• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
24 Şubat 2013 Pazar

SushiCo’da ‘suşisiz’ deneyim!

1997’de Ataşehir’de açılan, daha sonra ise birçok stratejik noktada şubeleşerek büyüyen marka son yıllarda suşi haricindeki seçenekleriyle de iddialı. Malum, hâlâ suşi sevmeyen birçok insan var. Bu kişiler suşi yemeden neler yiyebilir diyerekten SushiCo Nişantaşı’na gittim. 

Karides bombası çok popüler
Denemeler yaparken yine Uzakdoğu mutfağının aurasından çıkmamaya özen gösterdim. Sıcak sakenin yanında ilk önce ‘unagi hat trick’ denedim. Salatalığın içine sarılı ithal yılan balığından hazırlanan unagi hat trick oldukça lezzetliydi. Yine son zamanlarda arkadaşlarımdan adını sıkça duyduğum ‘Shrimp Bomb’ ismi gibi bombaymış(!) Shrimp Bomb şu sıralar SushiCo’ların da en çok tercih edilen yemeklerinden. Karides bombasını lezzetinin sırrı bence Kore acı sosundan geliyor. Mekânın bir diğer spesiyali Ceviche’yi de denemenizi önerebilirim. Taco üzerindeki limonla marine edilmiş levrek paraçalarını ben çok sevdim….
Daha sonra ise Nişantaşı şube müdür yardımcısı Özkan Hüzmeli’nin tavsiye ettiği hoisin soslu dana eti ve chilli soslu pırasalı tavuğu denedim. Bu seçeneklerle farklı lezzetler yakalanmaya çalışılmış. 
Suşi sevmediği için uzakdoğu mutfağına ‘uzak’ kalanlar için SushiCo güzel alternatifler oluşturmuş. Umarım SushiCo Nişantaşı’nda oluşturduğu havayı diğer şubelerinde de aynı istikrarda sürdürmeyi başarır...

Şaşkınbakkal’da canlı müzik alternatifi
İstanbul Anadolu yakasının canlı müzik alternatifleri sınırlıdır. Bölgenin bu ihtiyacını karşılayan sınırlı mekânlarından biri olan Şaşkınbakkal Taverna’da bu haftadan itibaren Sezgin Çınar sahneye çıkmaya başlayacak. 22.00’de müziğin başlayacağı mekânda Sezgin Çınar pop ve alaturka şarkılarla gelenleri eğlendirecek…

Geceleri meyhane, gündüzleri restoran
Gün geçtikçe kurumsallaşan yeme-içme sektöründe lokal kalmayı seçip belli bir kitleye hitap eden restoran ve meyhanelerin kıymeti artıyor. Bu tip kıymeti artan mekânlardan biri de Beyoğlu Fıccın Kallavi. Öğle yemekleri oldukça popüler olan mekânın mönüsünü Çerkez ev yemekleri oluşturuyor. Mekân akşamları ise meyhane kimliğine bürünüp Beyoğlu eğlencelerine alternatif oluyor.      

Kitchenette’te ‘ekmek’ SORUNSALI
Kitchenette’in iştah açıcılarının yanında ikram edilen özel yapım ekmekler isteyen müşterilere cüzi bir ücret karşılığında ayrıyetten satılıyordu. Bu özel ekmeklere talep çok olunca fırıncılar bu işe tepki gösterip markayı Türkiye Fırıncılar Derneği’ne şikayet etti. Kitchenette bu şikayetlerin üzerine ekmek satışlarını durdurdu. Bu özel ekmeklerin bağımlısı olanlar ise mekânda yemek sipariş edip ekmekleri paket yaptırarak geçici bir çözüm bulmuşlar.

twitter.com/orkunbulut
orkunbulut@gmail.com

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı