• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
10 Haziran 2012 Pazar

Dünyanın gözü üzerinde

Benim bir arkadaşım var Ceyda Görür... Ben Ceyda'yı Deniz Akkaya sayesinde tanıdım, onun çocukluk arkadaşı. İnanılmaz zeki, iş bitirici, çalışkan, günün yirmi saatini çalışarak geçiren, kendine vakit ayırmayı unutan biridir kendisi. Şimdilerde Ceyda yeni biri ile çalışmaya başlamış, yeni bir iş yapmaya başlamış. 36 yaşında müthiş Türk diye adlandırılan şu anda Londra'da yaşayan İzmirli Efe Çakarel ile.
Efe Çakarel en büyük hayalimdi dediği bir platform yaratmış. MUBİ'yi benim hayalimdi diye anlatıyor. Gerçek olabilen, insanın umduğundan çok daha büyüyebilen bir hayalin etkisini tarif etmek zor diyerek yaşadığı süreci anlatıyor. Dünya'nın gözü şu an Efe Çakarel'in üzerinde. Efe Çakarel yarattığı platform mubi.com ile dünya dağıtım ağına girebilmiş tüm filmleri bilgisayarımızdan veya oturduğumuz koltukta set üstü kutumuzun bir kaç tuşuna basarak izleyebilmenizi sağlıyor. Dev bütçeli bu Hollywood filmlerine internet ağı üzerinden bu denli kolay erişebilmeyi hem kullanıcı hem de film endüstrisine sağlıyor. Ve Efe Çakarel'in yarattığı bu platform için dünya çapında en büyük çevrimiçi ağlardan olan PlayStation Network ile işbirliği içinde. Dünya'da tek olan mubi.com ile keyifli filmler izlemenizi tavsiye ediyorum.

'Aşk'ta emek var
Sanat dünyasında bunca yıl o kadar isimler tanıdım ki benim hayatımda ve kalbimde özel yeri olan isimlerin başında gelir Nalan Tokyürek namı diğer Of Aman Nalan. Özü sözü bir, dost, yeri geldiğinde abla yeri geldiğinde sırdaş dert ortağı olmuştur bana. Son on iki yıldır da hep yol arkadaşlığı yapıyoruz. Nalan üç yıl aradan sonra 14 şarkının içinde olduğu bir albüm yaptı 'Aşk' adında. Onun şarkıları herkese olduğu gibi bana da terapi gibi geliyor. Aşk için, ayrılık için, aşk acısı ve intikam için sarf ettiği sözler beni terapi ediyor. Onun şarkılarının sözlerindeki mesajlar bazen çok işime yarıyor. 'Aşk' albümünde büyük emek var. Bu emek karşısında çıkan şarkılar yüreğinize mutlaka dokunacak ve 14 şarkıdan biri sizin şarkınız olacaktır. Dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Life style'a yeni soluk
Uzun yıllar moda editörlüğü yapan ve bizim tüm kahrımızı çeken işinin ustası Bahar Kongel'in de içinde bulunduğu, online dergi www.blank-mag.com yayın hayatına başladı. Blank Mag moda ve stilin ağırlıkta olduğu bir life style dergisi.  Alanında başka bir örneği olmayan Blank, farklılığı, özgürlüğü savunan ve düzene uymaktansa kendi düzeninde ilerlemeyi seçen bir dergi.  Blank, isminden de anlaşılacağı gibi, her sayısında yeni bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Her ay editörlerine özel bir tema sunan Blank, bu tema çevresinde oluşturulan farklı yorumları okuyucularıyla paylaşıyor. Temaya uygun hazırlanan müzikler ise sitede dolaşırken, takipçilerine ayrı bir keyif veriyor. Derginin içeriği bir gazete gibi her gün değişirken, bilgi kirliliği yaratmamaya özen gösteren ekip özenle hazırladıkları içerikleri ve görselleri yayınlıyorlar.

Leziz shotlar Alaçatı'da
İstanbul'da kokteyl shotlarla eğlenceyi bir araya getiren Tektekçi sevilen shotları ve yepyeni yazlık kokteyl serisi ile Alaçatı'da yeni şubesini açtı. Tektekçi sıcaklığından hiçbir şey kaybetmeden leziz shotlarla Alaçatı'ya özgü eski bir taş evde hizmet veriyor. İster o evin müthiş bahçesinde ister bahçe kapısının önündeki sevimli sokakta, Tektekci'nin yazlık kokteyl serisini, klasiklerini, keyifli müzikleri ile vakit geçirebilirsiniz. Tektekçi ekibi İstanbul'da kısa sürede yarattıkları bu konsepti ve sıcaklığı Ege ruhuna uyarlayıp sıcaklığından bir şey kaybettirmeden Alaçatı'ya taşıdı. Alaçatı'ya gidilince ilk uğranılacak mekan o zaman şimdiden belli Tektekçi.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip