• $16,7251
  • €17,7165
  • 986.629
  • 2536.17
5 Ağustos 2012 Pazar

Efsane geri döndü

Hayatımda ilk gittiğim diskodur Halikarnas. Bodrum'da yaşarken evdekilerden gizli gizli gittiğimiz danslar ettiğimiz disko. Bende anısı çoktur. Az para biriktirmedim Halikarnas'a gidebilmek ve Coca Cola içmek için. Sonrasında her Bodrum'a gittiğimde gittim Halikarnas'a son bir yıldır kapalıydı.
Ama efsane, bir döndü pir döndü. Geçen hafta koşa koşa gittim Halikarnas'a ve büyülendim.
Avrupa'nın ve Türkiye'nin, eğlence sektöründeki önde gelen mekanlarından Halikarnas Disko, yenilenmiş. Tasarımcı Jade Jagger tarafından dizayn edilmiş.  Halikarnas Disko'nun vazgeçilmez eğlenceleri arasındaki yerini alan lazer şovları da yine görülmeye değer.  Halikarnas Disko'nun olmazsa olmazı arasına giren dansçıları yine yürekleri hoplatıyor. Birbirinden seksi dansçı kızlar, diskonun dört bir köşesinde dans ediyor. Afrikalı 5 erkek dansçı bu yılın en çok ilgi çeken gösterisinde enerjileriyle herkesi büyülüyor. Halikarnas'ın müziği ise bu yıl DJ Mert Levent'e emanet.

Gümüşlüğün buluşma noktası
Bodrum demişken yine en gözde mekanlardan biri Gümüşlükteki Mimoza...  Kendini bozmayan belli başlı mekanların başında geliyor Mimoza.  Personel seçimi,servisi, mönüsü ile beni yine hayran bıraktı kendisine. Bir de buluşma noktası gibi. Kimi ararsan orada. Nerdeyse tüm masalar tanıdık. Herkesin tercih önceliği.

Şu aralar yapmaktan en hoşlandığım şeyler
1)
Bebek Mini Dondurmacısı'nda sadece dondurma yemek.
2) Yımırta'da tavuk kanatlarını kemirmek.
3) Ayşe Özyılmazel'e sürekli Neden? ve Kafamda deli sorular demek.
4) Gülşen'den sürekli 'Seyre Dursun Aşkı' defalarca dinlemek.
5) Nankör insanlara nankör olduklarını hatırlatmak.
6) Atiye Sokakta Salomanje' ye gitmek.
7) Twitter'dan hoşlandığım kişiye sanki ortaya atılmış gibi mesajlarla dikkatini çekmek.

Biz onu hep alkolik  sandık...
Bodrum sabahında gazeteleri okurken Nurseli İdiz haberi dikkatimi çekti. Çok severim Nurseli İdiz'i ben. Türkiye'de yetişmiş hem eğitimli, hem başarılı, hem kültürlü kadınların başında gelir. Çok iyi oyuncudur hem de. Yaşıtlarına göre de çok iş yapmış, çok başarı sağlamış ve çok da ödüller almış bir kadın.  En büyük meziyetlerinden biri de anne oluşu. Kızını çok güzel yetiştirip tüm zorluklara rağmen onun eğitimi için elinden geleni yapmış bir kadın Nurseli İdiz. Okuduklarım beni çok şaşırttı. Kendini iyi ifade edemediği için Nurseli İdiz'i biz hep alkolik sandık. Sabah uyanır uyanmaz eline içki bardağını alan bir kadın, içtikçe işlerini aksatan bir kadındı gözümüzde Nurseli İdiz. Dedim ya kendini ifade edemedi. Biz de çok dinlemedik kendisini sanırım. Bir yıl içinde önce amcasını sonra annesini sonra da teyzesini kaybediyor. Ve o yıl hiç iş yapmıyor devamlılığı olan... Her şey kötüye gidiyor... Yine öyle alkole düştüğü dört günün ardından doktora gidiyor ve araştırmalar yapılıyor. Sonuç; Bipolar bozukluğu. Doğuştan olduğu anlaşılıyor. Nurseli İdiz'in hastalığı Bipolar bozukluğu... O bunu bir türlü bizlere ifade edemiyor.  En ufak sıkıntıda, üzüntüde, çıkmazda kendini mutsuzluğa itme durumunu yaşıyor. Sürekli ilaçlarını kullanmak zorunda, ilaçı aksattığında ataklar başlıyor.
Halen sağlıklı, güzel de... İş yapabilir . Hem de başarılı işler yapabilir. En son Romantik Komedi 2 'de rol almış. Şimdi rejime başladı, kendi ile ilgileniyor ve ilaçlarını alıyor. Sırada çok yapacağı ve kazanacağı maçlar var.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi

Bartın'da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor! caddelerde su taşkınları oldu

Hacı Sabancı - Nazlı Kayı düğününde kıyasıya yarış... Cemiyetin merakla beklediği düğünde şıklık yarışı