• $15,9705
  • €16,8035
  • 931.975
  • 2393.61
18 Aralık 2011 Pazar

Beni kimle karıştırdınız? Kiminle?

İlk defa yazımı yazmak istemedim! Sokağa çıkmak istemiyorum, yatağın içinden hiç çıkmak istemiyorum. Mutsuzum çünkü, hem de çok... Halbuki çok mutlu olmam lazım ama mutluluğum yerinde mutsuzluk var. Aylardır çaba harcıyoruz. Gece-gündüz elimde dosyalar, en yakınımda olduğu için Stelyo Pipis'in başının etini yiyorum. Rahşende Koray Samlı'ya 'onu ara, bunu da ara, geçen sene unuttuğumuz insanlar olmasın' diyorum. Ayşe Ersayın'a, Erkan Nas'a, Tunç Kökkaya'ya bir şeyler söyleyip duruyorum. Biz Cenk Koray için, onun adını yaşatmak için aylarca öyle titizlikle çalıştık ki.
Bu köşeden de duyurdum Cenk Koray 2. Ekran Ödülleri ve Anma Gecesi'ni. Geçen pazartesi gecesi bana göre süper bir katılımla, süper isimlerle bir gece yaptık. Ben değil, 'biz' olarak çok güzel, anlamlı bir gece yaptık. Günay Resturant'ın sahipleri Bayram ve Vahit Yıldız kardeşler, Kıbrıs Rocks Casino'nun sahibi Ertan Ertekin ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün desteklerini size anlatamam. Semra Özal tıkandığımız her yerde yol göstericimiz oldu. Şöhreti büyüdükçe mütevazılaşan Okan Bayülgen... Sihirli cümlelerini kağıda döken kadın Seda Akay, her istediğimiz an varlıklarını hissettirdiler. Hiçbir maddiyat beklemeden bunları gönülden yaptık. Siz gönülden yapılan bir şeyin verdiği mutluluğu bilir misiniz? Ben çok iyi biliyorum. Mutsuzluklarımın üstüne geçer, her şeyden mutlu eder beni.

Bu defa öyle olmadı ama...
20 yıldır mesleğimi yapıyorum. Mesleğimi yaparken de kendime daha yolun başında bir söz verdim: Ne olursa olsun, sonu ne olacaksa yalan söylememek...
Birileri beni kiminle karıştırdı, neden birileriyle karıştırmak istedi, neden beni bir şeylerin içine çekmek istedi hiç anlamadım.
Erol Köse'yle mesleğimin ilk zamanlarında yolum kesişti. Sevgide saygıda kimseye kusur işlemediğim gibi kendisine de etmedim. Yıllar içinde sevdik birbirimizi. Hep mesafeli güzel bir diyaloğumuz oldu. Diğer yanda Stelyo Pipis... İki meslektaş değil, iki rakip hiç değil, sırdaşız biz. Gözümüzden anlarız her şeyi.
Öteki tarafta Seda Sayan... Her yerde anlatıyorum, benimle bu kadar ilgilenen başka bir ünlüm olmadı. Oğlundan ayırmadı beni. Dahasını sayayım mı?
Mehmet Ali Erbil: Yıllarca birbirimizden uzak dururken, onun için bendeki yerini anlatacak kelime; son üç senedir o geçen yıllara yandığım insan.
Herkesin hayatımdaki yerini kısaca özetledim size. Hal böyle olunca ve 20 yıldır kendimi iyi anlatmaya çalışan biri olarak Cenk Koray 2. Ekran Ödülleri ve Anma Gecesi'nin hemen ertesi günü; 'Özgür beni davet etti, kumpas kurdular...'
Benim kime yalan borcum var, kime kumpas kuruyorum. Benim ofisim 'iletişim hizmeti' veren bir ofis. 377 adet davetiye, ofisimin zarfıyla gitti. Etiketlemeler hep kargo şirketinden yapılır. Ben elimle göndersem, 'gönderdim'; arasam, 'aradım' derim. Bilgim dahilinde olsa, 'böyle böyle bir şey var, bilginiz olsun' derim. Kimden, neden korkacağım? Ben çok çalışkanım, ekmeğimi taştan çıkarıyorum. Kolay gelmedim buralara... Gelirken de özümü, değerlerimi kaybetmemeye çalıştım, kendi kendime söz verdim. Biri beni yanında çalıştırmayacak diye bir ünlü yalakası olacağım diye mi, dalkavuk olacağım diye, yalan söyleyeceğim!

Hayır. Söylemedim, söylemeyeceğim de...
Ben her şekilde Allah bana sağlık verdikçe ekmeğimi taştan çıkarırım. Hayatımda birkaç cümle önce değerlerini anlattığım insanlara oyun oynar mıyım ya da 'bir kumpasın içinde' dedikleri yer, aylardır emek harcadığım, harcadığımız yer olsun, o geceye gölge düşsün ister miyim?
Beni hiç kimse harcayamaz, buna izin vermem. Bana bakın ve biraz insana sevgi ve saygıyı görün. Unuttuğunuz değerleri hatırlayın... Çünkü bende hepsinden çok var. En çok da ne var biliyor musunuz: Yaşanmışlıklara öyle bir saygım var ki... Vefam var benim, hem de çok...
Yüreğime dokunan hiç kimseyi unutmadım unutmayacağımda. En acısı ne biliyor musunuz? Güzel bir şeye vesile olmuşken çalan telefondaki sesin 'Geçmiş olsun' demesi. Ben geçmiş olsun denilecek ne yaptım? O güzel geceyi, o güzel konukları güzel bir işe vesile olanlardan olmanın mutluluğunu yaşayamadım. Çok üzüldüm... Siz siz olun, kimsenin size üzülmesine izin vermeyin.

twitter.com/ozguraras

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister