• $9,5799
  • €11,1236
  • 555.135
  • 1520.79
22 Mayıs 2013 Çarşamba

Sacramento terk etmedi

El değiştiren Kings’in şehirden taşınacağını duyan Belediye Başkanı Johnson, 18500 kişilik salonun onayı ile krizi çözdü.

El değiştirmesinin ardından Seattle’a taşınması beklenen Kings organizasyonunu şehirde tutmak için her şeyi yapan Belediye Başkanı Kevin Johnson yeni salon onayını almasının ardından takım şehirde kaldı.
MALOOF kardeşlerini, Kings organizasyonunu Microsoft’un Ceo’su Steve Ballmer’a satılmasının ardından takımın Sacramento’dan taşınıp Seattle’a dönmesi bekleniyordu. Bununla ilgili birçok adım atılırken Sacramento Belediye Başkanı Kevin Johnson’ın belediye meclisini toplayıp, 18 bin 500 kişilik salon yapacağı sözü ile NBA yönetimini çıkmaza itmişti. 
BU hamlenin ardından Ballmer’ın bu yatırımdaki ortaklarından Chris Hansen, takımı Seattle’a taşımak uğruna Kings’in eski sahibi Maloof kardeşlere verecekleri parayı 550 milyon dolara yükselttiklerini açıkladılar. Bunun ardından 15 günlük bir değerlendirme yapan NBA hukuk danışmanları geçtiğimiz hafta kararlarını açıkladı.

EVE DÖNÜŞ 

KİNGS organizasyonu Sacramento’da kalacak. Kriz sonrası işsizlik oranlarının tavan yaptığı, basketbol takımı haricinde hiçbir eğlencesi olmayan Sacramento halkı için bu çok büyük bir adım oldu. Sacramento için bu başarıyı sağlayan isim ise şüphesiz Belediye Başkanı Kevin Johnson!
BİR başka şehir değiştirme haberi ise Charlotte’dan. Micheal Jordan’ın memleketi Nort Carolina’ya olan bağlılığını herkes bilir. Üniversitede Carolina Tar Heels’de okuyan, basketbolu bıraktıktan sonra Bobcats’i kurup eyaletinin başkenti Charlotte’a tekrar NBA takımı getiren majesteleri halkına yeni bir sürprize hazırlanıyor. 
ORLEANS’İN Hornets isminden vazgeçip ‘Pelicans’ adını alacak olmasının ardından majesteleri, efsane Charlotte için çalışmalara başladı. Bobcats’i kurduğu günden bu yana NBA’in en başarısız takımı olan, bir türlü gelirde elde edemeyen majesteleri Hornets ruhuyla şehre tekrar bir hareket getirmek istiyor.

Efsane karşılaştırması

PHILL Jackson kazandığı 11 şampiyonluk yüzüğünü anlattığı kitabında yaptığı Jordan-Bryant değerlendirmesi haftanın en çok tartışılan konusu oldu. Jordan’ın daha büyük bir karakter olduğunu ima etmesine kızan Kobe, “Elma ile armudu birbirine karıştırmaya gerek yok. Acaba Jordan, Shaq ile oynasaydı kariyeri böyle olur muydu”diye konuştu.

CP3 ne yapacak?

CHRIS Paul, ilk turda elenmelerinin sebebini üstü kapalı olarak koç Vinny Del Negro’ya bağlamıştı. Clippers’ın patronu Sterling ise Negro’nun sözleşmesini yenileyeceklerini duyurdu.  CP3, şimdi Clippers’ta kalma konusunda kararsız kaldı.

Konferans finalleri:

Spurs-Memphis: 1-0

BULDUKLARI 14 üçlükle Memphis savunmasını çözen Spurs ilk maçı kazanmasına rağmen Grizzles daha güçlü dönecektir. Spurs tecrübesi ve set temposuyla avantaj yakalayabilir. Grizzles’ın en büyük handikabı içlerindeki lider oyuncunun belirgin olmaması olacaktır.

Miami-Indiana: 0-0 

HEAT’e en ters gelen ekip Pacers. Koç Vogel’in kavgacı sistemine fiziksel üstünlüğünde Indiana’da olacağı düşünülürse bu seriden sürpriz çıkabilir. Serinin anahtarı George’un LeBron’a yapacağı savunma, Bosh’un orta mesafe performansı gözüküyor.

 

 

<p>Küresel ısınma ve iklim değişikliği artık inkar edilemez bir  seviyede ancak ne yazık ki bu konud

İklim değişikliğindeki büyük tehlike

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?

Ateş Serbest 2021 faaliyetinden heyecanlandıran görüntüler

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor