• $15,9621
  • €16,7865
  • 931.599
  • 2393.61
5 Haziran 2013 Çarşamba

Veda haftası

NBA’in aktif en kariyerli iki oyuncusu Jason Kidd ve Grant Hill’in spor hayatlarını noktaladıklarını açıklaması basketbolseverleri üzdü. 19 yıldır ligde hep üst düzey mücadele eden ikilinin önümüzdeki yıllarda NBA Hall of Fame’ine gireceği tahmin ediliyor.

İNTERNETİN var olduğu fakat kullanımı pek mümkün olamayacak kadar ağır olduğu 1994 yılında draft edildi Kidd ve Hill. Kariyerlerinin ilk yıllarında NBA’e damgalarını vuracaklarını belli ederek yılın çaylağı ödülünü paylaştılar. O dönem sadece dergiler ve gazetelerden ligi takip eden bizim nesil onların posterleriyle odalarımızı süsledik.

SAKATLIK BELASI

HILL, Detroit tarafından seçildiği zaman efsane ‘Bad Boys’ ekolünün başarılarını tekrarlayabilecek yıldız olarak gösterildi. Kariyerinin ilk yıllarında Hill’in Sprite içtiği reklam tüm dünyayı kasıp kavurmuştu. Ama sakatlıklar yakasını bırakmadı. Magic’e transfer olduğunda koskoca 6 sezonun sadece 2’sinde 30 maçın üstünde oynayabildi. 
DAHA sonra oyuncuların sakatlıklarını en iyi tedavi eden Phoenix’e gitti. Artık süper yıldız seviyesinde olmayan Hill sadece basketbol oynamak için sakatlıklarla boğuşmaya devam etti. Geçtiğimiz yıl ise Clippers’a ağabeylik yapmaya gitti. Yine sakatlıklardan kurtulamadı.

ASİSTLERİN EFENDİSİ

KIDD kariyerinde yaptığı asistler, attığı ölümcül 3’lüklerle hep hatırlanacak. Stockton’dan sonra NBA tarihinin en fazla asist yapan ikinci ismi olmayı başaran Kidd, 12,091 sayı pası yaptı. 107 de Tripple-Double’ı var.
SAHA görüşü ve pas yeteneğiyle birçok vasat oyuncu Kidd sayesinde All-Star seçildi. Nets’le NBA finalleri oynadı. Kariyerine başladığı yer Dallas’a döndüğünde ise Nowitzki’nin en büyük yardımcısı olarak şampiyonluk yüzüğünü kazandı. Kidd’in muhteşem kariyerini özetlersek; 5 kez en çok asist yapan isim, 10 kez All-Star, 6 kez en iyi 5, 2000 ve 2008’de olimpiyat şampiyonluğu, 9 kez en iyi savunma 5’ine seçilmesi.

Finalin adı: Spurs-Heat

1 hafta önce Grizzlies’ı süpüreren SA Spurs’ün finaldeki rakibi belli oldu. 7 maçlık seri sonunda Indiana’yı 4-3 geçen son şampiyon Miami unvanını korumak için mücadele edecek...

DİRİLİKLERİ AVANTAJ

YAŞLI Spurs kadrosunun finalin oynanacağı ilk maça kadar yaklaşık 10 gün dinlenme fırsatı bulması onların bu seriye diri girmesini sağlayacak. Koç Popovich’in, Heat koçu Spoelstra’dan daha etkin olacağı kesin. 
TAKIM oyunu ve temposunun yanı sıra Duncan önderliğindeki Spurs pota altı Miami’ye sıkıntı yaratacaktır. Parker ve Ginobili’nin de boyalı alana saldıracağını düşünürsek Spurs’ün hücumlarının etkili olması sürpriz olmaz. Miami kendisine sert savunma yapan, tempo düşüren takımlara karşı zorlanıyor. Spurs yardım savunması yapıp, tempolu hücumlar yapmayı seviyor. Bu hem avantaj hem de dezavantaj olabilir. 

Heat: LeBron’u durdurmak zor

ÜÇ sezon üst üste final oynama hakkı kazanan Heat’in en büyük kozu LeBron James. Lenord’ın savunması altında olacak olan James’in penetrelerinden sonra Miller-Battier-Allen 3’lüsünün dış şut isabeti Heat için anahtar olacaktır. En büyük eksikleri set hücumlarının çok bireysel olması. 
James’in en büyük yardımcıları Wade ve Bosh ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi sayı katkıları 2013 Play-Off’unda da düşmüş durumda. Bir zamanlar takımın tek yıldızı olan Wade’in oyunundaki bu gerileme takımına katkıdan çok zarar veriyor. 

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister