• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
13 Şubat 2013 Çarşamba

Feda kavgası

Sezon başında kadrosundaki yıldızlara Nash ve 'Superman' lakaplı ligin en iyi pivotu Dwight Howard'ı katan Los Angeles Lakers'taki istikrarsız gidiş devam ediyor. Sakatlıklar ve kadronun derin olmaması nedeniyle sıkıntı yaşayan takımda Kobe Bryant ve Howard arasında da ipler iyice gerildi!

GERGİNLİK BÜYÜK
ÖNÜMÜZDEKİ 10 yılın lideri olarak planlanıp takasla takıma katılan Howard'ın omuz sakatlığı nedeniyle maçları kaçırması takımın süper yıldızı Bryant'ı çok kızdırdı. 
KOBE Bryant tüm medyanın önünde Howard'ı bekleyecek zamanları olmadığını ve artık fedakarlık yapması gerektiğini söyledi. Hep sevimlilik peşinde olan ciddiyetsiz Howard'ın Bryant'a sert bir şekilde 'Herkes işine baksın. Kimse benim kariyerimi benim kadar düşünemez. Kalıcı bir sakatlık problemine sebebiyet vermek istemiyorum. Tüm sebep budur' diyerek cevap vermesi şok etkisi yarattı. 

SİNİRİ ARTTI
BU cevap yıllarca diz, el ve parmaklarından sakatlık yaşamasına rağmen o halde oynayıp LA Lakers'a şampiyonluklar kazandıran Bryant'ın sinirlerini daha da arttıracaktır.

YUVADAN UÇABİLİR
HER ne kadar tutarsız olsa da Howard'ın Kobe'ye bile bu kadar sert cevap vermesi, sezon sonu Lakers'la iplerini koparacağının sinyali olarak da anlaşılabilir. Kendisini ikna etmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak olan Mark Cuban'ın Dallas'ı ise en önemli aday.
HOWARD için bir diğer seçenek ise kendisine istediği kontratı sağlayabilecek olan memleketi Atlanta'nın takımı Hawks da olabilir. Bakalım ilerleyen günlerde bu ilginç sürtüşmede nasıl gelişmeler olacak...

Gasol de Sakatlandı
BU hafta Pau Gasol'ün de sağ ayağından sakatlanması Lakers'ın Play-Off ümitlerini azalttı. Her ne kadar eleştirilse de Gasol'süz Lakers bu yıl oynadığı 14 maçın 9'unu kaybetti. Gasol'ün sakatlığının diğer büyük sıkıntısı ise; Lakers'ın takas ümitleri tamamen ortadan kalktı.

Hido hariç diğerleri iyi
HİDAYET Türkoğlu'nun bu sezonu kabus olarak hatırlanacak. Hido, sakatlığının ardından hiçbir şekilde şut ritmini bulamadı. Orlando Magic'in iddiasının olmaması da Hido için bir başka motivasyonsuzluk sağlıyor. 
TAKIMI Houston'a hem savunmada hem de ribauntlarda verdiği katkıyla fayda sağlayan Ömer Aşık ligin ribaunt krallığında üst sıralarda yer alıyor. Ersan'ın ise koç Skiles'ın kovulmasının ardından artan performansı devam ediyor. Enes ise takımına büyük katkı yapıyor.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti