• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
6 Ocak 2013 Pazar

2012'ye böyle veda ettim...

Yeni yıla Şişli Belediyesi ve Başkanı Mustafa Sarıgül'ün geleneksel Yeni Yıl Partisi'nde girdim. Benimki biraz eğlence biraz da iş içindi ama çok keyifliydi. Yeni yılın ilk saatlerine Başkan Mustafa Sarıgül imzasını attı. Kalabalığı anlatmam mümkün değil size. Sahne şovları için inanılmaz hazırlanmış ekip, her anı dolu dolu ve eğlenerek hiç bir aksaklık olmadan geçirdik. O eğlenceden yine Abdi İpekci'de bulunan Cento Per Cento'da arkadaşlarımla biraz vakit geçirdim. Sonra da kendi mekanım ABLAM'da sabahın ilk ışıklarına kadar dostlarımla eğlendim. Yılbaşının olmazsa olmazı oryantal şov tüm konukları ve beni coşturdu. Hep derim kalbim küçük ama arzularım büyük. Kendi adıma Allah'tan ne istiyorsam 2013'te kat ve kat fazlası sizin olsun önce sağlıkla...

Hamam kültürü dönüyor
İstanbul'daki tarihi hamamlar yenilenmeye başladı. Böylelikle yenilenerek Türk turizminin tanıtımında yeni bir pazarlama unsuru haline geldi. Tüm hamamlar tarihçilerin danışmanlığında eskiye sadık kalarak yenileniyor. Ben yeni yılın ilk günü adını sık duyduğum Tophane'deki Kılıç Ali Paşa Hamamı'na gittim ve hayran kaldım. Kılıç Ali Paşa Hamamı oldukça etkileyici, şık ve sade olmuş. Temizliği, personeli ve fiyatları ile hamam kültürünü yeniden geri getirecek. Yatırımcısına benden koca bir alkış... Rahatlamak ve biraz da tarihi bir doku-yu keşfetmek isterseniz tavsiyemdir.

Sizin hikayeniz hangisi?
Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında Abdullah Özdoğan'ın Kral Fm 'de her gün saat 19.00'da seslendirdiği hikayelerden bazılarını 'Zamanı Olmayan Hikayeler' adında CD haline getirdik. Özenle seçilerek bir araya gelen Otuz hikayenin  verdiği mesajlar inanılmaz... CD'nin kartonetinde Abdullah Özdoğan şöyle özetlemiş projeyi; 'Koskoca hayatımız birbirine eklenmiş kısacık hikayelerden oluşur... Herkesin bir hayatı, binlerce hikayesi vardır... Hikayeler uç uca eklenir, nesilden nesile aktarılır... Hep, ama hep sonu güzel biter hikayelerin... Kimi ibret verir, kimi akıl... Kimi şaşırtır, kimi duygulandırır... Ama kim nerede dinlerse dinlesin, o hikaye onundur. Ya yaşamıştır, ya yaşayacaktır... Ama kim nerede dinlerse dinlesin, o hikaye 'doğru!'dur... Bugünün hikayeleri hep elektronik, hep mekanik... Her doğan gün yeni bir hikaye yazıyor, içinde derviş geçmeyen... Her hikaye kendinden öncekini bitiriyor, yenisini yazmak için... Ve en eski hikayeler kayboluyor yenilerinin sanal dünyasında. Bu albümdeki hikayeler, kaybolmasını istemediklerim... Anlatma, sözlü aktarma geleneğimizin kaybolmaya başladığı bu yüzyıla 'dijital bir hile'... Okumasak da, anlatmasak da henüz dinlemekten bıkmadık...' Belki sizde içinde kendinize bir şeyler bulur ve düşünürsünüz. Hadi bir müzik markete gidin Abdullah Özdoğan'ın 'Zamanı Olmayan Hikayeler' CD'sini alın ve sakin bir zamanda dinleyin. Belki içinde sizin hikayenizde vardır.

2012 şarkılarım
Evde otururken sürekli dinlediğim şarkılara I Pod'umda bir baktım benim için 2012 şarkıları şöyle sıralanmış. I Pod'umun sırasına göre size sıralıyorum.
- Ajda Pekkan / Ben Yanmışım,
- Bengü / Yaralı
- Demet Akalın / Türkan
- Emre Aydın / Soğuk Odalar
- Erdem Kınay & Demet Akalın / Rota
- Gökçe / Tuttu Fırlattı,
- Gülşen / Sözde Ayrılık
- İrem Derici / Bensiz Yapamazsın
- Kenan Doğulu / Bal Gibi
- Kenan Doğulu / Doktor,
- Murat Dalkılıç / Bir Güzellik Yapsana,
- Mustafa Ceceli / Bir Yanlış Kaç Doğru
- Ozan Doğulu & Model / Dağılmak İstiyorum
- Seksendört / Dokunma
- Sinan Akçıl / Fark Atıyor,
- Tarkan / Aşk Gitti Bizden
- Ziynet Sali / Herşey Güzel Olacak

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi

Severek tüketiyoruz ama... Bu etkisini ilk kez duyacaksınız