• $13,5352
  • €15,2744
  • 802.466
  • 1970.76
26 Şubat 2012 Pazar

Bu lezzetler kaçmaz

Asmalımescit'te yeni bir yer keşfettim adı Antiochia... Küçük küçük Antakya'ya özel mezeler bulabiliyorsunuz. Anayemek olarak da kebap çeşitlerini bulmak mümkün. Kebaplar ya lavaş arasında ya da şiş şeklinde servis ediliyor. Antiochia'da alkol de içilebiliyor. Yöreye  has ceviz reçelini de satın alabiliyorsunuz.

Müthiş bir Selami Şahin gecesi...
Selami Şahin'in Cahide 3D'deki son galasına gidebildim sonunda. Yine içerisi tıka basa doluydu. 'Best Of Selami Şahin' gecesiydi ve usta yorumcu birbirinden özel şarkılarını söyledi o gece. Keyfimize keyif kattı şarkılarıyla. 'Ne şarkıları varmış, bu şarkı da Selami Şahin imzalıymış' dedirtti tüm gece bize. Geceye konuklar arasında bulunan Demet Akbağ sahnede yaptığı esprilerle ve şarkısıyla renk kattı

BU ŞARKI KULAKLARDA YER EDECEK
Dün bir Promo CD ulaştı elime. Arabada yeni gelen şarkıları dinlemek çok hoşuma gidiyor. Akademi Türkiye yarışmasından tanıdığımız Tolga Futacı yeni şarkısını yollamış bana.'Aşk Olsun' sözlerine bayıldım. Radyolarda çalmaya başladığı andan itibaren herkesin kulağına yer edecek.

MOBİLYALAR İÇİN FARKLI BİR YÖNTEM
Yakın bir arkadaşım son günlerde kendini eski mobilyaları yeniden hayata geçirmeye adadı. Eskicilerden, hatta çöpe atılanlardan masa, sandalye ne bulursa alıp restore edip, yeniden kaplatıp, cilalatıp arkadaşlarına hediye ediyor. Güzel şeyler de çıktığını görüyorum. Şimdi evin tüm eşyalarını değiştiresim var. Gidip yeni şeyler alıp dünyalar kadar para ödemek yerine, bu yol daha ucuz geldi bana.

GÖKSEL VE ŞARKILARI
İki hafta önceydi sanırım, Göksel'in şarkısından bahsetmiştim çok kısa olarak. Göksel ve albümü kısa anlatmaya gelmez. Harika bir iş çıkarmış. Onu uzun, uzun anlatmak lazım. Dinlemeniz gereken bir albüm. Bakın neler var albümde; 'Rüzgar'. Bir parça sevgiliye duyulan özlemi ancak bu kadar iyi anlatabilir. 'Sarhoş'u sürekli dinliyorum. 'Gidemiyorum' ve 'Yalnız Kuş' albümün favori slow parçaları.

HOT KITIR, ÇITIR ÇITIR!
Ajlan'ın kız kardeşi Jeyan son günlerde İstanbul sahnelerinde fırtına gibi esiyor. Yanına iki kız arkadaşını da alarak bir grup kurdu. Adları da 'Hot Kıtır'. Çeşit çeşit kostümler giyerek hem şov yapıyorlar hem de şarkılar söylüyorlar. İnanılmaz bir performans sergiliyorlar. Sahnede üç taş gibi kadın, kulağa olduğu kadar gözede hitap ediyorlar. Facebook.com/hotkıtır adresinden onları takip edebilirsiniz.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar