• $15,9409
  • €16,7931
  • 928.008
  • 2394.83
9 Ekim 2011 Pazar

Bülent Ersoy'a helal olsun

Yıllardır Bülent Ersoy neden albüm yapmaz diye düşünürdüm. Aralarda da çok zor şarkı beğenir, stüdyodakileri bezdirir gibi şeyler duyardım. Aradan yıllar geçti, 9-10 sene, daha da fazla olabilir, albüm için bir hareket yoktu. Sadece aralarda düşüncesi vardı. Geçtiğimiz kış Nur Yerlitaş'ın evindeyiz, yemekte, Bülent Ersoy geldi. 'Stüdyodan geliyorum, yeni şarkıyı okudum. Size dinletmek için getirdim' dedi. Yemekte olan herkes heyecanlandı. Şarkının adı 'Aşktan Sabıkalı'ydı. Şarkıyı dinlerken bir sessizlik... Şarkı bitti, bir daha  dinleyelim sesleri... Şarkı yine bitti, aynı sesler bir daha, bir daha. Kimse ses çıkarmadan, arka arkaya dinledik şarkıyı. Özlemişiz Bülent Ersoy yorumunu. O en eski haliyle okumuş. Şarkı bitince 'Beni anlatmış değil mi? Gülşen yaptı şarkıyı, severek okudum' dedi Bülent Ersoy. O an albüm çıksın istedim. Aşkı ve o aşkı yaşayanı çok güzel anlatmış Gülşen şarkısında. Bir de Bülent Ersoy okuyunca... Albüm piyasaya çıkmadan ikinci sürpriz geldi. Tarkan ve Bülent Ersoy buluşması. 'Bir Ben Bir Allah Biliyor...' Tarkan'ın şahane Türk Sanat Müziği okuduğunu biliyoruz. Birde içinde Bülent Ersoy olunca tadından yenir mi?
Arşivinizde Bülent Ersoy'un 'Aşktan Sabıkalı' albümü mutlaka olmalı. İçinde ne şarkılar var... Sizi efkarlandıracak şarkılar. Kim dinlese 'ne albüm yapmış kadın, helal olsun' dedirtti bunca yıl sonra ya Bülent Ersoy...

Zerrin Özer'in yeni albümü yolda
Aralarda Zerrin Özer'i çok özlerim. 20 yıllık meslek hayatımda yeri çok büyüktür. Araya zaman girer, görüşemeyiz ama bilirim bir yerde o beni hep düşünür. Bende her gece yatmadan duama eklerim onu. Yine öyle özlediğim anların birinde geçen hafta Facebook'a gireyim ne yapıyor bir bakayım dedim. İletisinde 'stüdyo.... Soner....' yazıyordu. Hemen 'özledimm' diye mesaj attım. Cevap, 'bende atom karıncam' diye geldi. Telefonda konuştuk. Yepyeni bir proje hazırlıyormuş Zerrin Özer ve Soner Sarıkabadayı. 'Çok güzel yeni şarkım' dedi. Çok kısa bir zaman sonra Zerrin Özer sesiyle yüreğimize ve kulağımıza dokunacak...
Artık sizde biliyorsunuzdur ben bir 'sosyal medya' kurduyum. Sosyal medya benim için iletişim ve özgürlük demek... Aslında orası benim için interaktif bir gazete. Fikir alışverişi yapabiliyorum, aradığım her sorunun cevabını buluyorum, her kesimden rengarenk insanlara ulaşıyorum. 'eelence'de olanı biteni, sanatçılarımın haberlerini ilk orada yayınlıyorum, her şeyi oradan paylaşıyorum.
Hem iyi bir twitter kullanıcısıyım twitter.com/ozguraras adresim, hem yeni teknoloji BlakBerry Messenger kullanıyorum onunda BB pin Numarası 2171670a,  facebook.com/ozgurarasoffical.

Anlatılmaz yaşanır bir lezzet!
Geçen hafta Nusret Et Lokantası'ndaydık. Ben birçok yerde et yedim ama bu kadar lezzetlisini hayır. Deniz Akkaya götürdü ilk beni Nusret'e. Yemek yemeği sevdiğimi en iyi bilenlerden olduğu için... Özenle dizayn edilmiş büyük masalar, evinizdeki rahatlığı ve konforu ayağınıza getirirken, güler yüzlü ve dinamik hizmet ekibi ile Nusret Steakhouse, et severlerin değişmez adresiymiş meğer. Kimi arasanız orada; Kıvanç Tatlıtuğ, Şahan Gökbakar aklıma ilk gelen isimlerden. 'Bir yeri vazgeçilmez yapan şey nedir' derseniz, 'bir yediğimi bir sonraki gidişimde de aynı lezzette yiyebilmek' derim. Ben ikinci, üçüncü ve sonraki gidişlerimde de aynı lezzeti aldım. 'Lokum' diye tabir ettikleri bir etleri var ki... Tarifi de lezzeti de mümkün değil, tek çare gidip yemek.

<p> </p>

İsveç terör örgütü PKK'ya neden destek veriyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama