel'den alıntıdır. Boş boş seviyorum demekle olmaz, göstereceksin sevdiğini hissettireceksin. Yapamıyor musun? O zaman yoldan çekileceksin...
Haftaya görüşünceye kadar... Sevgiyle kalın...

twitter.com/ozguraras

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!