• $15,8772
  • €16,6867
  • 932.483
  • 2401.21
7 Ekim 2012 Pazar

Bir yaz daha Suzan'la bitti

Bu yaz birbirinden iddialı konserlere gittiğim Küçükçiftlik Parkı'nın geçen hafta gelenekselleşen ve 2'ncisi düzenlenen 'Yaza Veda Partisi'ne gittim. Davete yaz boyunca emeği geçenler ve davetliler katıldı. İnanılmaz bir ev sahipliğiyle karşılaştım. Her şey çok güzeldi. Gecenin sürprizi Suzan Kardeş oldu. Tüm konuklar Suzan Kardeş şarkılarıyla coştu, dans etti. Suzan Kardeş sahnesini izlemediyseniz mutlaka izleyin derim...

Seda Sayan'ın yeni projesi
Seda Sayan prodüktörlüğünde bir albüm çıkıyor...  Coşkun Yıldız 'Ben Sustum' adında. Albümde 4 şarkı var. Biri Sezen Aksu imzalı 'Tutuklu'. Diğerlerinin sözleri Erkan Çelik'e müzikleri Ahmet Özden'e ait. Albümde şehitlerimize yazılmış bir şarkı'da var. Şarkı şarkı diyorum da esası türkü. Basında sözleri çok yer bulan 'Bugün Benim Ölüm Değil Düğün Günüm Anne.' Şarkı içinde bir şiir var, Erkan Çelik okuyor. Sahibinin sesi yazarken ne hissettiyse okurken geçmiş şiire. Albümün en sürprizi ise Seda Sayan düeti 'Coşkun Yıldız'la 'Tutuklu' şarkısında. İlk önce yasal dinleme platformlarında şarkılar TTNet Müzik'ten dinleyebilirsiniz. Önümüzdeki hafta da Seyhan Müzik etiketiyle müzik marketlerde olacak.

Arşivinizde yer açın
Albüm demişken DMC ve Kral Pop Radyo imzalı bir compilation albüm çıkıyor. 'Türkçe Pop 2012' adında. Tarkan, Ajda Pekkan, Emre Aydın, Mustafa Ceceli, Sıla, Funda Arar, Murat Dalkılıç, Zakkum gibi birçok ismin bulunduğu albümde  2012'de çok dinlediğimiz şarkıları yer alıyor. Arşivlik bir albüm...

İçim sızlıyor
Her hafta acı bir haber... İçim sızlıyor. Bu hafta da Berkant'ı kaybettik. Samanyolu şarkısı öksüz kaldı. Şöyle bir düşündüm de benim çocukluğuma ait hiçbir anı, değerde kalmamış oluyor.  Berkant'ın vefat haberini duyduğumda şöyle bir düşündüm ne kadar tanıyordum, ne kadar seviyordum diye. Sonrasında fark ettiğim şey çocukluğuma ait önemli değerlerden biri. İşte o da gitti... Her geçen gün içim daha da burkuluyor. Geride kalanlara Allah sağlık ve uzun ömür versin.

Yazın en iyilerinden...
Bu yazın en güzel konserlerinden birini de Şevval Sam Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda verdi. Bu işler ekip işi inanç işidir ya, konserin organizasyonunu yapanlardan biri Kemal Arslan'dı. O kadar emek harcadı ve o kadar inandı ki bu konsere, Allah da yüzlerini kara çıkarmadı. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu doldu. Şevval Sam söyledi, hep bir ağızdan eşlik edildi. Türkiye'nin en iyi seslerinden Leman Sam kızının sahnesinde şarkı seslendirdi. Konserinde 'Nar Tanesi' adlı şarkıyı da söyleyen Şevval Sam'a bu şarkıda Ramiz Dayı olarak tanıdığımız Tuncel Kurtiz eşlik ederek, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı

Yavrularını korumak için ölümü göze aldı! Leoparla domuz kavga ederse...