• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
3 Haziran 2012 Pazar

BUĞDAY MUCİZESİ

Zaten meraklıydım, şimdi anneme konulan meme kanseri teşhisinden sonra daha da meraklı oldum. Her şeyi okuyorum, araştırıyorum. Bir mail aldım beni çok etkiledi... Mailde aynen şöyle yazıyordu: Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday çimi ekiniz ve yiyiniz, buğday şırası yapınız ve içiniz. Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya'da içtikleri buğday şırası geliyor. Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır. Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir. Taze olarak kullanılan buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır. Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir. Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanserojeni olan 'laetril'i içermektedir.

× Buğday çimini evde üretebilir miyiz?
Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri.

× Buğday şırasını herkes üretebilir mi?
Evet herkes üretebilir.

Tarifi ise:
Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur. Üzerine 3 bardak su -klorlu olmamak şartıyla- ilave edilir. Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir. Bu ilk su kullanılmaz, dökülür. Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir. 24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır. Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır. Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir. O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar. Elmanın çekirdeğini de yiyin! Türkiye'de en kolay laetril'e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir. Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur.

EROL KÖSE'DEN ZEKİ HAREKET
Ben onu ilk Sezen Aksu'nun 'İkili Delilik' şarkısı ile tanıdım. O dönem en sevdiğim şarkıydı. Mesaj vardı birine yollayacağım, her söylediğimde. Sonra 2009 yılında Ajda Pekkan'la düet yaparak büyük beğeni topladığı 'Nikah' şarkısı favorilerime eklendi. Ne söyledim o şarkıyı da, ne... Aylarca, günlerce, belki de ezbere bildiğim on şarkıdan biridir. Şimdi de Erol Köse imzalı 12 şarkı ve 2 versiyonlu yeni albümü 'Nerde Kaldın!' ile müzik marketlerde yerini aldı. Albümdeki tüm söz ve müzikler Halil Koçak imzası taşıyor. Dinledikçe albümü seviyorsunuz. Keyifli bir albüm olmuş. Erol Köse yine o prodüktörlük zekasını kullanmış. Halil Koçak şarkılarıyla çok konuşulacak...

Bu aralar yapmak istediklerim
× Acil Bodrum'a gidip telefonu kapatıp 3 gün tatil yapmak
× İstanbul'da son günlerin en konuşulan ismi Devran İskender'i sahnede izlemek.
× Madonna'yı İstanbul sahnesinde izlemek
× Acilen aşık olmak

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''