• $8,4607
  • €10,2785
  • 500.557
  • 1441.33
28 Aralık 2013 Cumartesi

Ev partileri hindi servisiyle kurtulacak

Orkun BULUT
orkunbulut@gmail.com

BU yazıyı okuyup henüz nereye gideceği belli olmayan ‘son dakikacı’ grubuna dahilseniz önünüzde bol miktarda alternatif var… Ancak uyarayım; müdavimi olmadığınız bir yeri ‘seçmeniz intihar olacaktır. Böyle özel kutlama günleri çoğu mekân için fırsattır. Mönüsüne birkaç kalem ekler, karşılığını hesapta fazlasıyla alır. O yüzden çıkmadan önce mutlaka ön araştırma yapın… Yılbaşı gecesini evde geçirme planı yaptıysanız hiç üzülmeyin. Her gün dergi ve gazetelerde fotoğraflarını gördüğünüz birçok ‘sosyal’ isim de yeni yıla evlerinde girecek. Bunun nedenleri arasında büyük markaların evlere yaptığı ‘catering’ hizmetinin her yıl daha kusursuz hale gelmesi de var. Diğer 364 gün adından söz edilmeyen, yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi ‘hindi’yi çoğu restoran eve servis yapacak. Günaydın Restoran, Kandıra’dan getirttiği hindileri iç pilavla birlikte eve servis ediyor. Markanın geçtiğimiz yıl 6 tonluk sipariş rekorunu bu yıl ikiye katlayacağını tahmin ediyorum. Hindili mönüleri evlere servis yapan tek marka Günaydın değil. Köşebaşı, Nezih Yuvalama ve Sofa Hotel-Take&Go da kestaneli iç pilavlı hindileri evlere servis ediyor. Yine de yeni yıla dışarıda girmek istiyorsanız şimdiden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sokak partileri arasında en etkileyicisi şüphesiz Nişantaşı’ndaki. Beymen binasının karşısında bulunan sahnenin etrafı Nişantaşı’nın en yoğun yeri olacaktır. Görsel şov ve kalabalık burada olsa da en büyük eğlence Atiye Sokak ile Abdi İpekçi Caddesi’nin kesiştiği bölgede olacak. Atiye’de Blush, Hardal, Kav Butik; Abdi İpekçi Caddesi’nde ise Cento Lounge ve Biber sokaktan kopmadan mekân hizmetinin konforunu yaşayacağınız mekânlar olur... Beyoğlu-Taksim, İstanbul turizminin kalbi olsa da bu tip günlerde tercihinizi bu yönde kullanmamanızı tavsiye edeceğim. İstiklal Caddesi yerine, Tek Tekçi’nin bulunduğu sokaktaki parti ilginizi çekebilir. Asmalı Mescit bölgesinde ise Propaganda, Madonna’ya beste veren Betoko’yu konuk ediyor. Bölgenin bir diğer önemli mekânı Mürekkep, Çağatay Kavalcı’nın ‘house’ müzikleriyle yeni yılı karşılayacak… Blogger’ların gözdesi Karaköy bölgesi, pek haraketli değil. İyi restoranlar özel bir hazırlık yapmadı. Geçtiğimiz hafta Kerem ve Şirvan Polat Kardeşler’in açtığı Muazzam, özel bir yılbaşı yemeği organize edecek. Hindi ve antrikot seçenekli fiks mönü; ardından da ‘fiks’ eğlence devam edecek! Gece yarısından sonra Fosil’de yapılacak parti de renkli olabilir.

BILLIONAIRE’DE HADİSE’Lİ DANS

Edition Otel’in içinde bulunan The Billionaire farklı bir program hazırlamış. Billionaire, ünlü popçu Hadise ile yeni yıla girecek. Hadise’den sonra İtalya’dan gelen özel dans ekibinin burlesque gösterisi olacak. Reina, Nomads, Sortie, Albüm ve Members, 2013’ün son gecesine özel bir program hazırlamamalarına rağmen rezervasyonlarını neredeyse tam kapasite doldurdu. Suada’nın etkinlik alanında Atiye’nin konseri var. Öncesinde arzu edenler Suda Kebap ve G Balık’ta yemek rezervasyonu yaptırabilir.

ALAÇATI VE BODRUM HAZIR

Geçtiğimiz yılbaşı sokakları tıklım tıklım olan Alaçatı’da açık olan oteller şimdiden ‘short’a düştü. Kışın kapanan bazı mekânlar yılbaşı için açılıyor. Bu yazın fenomen mekânı Double’ı açmak için sahibi Ahmet Altuğ, Los Angeles’tan özel olarak geliyor. Ahmet Bey’i yeni yılda kardeşi Emre Altuğ ve Çağla Şikel yalnız bırakmayacak. Curcuna’da ise Cihan Kula’nın DJ’liğini yapacağı bir parti var…
Bodrum’da yaz aylarının gözde tatil beldeleri Türkbükü ve Yalıkavak sokaklarında araba bile görmeyebilirsiniz. Yine de yeni yıla Bodrum’da girecekseniz en doğru tercih, elbette Marina Yacht Club olacaktır…

SON DAKİKACILARA UYARILAR

- “Yılbaşı gecesinin benim için diğer gecelerden farkı yok” demeyin. Her zaman gittiğiniz restoranda en kötü masaya oturmak hatta içeri bile alınmamak sizler için sürpriz olmasın.
- Yılbaşı gecesi için en büyük sorun trafik gibi görünse de park sorunu sizi daha çok zorlayacaktır. Gittiğiniz mekânda vale bile olsa taksi kullanmak size en az 1 saat kazandıracaktır.
- Sokak partilerine uzaktan bakın. Bedava ve herkese açık olduğu için güvenlik önlemleri ne kadar sıkı olursa olsun yeni yıla karakolda gireceğiniz bir hadise içinde bulabilirsiniz kendinizi.
- Yemek sonrası gece kulübüne gidecekseniz önceden işletmeyi arayın. Kapıdaki görevlinin ismini ve rezervasyonu bir kez daha teyit edin. Yılbaşında hiçbir işletmeci telefonlara çıkmaz.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi