• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
21 Ocak 2013 Pazartesi

Trump'ın ünlü İtalyanı!

Yurt dışı seyahati yapanlar için ilk kez gittikleri her ülkede yemeklere alışma süreci geçirilir. Türk insanının böyle bir alışma sürecini geçirmediği tek ülke şüphesiz İtalya. Hal böyle olunca yeme-içme sektörünün geçmişteki ilk konsept restoranlarının hepsi İtalyan mönüsüyle açıldı. Daha sonra ise sadece İtalyan mönüler değil dünyaca ünlü İtalyan bistro-restoran markaları da Türkiye'ye katılmaya başladı. Bunların en sonuncusu ise Fratelli La Bufala...
Napoli usulü pizzaları deneyin
İtalyan yemekleri konusunda uzman olanlar Fratelli La Bufala'nun diğer İtalyanlarla farklı değerlendirileceğini bilir. Özellikle ülkemizdeki İtalyan restoranların daha kuzeyli usulde bir tarzı var. Fratelli La Bufala Napoli'de doğmuş, doğduğu günden bu yana mutfağındaki güneyli tarzından taviz vermeyen bir duruşa sahip. Özel üretim mozarella bufalo'larını Napoli'den getirtiyorlar. Markanın farkını anlamak için mutlaka 'Pizza Valtelina' yemeniz lazım. Kalın kenar pizza ve sos sevenler için eşsiz bir deneyim olacağına eminim. Trump Towers Mall'un girişindeki Fratelli La Bufallo ise şimdiden cemiyet hayatının uğrak yeri olmayı başardı. Bu başarıdaki en büyük faktör ise sektörde iyi isim ve çevreye sahip olan Murat Güvercin'in mekanın başında olması. Özellikle Murat Güvercin'in cuma günü yaptığı 'plaklarla zamana yolculuk' gecesi tıklım tıklım oluyor. Lezzetli yemek ve kaliteli müzik dinlemek isteyen 30 yaş üstü isimler gece dışarı çıkmadan önce mutlaka buraya uğruyor.

Salı günlerinin 'outlet' müdavimleri
Nişantaşı'nda late bar-bistro kültürü iyiden iyiye hakim olmaya başlamasıyla yürüme mesafesindeki Sess ve Richie gibi gece kulüpleri de buluşma noktası oldu. Bölge özellikle salı günleri hareketli olunca bir de bu mantığın tersinde eğlenen yeni bir kitle ortaya çıktı. Bu kitle çoğunlukla kamera önünde yeni yeni gözükmeye başlayıp çevre yapmak isteyen oyuncu- sunucu ve no-name sporculardan oluşuyor.
Nişantaşı'na 23.00 gibi gelip hiçbir yere uğramadan direk Corridor'a gidip gece sonuna kadar takılıyorlar. Ben bunların eğlence tarzına 'outlet eğlence' diyorum. Ucuz, seri sonu ve sadece 'oradaydım' demek için dışarı çıkıyorlar. Bu kitle mekanın major müşterisi pozisyonuna geçmiş durumda. Bu tip 'outlet eğlence' kovalayanların, ambians oluşturduğu mekanlarda uzun vadede tahribat büyük oluyor. Kendi müdavimleri olan yılların Corridor'u umarım bu 'outlet' eğlenen kitlenin oluşturduğu ortamdan kurtulup eskisi gibi ferah mahalle barı havasına geri döner.

Mor Gazino'ya sürpriz isimler
Salı geceleri 'Mor Gazino' konsepti ile ünlü isimleri sahneye çıkaran Cahide ekibi önümüzdeki salı günü Gülden Karaböcek'i sevenleriyle buluşturacak. Duyduğuma göre Çapamarka ekibi Mor Gazino geceleri için Nejat Alp ve Ümit Besen'le de anlaşmış. Şubat ayında sahne alacaklarını tahmin ettiğim ikili Tarabya taverna müziklerini özleyenler için bulunmaz bir fırsat olacak...
<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor