• $ 7,8228
  • € 9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
Reklamı Kapat

Lakers'in yıldızı kaydı

Sezon başında Nash ve Howard gibi All-Star isimleri kadrosuna katan şampiyonluk adayı Lakers, Play-Off'a gidememe tehlikesi ile karşı karşıya

Sezon başında kadrosuna Steve Nash ve Dwight Howard gibi All-Star isimleri katan şampiyonluk adayı Lakers, Play-Off potasının bile 4 galibiyet uzağında...

ANDREW Bynum'ı göndererek takasla NBA'in en iyi pivotu Dwight Howard'ı getiren, 2 kez normal sezon MVP'si olmayı başarmış Steve Nash'i kadrosuna katan Lakers koç değişikliğine gitmesine rağmen geçen sene tüm sezonda aldığı 25 mağlubiyeti ligin ilk yarısında almış durumda.

SORUN SAVUNMADA
Bu mağlubiyetlerin en büyük sebebi ise kırılgan Lakers savunması. NBA'in en çok sayı yiyen 5. takımı olan Lakers'ın dış oyuncuları rakiplerle eşleşmede oldukça sorun yaşıyor. Yaşlanan oyun kurucu Steve Nash'in yanı sıra Kobe Bryant'ın tamamen hücum ve skora odaklanması, uzunlarının yardımlaşamaması L.A. Lakers'a maç başına 101 sayı yediriyor.

BENÇİN hem skor, hem savunma yönünden neredeyse hiç katkı yapmaması da bir başka etken. Sezonun formsuz ismi Paul Gasol'ün yerine ilk 5'e Earl Clark'ın gelmesi takım savunmasını biraz daha hareketlendirse de yeterli değil. Mike D'Antoni'nin savunma anlayışı tartışılan bir koç olsada sezon başında kovulan Mike'da Brown'ın bu konuda uzmanlığına rağmen Lakers savunması sürekli hata veriyordu.

HOWARD HAZIR DEĞİL
3 kez NBA'in en iyi savunmacısı seçilen Dwight Howard'ın fiziksel olarak henüz hazır olmaması nedeniyle yardımlara geç kalması bu zaafı doğuruyor. Howard'ın fiziksel probleminin yanında mental olarak da Lakers'a uyum sağlayamaması büyük sorun. 2 yıl sonra kontratı bitimi basketbolu bırakacağını açıklayan Kobe Bryant'ın sonrasında Jim Buss takımı Howard'ın üzerine kurmak istiyor. Mutsuzluğu nedeniyle sezon sonu gidebileceği konuşulan Howard'ın koç D'Antoni ile pek de iyi bir iletişimi olmadığı konuşuluyor.

Takasla dönerler
'LAKERS düzelir mi?' diye sorulan sorulara analistlerin verdiği cevaplar genelde olumsuz yönde. Ben ise bu görüşe katılmıyorum. Normal sezonda bazı şeyleri iyi yapıp galibiyetler alsanız da şampiyonluğu Kobe Bryant, Steve Nash ve Dwight Howard gibi büyük karakterde süper yıldızların olduğu ekipler kazanır. Hem savunma hem de hücumda ki problemleri Gasol'ün yerine hareketli ve şutör bir 4 numara takas edebilirlerse çözeceklerdir.

Rubio iyi dönmedi

GEÇTİĞİMİZ yıl yaptığı spektaküler asistler ve tempolu basketboluyla NBA'in en dikkat çeken oyuncularından biri olan Ricky Rubio, sakatlık dönüşü adeta dökülüyor. Rubio'nun geçen yıl 10.6 olan sayı ortalaması 4.2'ye düşerken 8.2 olan asist ortalaması ise 5.1'e düştü. Asist top kaybı oranı da oldukça düşen Rubio 23.1 saha içi şut isabeti ile resmen çember dövüyor.

Orkun Bulut-Life Diğer Yazıları

Tek rakibi Jabbar

23.01.2013

Genç kadının ayakta durmakta güçlük çektiği anları görüntüleyip, paylaştılar

Genç kadının ayakta durmakta güçlük çektiği anları görüntüleyip, paylaştılar

Film gibi soygun! Ağır silahlı 30 kişi bankaya saldırı d&#

Film gibi soygun! Ağır silahlı 30 kişi bankaya saldırı düzenledi

Türkiye genelinde, saat 05.00 itibariyle cadde ve sokaklarda hareketlilik başlad

Türkiye genelinde, saat 05.00 itibariyle cadde ve sokaklarda hareketlilik başladı

WhatsApp yanlış mesaj gönderme tarih oluyor! İşte yeni öze

WhatsApp yanlış mesaj gönderme tarih oluyor! İşte yeni özellik