• $13,4722
  • €15,2909
  • 794.35
  • 2011.16
27 Mayıs 2012 Pazar

Dile kolay 25. yıl!

Geçen gün Erkan Özerman'ı Best Model ofisinde ziyaret ettim. Yine vızır vızır çalışıyordu. Ardı ardına organizasyonlar var. Ama Erkan Özerman'ı en çok heyecanlandıran Best Model. Hele ki bu yıl onun için daha anlamlı. Türkiye'nin en iyi mankenlerinin seçildiği Best Model Turkey bu yıl 25. kez düzenlenecek. Bugüne kadar Deniz Akkaya, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Güzide Duran, Şenay Akay ve Hande Subaşı gibi pek çok önemli ismi moda, sanat ve televizyon dünyasına kazandıran Best Model Turkey; Türkiye'nin yeni yüzlerini belirleyecek. Dile kolay 25 yıl. Bende bu 25 yılın 12 ya da 13 yılında varım. Ve en şanslılarından biriyim. Best Model birincileriyle daha doğrusu en ses getiren isimleri Deniz Akkaya, Güzide Duran ve Şenay Akay ile çalıştım, onlara menajerlik yaptım. Deniz Akkaya ile bir ilke imza atarak model ajansları dışında bir mankenin ilk menajerlik sistemini beraber kurduk. Sonrasında öyle bir sektöre yol açtık. Erkan Özerman bu yılki adayların başvurularını gösterdi bana. Şu an 500'e yakın erkek ve kız Best Model Aday Adayı başvuru yapmış. Şöyle bir inceledim her yıl çok başarılı adaylar vardı ama bu yıl 25. Yıl şerefine sanırım aday adaylarından adaya indirmek bile zor olacak sanırım. Sanırım yeni nesilin hem erkekleri hem de kızlarını Allah özene bezene yaratmış. Yarışmanın başvuru süresi yoğun ilgiden dolayı 30 Mayıs'a kadar uzatıldı. Başvurular www.bestmodelturkey.com adresinden devam ediyor. Kendinize güveniyorsanız başvurun derim...

KİME NE?
Sinan Akçıl'la tanışmamız ya 1998 ya da 1999 yılı. Ortak bir arkadaşımız sayesinde bir araya geldik. Bir dönem çok sık görüştük. O görüştüğümüz dönemlerde çok eğlendiğimi hatırlıyorum ve kalbimde özel bir yeri vardır Sinan Akçıl'ın. O yıllarda çok yetenekli olduğunu kanıtlamış, genç yaşına rağmen birçok ünlü isimle işbirliği yapıyordu. Sonrasında yeteneklerini geliştirdi ardı ardına iyi üretimler yaptı. Birçok şarkısını ilk dinlemişliğim vardır. Hatta İzel'in en sevdiğim Sinan Akçıl imzalı şarkısının demo okuyuşunu Sinan'ın sesinden yıllardır dinlerim. Sinan kendini yaptığı işlerle ön plana çıkardı. Müzik camiası içindeki popülerliğini daha büyük kitlelere taşıdı ve kendi adına projeler üretmeye başladı. Şimdilerde şarkı okumasın falan deniyor. Ben anlamıyorum kime ne? Neden böyle diyorum biliyor musunuz? Gak guk diyemeyen şarkıları ses getirmeyen hatta albümleri satmayan onlarca insan varken neden Sinan'a laflar? Sinan ilk albümünde akıllıca bir şey yaptı. Birçok ünlü isimle düet yaptı ve yılın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Dijitalde sattı, müzik marketlerde de alıcı buldu ve kendine fan kitlesi de yaptı. Şimdi ikinci albüm çıktı. Valla biz eelence'de çalıyoruz. Çalmadığımız an ise müşterimizden istek geliyor. Böyle olunca da bana göre başarılı oluyor. Ben işin eğitim kısmını teknik kısmını hiçbir şekilde anlamam onun için de yorum yapamam. Haklı olabilirler... Ama benim gördüğüm ve baktığım kısım farklı. Sinan Akçıl markasını iyi yönetiyor ve başarılı işler yapıyor.

TEŞEKKÜR
Geçen hafta annemin hastalığını içimden geldiği gibi sizinle paylaşmıştım... Yazımı okuyup arayan, soran, mesaj atan en önemlisi dualarını yollayan herkese ne kadar teşekkür etsem azdır. İnsanın dostları, arkadaşları, sevenlerinin olduğunu bilmesi çok güzel bir duygu. Ben sayenizde farkında olduğum şeyi bir kez daha anladım. Türkiye'nin dört bir yanından onlarca arkadaşım varmış. Buradan tek tek isim yazıp teşekkür etmek isterdim ama siz isimlerinizi yazıldı sayın. Ama yüreğimden gelen en derin teşekkürü kabul edin.

Bugünlerde en çok dinlediğim şarkılar
1) Mustafa Ceceli/Es
2) Emir/Sudan Sebep
3) Demet Akalın & Erdem Kınay/Rota
4) İzel/Düşer O
5) Nalan/Hoşgeldin
6) Harun Kolçak/Vurgun
7) Murat Dalkılıç/Bi Güzellik Yap
8) Halil Koçak/Geri Vites Yapma
9) Metin Arolat-Volga Tamöz/Dert Değil
10) Yonca Evcimik & Volga Tamöz/Bandıra Bandıra

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı