• $8,3747
  • €9,9612
  • 487.454
  • 1406.46
31 Mart 2013 Pazar

8. Diyabet yaz kampı başlıyor

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

Kuşadası’nda Kuştur Tatil Köyü'nde 15-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek kampta şeker hastalığına bilinçlendirme, diyet programı sağlık aktiviteleri uzman hekimlerle beraber özel mönüler eşliğinde  gerçekleşecek. Tek başınıza diyabet ile savaşamıyorsanız, düzensiz beslenme sorununuz varsa bu kamp sizi motive edecektir. Kulağınıza iyi çınlıyorsa mutlaka bilgi alın derim. Bilgi için numaraları 0212/ 233 60 86

Öyle biri var ki tanıdığım…  
Meslek hayatımda yirminci yılım hep söylüyorum. Neler gördüm neler geçirdim. Kimlerle tanıştım kimlerle sohbet ettim. Biri var ki meslek hayatımda tanıdığım, size kendisini anlatmak istedim. Mizaç olarak çok sert ama kalbi bir altın Aziz Hortoğlu... Aziz Hortoğlu bir işadamı. Ama müzik dinlemeyi, kaliteli müzik dinlemeyi seven gece hayatının raconunu en iyi bilen. Herkes gece hayatının bir yerinde yer alır herkes birilerini tanır. Ama en önemlisi sanatçıya,  müzisyene saygıyı değerli olduğunu hissettiren Aziz Hortoğlu bugüne kadar tanıdığım en nadir insanlardan. Geçen gün düşündüm başka birini gösterebilir miyim Aziz Hortoğlu ‘nun yerine diye bulamadım. Örnek alınmalı diye düşünüyorum.

Canlı müzik canlandı! 
İstanbul’da canlı müzik canlanıyor ve ben buna çok seviniyorum. 2000’li yılların başında hafta da iki güne düşen canlı müzik yapan mekânların sayısı da nerdeyse azalmıştı. Bu işe Sortie öncü oldu pazar geceleri Mert Davran ile canlı müzik başlattı. Her pazar tıklım tıklım Sortie. Salı geceleri de şimdi Kuruçeşme GAIA canlı müzik yapıyor. Geçen hafta ilk gecesine gittim. Kimi ararsan oradaydı.
İstanbul gece hayatının eskileri çok iyi tanır onları Ebru Aydın ve Pelin Aydın’ı. Uzun yıllar Kıbrıs ‘da sahne alıp orada yaşıyorlardı. Şimdi Ebru Aydın yeni albüm için dönüş yaptı İstanbul’a. Pelin Aydın’da İstanbul’da şarkı söyleyecek. İki kardeş salı geceleri 90 ‘lar konsepti ile sahneye çıkıyor ve özlediğimiz şarkıları Kuruçeşme GAIA ‘da söylüyor. Bu fikir mekânın işletmecisi Onur Gülmek'den çıkmış. Fikrine sağlık Onur’un. Bizi eski dostlarla buluşturduğu için. Pazar geceleri Sortie Mert Davran salı geceleri Kuruçeşme GAIA Ebru ve Pelin Aydın için artık bende ajandamda kayıtlı.

Giyinmeyi seven takip etsin! 
Giyinmeyi, takıp takıştırmayı sevenler geçen hafta Eren Holding ‘in Türkiye’ye getirdiği markaların indirim gününde buluştular. Burberry, Gant, Lacoste, Swatch markaları benim en ilgimi çekenleriydi.
Ben sabah saatlerinde gittim. Çok güzel ürünleri nerdeyse yarı fiyatına bazılarında yarı fiyatından aza alma imkânı bulduk. Bu indirimler yıl içinde bir kez daha tekrarlanıyormuş. Takipte kalın derim.

Armağansız Popstar! 
Popstar Alaturka... Yeni kadrosuyla çok güzel, sevdim. Ama bir şey eksik. Gerçekten Armağan Çağlayan olmadan olmamış. Ekip işinde paslaşmak çok önemlidir. Armağan Çağlayan ve Bülent Ersoy çok iyi paslaşıyorlardı. Armağan Çağlayan zekâsını ve sivri dilini kullanarak bir şey söyleyip Bülent Ersoy’a pas atıyordu. Bülent Ersoy’da bunu gole çeviriyordu. Geçmişteki tüm çok konuşulan sahneleri izleyin çıkan haberlere bakın göreceksiniz. Armağan Çağlayan olmadan eksik olmuş bana göre yeni Popstar Alaturka...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'in Aydıncık ilçesindeki orman yangınında evi kullanılamaz hal

Başkan Erdoğan afetzede Süleyman amcayı aradı

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor