• $9,5391
  • €11,0704
  • 549.69
  • 1519.25
6 Nisan 2013 Cumartesi

Spanoulis'i tut Londra'ya uç

"İstanbul'da Olympiakos'u şampiyon yapan Spanoulis, Efes'in baş düşmanı olacak! Efes'in oyuncunun pas kanalllarını kapatması şart"

Anadolu Efes'in THY Euroleague çeyrek finalindeki rakibi Olympiakos'un bu turda bizden tek avantajı ev sahibi olması. Yunan Olympiakos, Efes'in yenemeyeceği bir takım değil. Gelelim geçen sene İstanbul'da şampiyon olan Olympiakos'u nasıl devirecebileceğimize...

ATIYOR, ATTIRIYOR

YUNANLILARIN en büyük kozu yine Avrupa'nın en iyi oyuncusu Vassilis Spanoulis olacak. Spanoulis takımını oynatma konusunda çok etkili bir oyun kurucu. Skorda gerekli olduğu anda sorumluluk alıyor ve yaptığı asistleriyle boş adamları bularak takımına sayı kazandırıyor. Efes'in ne yapıp ne edip oyun kurucu Vassilis Spanoulis'in her şutuna el göstermeli ve pas kanallarını kapatması gerekiyor.

GEÇEN sezonun şampiyonu Olympiakos'ta Spanoulis haricinde üst düzey bir oyuncu bulunmuyor. Ama kadrodaki herkes savunmayı ve hücumu birlikte yapabilen tam bir takım. Geçtiğimiz yıl koç Dusan İvkoviç'in oyun düzenini Georgios Bartzokas aynen devam ettiriyor. Maçın son saniyesine kadar pes etmeyen ve mutlaka bir çözüm üreten bir takım. Dört numaradaki Pero Antic ve Georgios Printezis Anadolu Efes'e ters gelebilecek oyuncular. Onların skor olarak devreye girmesi, Efes için çok üzücü olabilir.

HİNES GAZA GETİRİYOR

RİBAUND ve bloklarda Kyle Hines'a dikkat etmemiz gerekiyor. Kısa boyuna rağmen hücumlarda olaya hareket katıyor. Özellikle Yunanistan'daki maçlarda smaç ve bloklarla ateşli Yunan seyircileri havaya sokabilir. Anadolu Efes'in maç içindeki yardımları çok iyi konuşması lazım. Çünkü rakipte boş şutları değerlendirebilecek çok iyi oyuncular var. Ama yeniden söyleyebiliriz ki Olympiakos, Anadolu Efes'in yenemeyeceği bir takım değil.

SON MAÇA KALMAMALI!

EFES'İN avantajı ise ribaundlar. Efes alacağı ribaund ile hücuma hızlı çıkabilirse çok büyük avantaj elde eder. Topu hücumda paylaşmak, savunmada takım halinde hareket etmek, şuta el göstermek Efes için olmazsa olmaz. Efes, Olympiakos ile her maçta son saniyeye kadar kafa kafaya oynacaktır.

ANADOLU Efes'in maç sonu oynama becerisinde Amerikalı Jordan Farmar'a eşlik edecek skorerler bulması şart. Mutlaka Dusko Savanovic'ten hem savunmada hem hücumda katkı almamız gerekiyor. Ama bu serinin Lacivert-Beyazlılar adına en önemli olayı serinin son karşılaşmaya kalmaması...

Olympiakos kadrosu

4- Kyle Hines, 5- Acie Law, 6- Pero Antic, 7- Vassilis Spanoulis, 8- Stratos Perperoglou, 9- Giorgi Shermadini, 10- Kostas Sloukas, 11- Dimitrios Mavroeidis, 12- Josh Powell, 13- Martynas Gecevicius, 14- Doron Perkins, 15- Georgios Printesis 16- Georgios Papanikolaou, 16- Evangelas Mantzaris, 19- Dimitrios Katsivelis

<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu