• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
9 Aralık 2012 Pazar

Dualarımız seninle Kamil Sönmez...

Çocukluğumun benim için iki televizyon yıldızı vardı. Birisi Sevim Tuna diğeri de Kamil Sönmez. Nedenini hiç bilemedim. Ama çok iyi hatırlıyorum her ikisi de televizyona çıktığı zaman kilitlenir kalırdım. Sevim Tuna'yla tanışma ve vakit geçirme şansını buldum. O pamuk kadının kalbimde yeri her zaman başkadır. Şimdilerde Kamil Sönmez çok hasta... Ben çok dua ediyorum. Siz de dua edin olur mu onun için. Allah ailesine ve sevenlerine bağışlasın.

İyi ki doğdun Ayşe...
Ayşe Önbilgin büyüdü koca kız oldu. Artık beraber gösterilere gidiyoruz. İlk defa beraber geçen hafta bir gösteriye gittik. Benim ve birkaç jenerasyonun şimdilerde Ayşe'nin de çocuk anılarında önemli yer tutan dünyanın en büyük TV çocuk şovunu izledik beraber. İnanılmaz bir sahne gösterisiyle Türkiye'ye geldiler. Edi, Büdü, Minik Kuş, Elmo, Kurabiye Canavarı, Kont, Kırpık, Abby, Rozita gibi son kırk yıla damgasını vurmuş kahramanlarla eğlenceli dakikalar yaşadık. İnanılmaz keyfiliydi benim için Ayşe'yle orada olmak onun gözünü ayırmadan gösteriyi izlemesine şahit olmak. Gösteri sonundaki yorumu ise beni benden aldı. 'Ayşe beğendin mi?' diye sordum. Ben cevap olarak evet beklerken. Yok beğenmedim demesi bile beni mutlu etti. Çünkü kendi yorumuydu... Birkaç gün sonra Ayşe 3 yaşına giriyor... Buradan da dogum gününü kutluyor, iyi ki Deniz onu doğurmuş diyorum...

Keyif veren işbirliği
Bu yıl Şubat ayında Mehmet Ali Erbil'le beraber açtığımız 'yımırta' şimdi daha 'da büyüyor. Cihangir'de bulunan 'yımırta' nın kapı komşusu Van Kahvaltı Evi'ydi. Yılların alışkanlığı Van Kahvaltı Evi'yle proje bazında işbirliği yapmaya başladık. Yımırta'da Van Kahvaltı Evi ortaklık yapmaya başladı. Bu işbirliği yakın zamanda yayılmaya başlayacak hem Türkiye içinde hem de yurt dışında gurbetçilerimizin çoğunlukta olduğu yerlerde. Yımırta'nın dünya mutfağı olduğu gibi duruyor günün hangi saatinde gelirseniz istediğiniz lezzeti tada bilirsiniz. Eklenen Van Kahvaltısının zengin mönüsünü de her saat bulma imkanınız var artık. Kahvaltısına, personeline ve işleyişine hayran olduğum Van Kahvaltı Evi'yle işbirliği yapmak çok keyifli.

Seda'nın bohçası
Seda Altuner Amerika'dan yine kendi seçtiği birbirinden güzel ürünlerle hediyelik eşyalarla döndü. Seda Amerikaya gidiyor mağaza mağaza gezip beğendiği ürünleri seçiyor ve Türkiye'de Seda'nın Bohçası adıyla satıyor.
Öyle birşey ki Seda mağazadan seçip aldıklarını twitter'a yüklüyor anında o halen oradayken satılıyor. Şimdi önümüzde yeni yıl var. Birilerine hediye filan alacaksanız önce Seda'nın Bohçası'nı ziyaret edin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

10 yıldır değişmeyen lezzet
Geçen hafta on yıldır sıklıkla gittiğimiz Ocakbaşına gittik. Adana Ocakbaşı Kadir'in yeri Pangaltı eski balıkçıların karşısındaki sokakta. Birçok yerde o kadar güzel kebaplar yiyorum ki ama Kadir'in Yeri'ndeki lezzet bir başka. Çok büyük bir mekan değil ama günün hangi saati giderseniz gidin mutlaka kalabalık, müdavimleri var. Beni yıllar önce Tunç Kökkaya götürmüştü ve giderken de esas Adana Kebap burada yenir demişti. Yıllar geçti lezzetinden hiç ödün vermedi ve her giden de aynı şeyleri söylemekte. Yolunuz düşerse tavsiye ediyorum.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti