• $15,8447
  • €16,7291
  • 931.719
  • 2408.59
5 Aralık 2012 Çarşamba

Popovich kriz çikardı

Spurs-Heat maçında Koç Popovich'in 4 as oyuncuyu oynatmaması ve ardından verilen demeçler, cezalar haftanın en konuşulan olayı oldu...
Bu haftaya damga vuran olay şüphesiz San Antonio Spurs'ün Miami Heat deplasmanında 4 as oyuncusunu Florida'ya getirmemesi oldu. NBA'in koyduğu TV kurallarını pek benimsemeyen hatta devre arası saha içi ropörtajlarını saçma bulduğu için muhabirleri aşağılayıp ters cevaplar veren efsane koç Popovich verdiği bu kararla NBA komisyoneri Stern'ün sabrını taşırdı.
Maç oynandığı sırada David Stern bütün seyircilerden özür dileyen bir açıklama yaptı. Yaşlı olan Spurs'ün 5 günde 4. maçı olmasından dolayı Popovich'in rotasyona gittiği açıklanmasa da işin ekonomisi büyük zarar gördü.
DUYGUSAL(!)
David Stern öncesi NBA'de final maçları dahi dizilerden sonra banttan yayınlanırdı. Stern NBA'yi en çok izlenilen ikinci spor yaptı. Amerikan Futbol ligi ile rekabetten uzak duran Stern bu yıl perşembe günlerinde bu rekabete katılmak istiyor. Prime-time'da FOX'ta Falcons-Saints NFL maçının hemen öncesinde Spurs-Heat maçının rakip kanal TNT'de yayınlanması rating açısından çok önemliydi. Stern'ün dilediği özür aslında tamamen duygusal(!) Özrünün muhattabı hafta içi akşam kuşağında NBA maçı yayınlayan TNT'diydi.

Yılın spor adamı
Amerikan topraklarının en nefret edilen sporcuları arasında gösterilen 'Kral' LeBron James, Sports İllustrated dergisi tarafından yılın spor adamı seçildi. Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi fiziklerinden birine sahip olsa da doğup büyüdüğü Cleveland'ı bir kalemde silen kral en rahat şampiyonluğa ulaşabileceği Miami'ye giderek büyük tepki çekmişti. Kariyerinin ilk şampiyonluğunu kazanan LeBron, Sports Illustrated'ın kapağında şampiyonluk yüzüğünün ön planda olduğu bir resimle yer aldı. Bilindiği gibi LeBron şampiyonluk sonrası Nike'ın reklam filminde yüzüğüyle konu olmuştu.

Kavgayı Ömer engelledi
Yılın en flaş ismi James Harden transfer olduğu Oklahoma City Thuner'a karşı ilk kez sahaya çıktı. Maç öncesi 'Bay Sakal'a duygusal bir karşılama olsa da eski takım arkadaşları sahada Harden'ı resmen sahadan sildiler. Hasheem Thabeet'in Harden'a yaptığı bloktan sonra trash talking (ağız dalaşı) yaparak üzerine yürürken, Ömer Aşık'ın Thabbet'i itmesiyle olay büyümeden kapandı.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı