• $15,5654
  • €16,2515
  • 900.833
  • 2422.24
22 Nisan 2012 Pazar

EY ŞUH-İ SERTAB...

Türk pop müziğinin en önemli temsilcilerinden Sertab Erener, müzikal kariyerinde bir ilke imza atarak Türk Sanat Müziği albümü çıkardı. Albümün kartonetindeki yazısı, çok hoşuma gitti. Kısaca albümü, şarkıcılık serüvenin başlangıcını anlatmış Sertab Erener. Babasının kendisine 'Sertab' ismini verirken 'Ey Şuh-i Sertab' adlı şarkıdan esinlendiği albümü babasına ithaf ederken, albüme de bu eserin adını verdiğini çok güzel bir anlatımla yazmış. Sertab Erener ve ekibi repertuvar çalışmaları için tüm Türk Sanat Müziği arşivini tarayarak 15 şarkıyı seçmiş. Albümde; Emine Semahat Özdenses, Münir Nureddin Selçuk, Osman Nihat Akın, Saadeddin Kaynak, Zeki Müren, Yesari Asım Ersoy, Tanburi Mustafa Çavuş, Lemi Atlı, İsmail Hakkı Bey, Kemani Serkis Efendi gibi bestecilerin eserleri yer alıyor. Albümün müzik direktörlüğünü ise benim en sevdiklerim arasında olan Tarık Sezer yapmış. Keyifle dinlenilecek ve arşivlik bir albüm olmuş.

ORHAN BABA'YI SAHNEDE GÖRMEK!
İlk duyduğumda çok şaşırmıştım. 'Şarkılarıyla, albümleriyle Türk halkının kalbinde yer etmiş bir sanatçı hiç konser vermez mi?' diye. Orhan Gencebay sanat hayatı boyunca hiç konser vermemiş, bu yöndeki teklifleri hep reddetmiş. Ben bu işi yaptığım için ilk aklıma gelen, 'ne kadar para kaybı' diye düşündüm. Düşünsenize albümleri milyonlar satan, kitleleri arkasından sürükleyen Orhan Gencebay'ın o yıllardan bu yıllara kadar ne kadar çok konser vereceği ve kazanacağı paranın miktarı... Geçmişte albümler çok satar, albümden gelir elde edilirmiş; sinema filmi çekilir, gişeden para kazanılırmış. Birde düşünün konserlerden gelecek parayı. Mehmet Akbay ve Polat Yağcı, Orhan Gencebay'ı ikna etmeyi başardılar. Usta sanatçı bu yazdan itibaren aklına yatan konser projelerini kabul edecek. Böyle bir çalışma içinde yer aldığım için çok heyecanlı olduğunu hep dile getiriyor Orhan Gencebay. Ne mutlu Orhan Baba'yı sahnede görebileceğiz....

SEVDİĞİNİZ SANATÇIYI DESTEKLEYİN
30 Nisan gecesi İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak olan, 18 yıldır Kral Grubu tarafından düzenlenen ve müzik dünyasında 2011 yılının en iyilerinin belirlendiği 'Kral Müzik Ödülleri'nde adaylar belli oldu. Sizde sevdiğiniz sanatçıyı desteklemek ve oy kullanmak isterseniz kralmuzikodulleri.com'u ziyaret edin derim.

AJLAN VE JEYAN
Ajlan (Büyükburç)'ın hayatımdaki yerini, önemini beni tanıyan herkes bilir. Ajlan'ın aramızdan ayrılışının 13. yılı. Onca yıl onsuz nasıl geçti, hala anlamış değilim ama her gün onu içimde ben yaşatıyorum. Ajlan ile iş dışında olan diyaloğumuz bizi bir aile gibi yapmıştı ve hala öyle de gider. Ben Ajlan'ın küçük kardeşi Jeyan ile büyüdüm sayılır. Ona her baktığımda, ablasını görüyor gibi oluyorum. Jeyan kendini geliştirdi ve ablası gibi inanılmaz başarılı bir şarkıcı oldu. İşi biraz daha ilerletip içine birde şovu katınca, son günlerin en çok takip edilen ve konuşulan ismi oldu bu aralar. Sahnede hem İngilizce hem de Türkçe şarkılar söyleyerek, kılıktan kılığa girerek, kulağa olduğu kadar göze de hitap ediyor. Çarşamba geceleri eelence'de şov yapıyor Jeyan. Şimdi birçok yerden de teklifler gelmeye başladı. Sık sık karşınıza çıkacak gibi görünüyor. Jeyan'ı takip etmek isterseniz twitter.com/jeyan_b adresi.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi