• $9,3204
  • €10,832
  • 530.664
  • 1416.29
1 Mayıs 2013 Çarşamba

Miami ateş gibi

FNBA'de 'Gerçek sezon' olarak nitelendirilen Play-Off tüm hızıyla sürüydr. Şampiyonluğun en büyük favorisi Miami, Ersan İlyasova'nın takımı Milwakee Bucks'ı 4-0 süpürürken sezona iddialı giren L.A. Lakers da, Spurs karşısında süpürülmekten kurtulamadı.

Miami-Milwakee: 4-0

'BÜYÜK Üçlü'nün bu yıl üçüncü yılı. Bosh, Wade ve LeBron'un yanına eklenen parçalarla ceza şutlarını iyi atan, pas arası kovalayan savunmalarıyla rakiplerine kabus olan Heat, Bucks karşısındaki seride zorlanmadı.

New York-Boston: 3-1

AMERİKAN sporlarında New York City-Boston rekabeti üzerinde belgeseller bile çekilir. Ama bu rekabet basketbolda hiçbir zaman çok üst seviyede olmadı. Hem Knicks'in, hem de Celtics'in iyi oldukları sezonlar birbirlerinden farklıydı. Ligin sayı kralı Carmelo Anthony'li Knicks efsane Celtics kadrosunu süpürmesi an meselesiyken TD Garden'daki son maçı uzatmada kaybettiler. 2008'de oluşturulan ve 1 şampiyonluk, 1 final kazanan Pierce ve Garnett'in Celtics formasıyla en son izlediğimiz maç muhtemelen Madison Square Garden'daki 5. maç olacak. Knicks seriyi 4-1 kazanacaktır.

Brooklyn-Chicago: 2-3

ROSE'UN sakatlığına rağmen koç Thibadaou'nun savunma sistemiyle Play-Off'lara 5. sıradan giren Bulls rakibinin evindeki 2. maçı çalmayı başararak ev sahibi avatajını eline geçirdi. Serinin 4. maçında 3 uzatma sonunda galip gelen Bulls, Nets'i 4-2 ile geçecektir.

Durant bu turu getirir

Oklahoma City-Houston: 3-1 Batı konferansının favorisi Thunder, Harden'ın takasla Rockets'a gitmesiyle eskiye göre daha zayıf duruyor. Bunun üzerine Westbrook'un dizinden sakatlanıp sezonu kapamasıyla tüm yük Durant'ın omuzlarına kaldı. Durant'in omuzları bu turu geçmek için yeterli genişlikte. Ama ileriki turlarda hücum opsiyonlarının daralması sıkıntı. Eski takımına ekstra motivasyonla oynayan Harden, 25.3 sayıyla oynamasına rağmen Thunder savunması arasında kayboldu. Ömer Aşık ise sert pota altı mücadelelerinde Rockets'i elinden geldiğince iyi savunmaya çalışıyor. Oklahoma City, Rockets'ı 4-1 geçer.

SPURS Lakers'I süpürdü

San Antonio-L.A. Lakers: 4-0

 Kobe'nin aşil tendonunu koparmasının ardından diğer oyuncuların bir adım ileriye atarak

Play-Off'a 7. sıradan katılmayı başaran Lakers'ın dar rotasyonu Spurs karşısında ezildi. Spurs, Nash'in yanı sıra formda Blake'in sakatlanmasıyla guard mevkisinde sıkıntı yaşayan Lakers'ı süpürdü. Parker ve Ginobili'nin çeyrek sonu oyunlarıyla galibiyetlerde etkili rol oynarken maçları TV'den izleyen Kobe, twitter'dan taktikler verdi.

Memphis'te koç farkı var

L.A. Clippers-Memphis: 2-2: Seriye fırtına gibi giren Clippers, Memphis deplasmanında ki iki maçı da kaybetti. Yılın savunmacısı seçilen Marc Gasol ve Zach Randolph'un iyi oyunlarına guard Conley'nin yaptığı katkı seride Grizzles'ı öne çıkardı. Clippers hızlı hücuma çıkamadığı zaman tamamen Chris Paul'ün eline bakıyor. Serinin koç farkıyla Grizzles'a daha yakın... Tahminim 4-2!

Pacers seriyi bitirir

Indiana-Atlanta Hawks: 2-2 Genç kadrosu ve sert oyunuyla sürpriz yapması beklenen Pacers, Atlanta'daki iki maçıda kaybederek tehlike sinyali verdi. Hawks seride momentumu ele geçirmişe benziyor. Ortada gözüken seriyi Pacers'ın 4-3 kazanacağını düşünüyorum.

 

 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Cerrahpaşa'da yeni yoğun bakım servisleri açıldı

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar