• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
20 Kasım 2011 Pazar

Amiral affetmiştir!

Geçenlerde televizyonda Bülent Ersoy pişmanlıklarından bahsediyordu. En büyük pişmanlığı en hasta olduğu dönemlerde yakın arkadaşı Emral Avşar'ı ziyaret etmediğinden bahsetti gözleri dolu dolu.
Bir an aklıma düştü Emral  Avşar. Koca Amiral'i özlediğimi düşündüm. Çok keyifli işler yaptık biz beraber. Çok yakın olamadım ben kendisiyle ama hep hayran hayran izlemiştim.
Ne güçlü bir karakterdi... Herkesi etkisi altına alırdı. Kısaca hükümet gibi kadın denge unsuruydu. Onun için Amiral denirdi.
Bülent Ersoy arkadaşıyla vedalaşamamış, helalleşememiş...
Bu ölümlü dünyada en yakınımızdakilerin kıymetini bilelim.
Büyük bir dersti Bülent Ersoy'un bu itirafı.
Duymuştur Emral Avşar... O koca yürekli kadın arkadaşını affetmiştir.
Özlemle ben de anmak istedim...

Pınar Aylin'den bomba gibi albüm
Ne kadar eskidir hayatımda Pınar Aylin. İkinci albümünün her aşamasında beraber yol aldık. Keyifli zaman geçirdik. Araya küskünlük girdi. Ama aynı  dönem çocuğu sayılırız piyasada beraber büyüdük. Pınar evlendi, kızı oldu... Ben hep vardım. Dedim ya aynı dönem çocuğu olmak ayrı bir bağ salıyor insanlar arasında. Hep aralarda telefonlaşır konuşuruz.
Geçenlerde ben yine aradım. Albümü bitirdiğini söyledi. Gel dinle bir akşam yemek yiyelim dedi. Pınar'ın evinde keyifli bir yemekte buluştuk.
Müthiş bir sofra hazırlamış Pınar.... Önce afiyetle yemeğimizi yedik sonra bana şarkılarını dinletti.
Müthiş bir proje yapmış. Bence bu yılın en güzel proje albümü. Pınar Aylin 70'li yıllarda en meşhur olmuş şarkıları bir araya getirmiş. Her şarkıyı canlı olarak çaldırmış. O eski lezzeti yakalayalım diye.
Dinlerken bayıldım şarkılara, repertuvar seçimine.
Projeyi Berlin'de tamamlamış.
Üç yıldır Pınar'ın hayat arkadaşı Süleyman Bey inanılmaz bir adam. Pınar'a ve projeye çok inanmış nasıl bir enerji ile destek size anlatmam mümkün değil.
O sinerji şarkıları dinlerken bana geçti eminim size de geçecek...

Gazino Show
Yıllardır sürdürdüğü programları ve yaptığı albümlerle Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren de geçen hafta beni evinde ağırladı. Harika bir akşam yemeği ve sohbetti.
Müthiş bir organizasyondan bahsetti Hakan bana. Yine olay bir projeye imza atıyor bu müthiş adam.
60'lı, 70'li ve 80'li yıllar boyunca eğlence kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan gazinoların kalabalık kadrolu, anlı şanlı eğlenceleri iki binli yıllar usulü ''GAZİNO SHOW'' ile  2 Aralık Cuma saat 21.00'de Bostancı Gösteri Merkezi'nde yaşatacak. 'Gazino Show'da tam 12 sevilen ismi, Metin Özülkü Orkestrası eşliğinde ardı ardına sahneye çıkaracak. Türk Sanat Müziğinin iki dev ismi Neşe Karaböcek ve Seçil Heper'in birlikte assolistlik yapacağı kadro oluşturmuş, yaptığı sahne showları ile Türk popunun en renkli yorumcularından Seyyal Taner ile birlikte Türk popunun en önemli yorumcuları Berkant, Nur Yoldaş, Ersan Erdura, Tülay Özer, Ercan Turgut, Bilgen Bengü, Funda  sahne alırken ve Oryantal Dora bu muhteşem kadroya dansıyla renk katacak.
Tıpkı eskinin gazinoları gibi, 'Gazino Show' da izleyenlere makul bir fiyata bütün bir gece boyu, hem bir dolu sevilen sesi dinleme, hem de eğlenme fırsatı verecek.
Şimdiden biletinizi biletix'den yada Bostancı Gösteri Merkezi gişesinden alın derim.

twitter.com/ozguraras

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak