• $7,3589
  • €8,9552
  • 437.544
  • 1536.11
22 Temmuz 2012 Pazar

Uzmanından kişiye özel balık

Kapalı alışveriş merkezlerini sevmesem de bu sıcaklarda gündüz saatlerinde sosyalleşmek için İstanbul’un en uygun mekânları ne yazık ki onlar.

Giyim markalarının haricinde bankalardan spor salonlarına kadar birçok kuruluşu bünyesinde barındıran AVM’lerin bugüne kadar en büyük sıkıntısı kaliteli lezzet duraklarıydı. Franchise markaların dondurulmuş ürünleri ya da kızartma seçeneklerinin bulunduğu bu restoran mantığı yavaş yavaş değişmeye başladı. Bunu ilk kıran alışveriş merkezlerinden biri de İstinyePark. Kapalı alanlarında Günaydın Steak House ve Balık Ev fark yaratmış durumda. Arnavutköy’ün ünlü balıkçısı Fishmekan’ın kurucusu Çetin Kırışgil’in Balıkevi’nde dünyanın hiçbir yerinde rastlamadığım bir hizmet başladı. Su ürünleri mühendisi Gökhan Taşpınar, mekânda büyüme dönemindeki çocuklar, hamileler ve ileri yaştakiler için özellikle hafızayı güçlendiren, kişiye göre kendini en uygun balıkları müşterilere tavsiye ediyor. İnsanın beyninin yüzde 30’unun Omega-3 yağ asidinden oluştuğunu düşününce bu uygulamanın hizmetten öte ihtiyaç olduğunu gördüm. Bence bu uygulama bilinçli beslenme adına çığır açıp diğer mekânlara da örnek olacaktır. Çetin Kırışgil’i bu projesi nedeniyle tebrik etmek gerek…

Boğaz’da Nostaljik sinema

Nostalji sohbetlerinin vazgeçilmez konusudur Açıkhava sinemaları. Büyüklerimiz o günlerini anlattıkça bir yazlık sinema özlemi oluşur hep içimizde. Yazın sinemaya gitme alışkanlığı olmayanlar, biraz da bizim gibi nostalji sevenler için Turkcell Kuruçeşme Arena’da gnctrkcll Açıkhava Sinema Festivali geçtiğimiz hafta başladı. Ses düzeni, yeme-içme servisi ve minderli oturma düzeniyle müthiş bir ambiyans oluşturulmuş. Gösterilecek filmler arasında Örümcek Adam, Vahşiler, Gerçeğe Çağrı gibi büyük bütçeli, merakla beklediğimiz yapımlarda var. Şiddetle tavsiye ederim.

İlk fırsatta deneyeceğim
Uzakdoğu mutfağı ülkemizde henüz tam anlamıyla oturmasa da sağlıklı beslenmek için birebir. Ne kadar yerseniz yiyin asla şişkinlik yapmayan Japon ve Çin yemekleri formda kalmak için ideal. Bunu özel olarak spor beslenme  uzmanları da üzerine basa basa öneriyor. Fenerbahçe ve Beşiktaşlı birçok futbolcunun ikamet ettiği Acarkent’te, 15 yıldır hizmette olan Mint Restoran’ı birçok futbolcu dostum tavsiye etti. Özellikle de zencefilli çıtır levrek yemek için yolumu Acarkent’e en kısa sürede düşürmeyi planlıyorum.

BU YAZ BODRUM’DA
- Maçakızı’nda 50 TL’lik lahmacuna acı sos dökmek
- Türkbükü açıklarında su kayağı yapmak
- Gece Ship A Hoy’da merdivendeki stantlarda eğlenmek
- Hoca’nın yerinde ıspanaklı gözleme yemek
ÇOK MODA

- Beyaz çerçeveli gözlük takmak
- Jet ski ile gezmek
- Erkeklerin uzun sörf şortları, bayanların mayokini giymesi
- Bodrum Merkez’deki kulüplerde eğlenmek
DEMODE


<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...