• $13,5482
  • €15,3468
  • 789.462
  • 1979.83
16 Eylül 2012 Pazar

Ateş düştüğü yeri yakıyor

Bu hafta inanın yazı yazmak içimden hiç gelmedi. Ne yazsam boş geliyor. Her gün bir kara haber ile uyanıyoruz. Onlarca şehit... Üzgümüm hem de çok üzgünüm. Bizim sadece içimiz yanıyor, kendimizce kınıyoruz. Ama ateş düştüğü yeri yakıyor biz ne söylesek boş geliyor. Şöyle baktığım zaman bizim için hayat devam ediyor, işe gidiyoruz, eğleniyoruz, sohbet ediyoruz vs... Bunları yapınca da kendime kızıyorum onca aile acı çekerken. Ama hayat devam ediyor elimden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Yapmam gereken çok şey var, ben dursam hayat durmuyor... Şimdi yazı yazmam gerek, birazdan sokağa çıkıp toplantıdan toplantıya koşacağım, sonrası ardı ardına geliyor. Dedim ya ateş düştüğü yeri yakıyor. Elimden gelen dilimden düşmeyen tüm dualar şehitlerimiz ve kaybettiklerimiz için.

Şöhretin değiştiremedikleri...
Geçen hafta internette gezinirken Beren Saat'in çocukluk arkadaşının düğünündeki görüntülerine rastladım. Zaten çok beğeniyorum Beren Saat'i ve o düğündeki doğal halleri beni bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Yerinde duramayan eğlenceli doğal bir Beren Saat karşımdaydı. Şu şöhretin birilerini değiştirmediğini görmek de beni mutlu ediyor...

Saba Tümer neden seviliyor?
Bir insanın kendiyle barışık olması, kendiyle dalga geçebilmesi... Bunu bence en güzel yapanlardan biri Saba Tümer. Yeni yayın dönemimin ilk programını izlerken yine gözümü ayırmadım kendisinden. Saba Tümer yeni bir teknolojiyle stüdyoda kendisini konuk almış. Bir Saba Tümer soruyor diğer Saba Tümer tüm içtenliğiyle cevap veriyor. Programcı Saba Tümer acımasızca soruyor konuk Saba Tümer de tüm içtenliğiyle kendiyle dalga geçe geçe anlatıyor. İzleyenlere geçen tarafı bu doğallık. Saba Tümer'in bu kadar sevilmesinin nedeni de doğallık. Kahkahalarıyla, bir süre öncesine kadar olan kilolarıyla, aşklarıyla dalga geçebilen bir kadın. Bence herkese örnek olmalı.

Seren küsleri barıştırsın
Seren Serengil'in yeni bir program için kolları sıvadığını ve bunun için Afrika'ya gittiğini duymuştum. Hatta twitter'dan güzel görüntülerle döndüğünü de okumuştum. Geçen gün Bes Yapım'da tesadüfen Seren Serengil'le karşılaştık. Çektiği görüntüleri izletti. Güzel bir iş yapmış. Oturmuş, düşünmüş format yaratmış. Aklındakini de kamera önüne taşımış. 11 günlük bir macera Seren'in Afrika seyahati. Uçağa binişinden, otele yerleşmesine, vahşi hayvanların arasına dalmasına kadar tüm görüntüleri izletiyor. Seren kendini ve onu takip edenleri çözmüş. Programda en komik ve eğlenceli Seren Serengil'i göstermiş.
İzlerken kahkahalarla güldüm. Benle beraber kendini izlerken Seren Serengil'de kahkahalar attı. Dedim ya çok keyifli bir iş çıkarmış. Belgesel tadında bir program.  Ama ben o gün de kendisine söylediğim gibi onu bir gece şovunda küsleri barıştırırken görmek istiyorum. Çünkü kendi hayatında hikayesi olan, aşkı, sevinci, acıyı ve gözyaşını dibine kadar yaşayan bir kadın Seren Serengil. İzleyiciye geçen sahici bir yanı olan Seren Serengil'i ben böyle bir programda izlemek isterim.

Nilüfer ve kızı arkadaş gibi
Şu aralar annemin hastalığı 'meme kanseri'nden dolayı etrafta bu hastalığı geçiren herkesi sıkı markaja aldım. Gözüm sürekli üzerlerinde. Nilüfer, Vahide Gördüm, Deniz Uğur ve yakın bir kaç arkadaşımın annesi. Nasıl gelişme gösterdiklerini sürekli gözlemliyorum. Şükürler olsun hepsi çok sağlıklı. Darısı benim annemin ve bu hastalıkla uğraşan tüm hastaların başına. Geçen hafta Nilüfer'le kızı Ayşe Nazlı'yı gördüm. Anne - kız inanılmaz keyifli dakikalar geçiriyorlardı. Arkadaş olmuşlar daha çok anne kız ilişkisi dışında. Nilüfer 'in sağlığı da iyi yeni şarkılarıyla seslenecek çok kısa bir süre sonra bize. Şimdi stüdyoda yine özel düetler hazırlıyor bizler için...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı