• $8,3195
  • €9,8938
  • 483.911
  • 1404.8
24 Mart 2013 Pazar

Bu aralar tatlı telaşım var

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

Ama bu tek taraflı bir karşılaşma olursa, hayatımızın artık asla eskisi gibi olmayacağını biliriz. Bir gün biriyle karşılaşırız... Bazen çok kısa sürer ama hayatımızın önemli bir parçası olur. Bize kendimizi gösterir çünkü coşkumuzu, incelebilirliğimizi, hiçliğimizi gösterir. Bu aralar kafam o kadar karışık ki... Aşk yüzünden telaşım... Her şey bir mesajla başladı...

Kalbi kırık olanlara...

Ben aşk yüzünden telaşlıyım derken geçen hafta ofisime bir kitap geldi adıma imzalı… İnci Yöner’in “Siyah İnci Taneleri” isimli şiir kitabı. Sokak Kitapları Yayın Evinden çıkmış. Hemen her okuyucu gibi kitabın arkasına bir çırpıda okudum… Şöyle yazıyor ”Hayatta hep zoru seçtim ben. Aşklarım bile kolay olmadı benim, gidişlerim de zordu çünkü zoru seçtim. Her defasında parçalandım, döküldü inci tanelerim ama asla vazgeçmedim. Aşklarım o yüzden hep aşk oldu benim. Adam gibi adam derler ya işte o hesaptı benim aşklarım. Aşk gibi aşk. Kolay yolu seçseydim eğer ne ben, ben olurdum ne de aşklarım aşk. Kalbim parçalandı defalarca ama hiç pes etmedim. Etmeyeceğim… Çünkü ben siyahı seçtim içinde bütün renkleri taşıyan saklayan siyahı. Ben kalbimi seçtim ve adam gibi taşıdığım ruhumu.” Okuduktan sonra düşündüm ben de… Aşkla ilgili ben de bunca hezimete karşı böyle düşünüyor muyum diye… Hala coşkum bitmemiş… Yine kalbim kıpır kıpır…  İnci Yöner gibi düşünenlere de saygım sonsuz…  Eğer kalbiniz kırık ve söylemek istediğiniz bir şeyler var ve cümleleri kuramıyorsanız “Siyah İnci Taneleri”ni okuyun derim.

Sezen’den ince mesajlar 

Sezen Aksu, 4. Avea Sıradışı Müzik Konserleri kapsamında verdiği konserde yine çaktırmadan yüreklere dokunmuş. Aşıkken, evlat sevgisi kadar yüce duygular yaşadığını, bazen de aşk yüzünden çok acı çektiğini anlatmış Sezen Aksu, “Özellikle Allah, sevdiklerimi aldığında öyle büyük acılar yaşadım ki... Tabi biz o küçücük aklımızla öyle sorguluyoruz neden diye, arkasındaki büyük sebebi göremiyoruz. Ama onca acıya rağmen, ben bu büyük aşkları yaşadığım için hep şükrettim Allah’a. Umarım sizler de, böyle uğruna canınızı verebileceğiniz, aşktan ciğerinizin söküldüğünü hissettiğiniz, sizi adeta süründüren büyük aşklar yaşarsınız” demiş. Bu sözlerin altında o kadar güzel mesajlar var ki… Dilerim siz de o mesajı alırsınız. Ben kendi payıma düşeni aldım bile.

Ekin’den yeni proje 

Ekin Türkmen İzmir’den İstanbul’a geldiği günlerden bu yana TV-Sinema sektörünün tüm profesyonellerine ulaşılabilecek bir rehber hayali kuruyordu ve hayalini hafta içi hayata geçirdi. applebox.com.tr işlevi gereği genç medya profesyonelleri için yeni bir dönemi başlatacak. Oyuncular ve oyuncu adayları için inanılmaz bir buluşma ortamı olacak. Yeni yetenek arayan tüm şirketler de buradan büyük keşifler sağlamaya imkân sağlıyor olacak.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 2 t

MSB: 2 terörist etkisiz

Kapıkule'de uyuşturucu, külçe altın ve kaçak eşya ele geçirildi

Asi Nehri'nde balık ölümleri görülmesi üzerine inceleme başlatıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (03 Ağustos 2021)