• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
10 Nisan 2013 Çarşamba

Kupayı Ona Ware'diler!

NCAA'de şampiyon Louisville Cardinals oldu. Oyuncular, ayağı kırılan arkadaşları Ware'ye kupayı armağan etti.

AMERİKAN Spor Dünyası'nda Super Bowl'dan sonraki en önemli olay olan NCAA'de Final Four'u kazanan takım Louisville Cardinals oldu. Elite 8 maçında feci bir şekilde ayağı kırılan Kevin Ware için oynayan arkadaşları NCAA'i kazanmayı başardı.

CARDİNALS ŞOV

ŞAMPİYONLUK sembolü olan file sökme töreninde oyuncular, Ware'i omuzlara alarak bu onuru kendisine yaşattılar.

DAHA önce Kentucky ile şampiyon olan koç Rick Cardinals ile bu gururu ilk kez yaşadılar. Cardinals, NCAA tarihinde 2 farklı okulla şampiyonluğu kazanan ilk koç olmayı da başardı.

75 BİN KİŞİ İZLEDİ 

MÜTHİŞ bir sezon geçiren, benim favorim Michigan ise finale kadar gelmesine rağmen ikinci yarıdaki hatalarıyla yenilmekten kurtulamadı. Atlanta'da yaklaşık 75 bin kişi önünde oynanan finalde Cardinals 12 sayı geride olmasına rağmen maçı kazandı. Louisville'de guard Siva önderliğinde, Behanen ve Hancock'ın büyük katkısı maçı getiren en önemli unsurlardı. 11'de 10 saha içi isabetle oyanayan Hancock 5'te 5 üçlük atarak 'Kurtların' savunma dengesini alt-üst etti.

Sayı kralı kim olacak?

NBA'in sayı makinaları Carmelo Anthony ve Kevin Durant'ın sayı krallığındaki çekişmesi rakamlara da yansıdı. 28.4 sayı ortalamasıyla oynayan iki yıldız sayı krallığı için büyük çekişme yaşıyor. Son 3 yılın sayı kralı olan Durant'ın işi bu yıl daha zor olacak...

GEÇTİĞİMİZ aya kadar Durant'ın uzağında olan Anthony, Nisan'da oynanan 4 maçta 41.7 gibi insan üstü bir ortalama yakalamasıyla krallığa ortak oldu. Carmelo'nun %61'lik saha içi, %56'lık 3'lük isabetine ulaşması ise büyüleyici... İkilinin bu çekişmesi geçtiğimiz Pazar gecesi New York MSG'da oynanan maçla parkelere de çok fazla yansıdı.

Hido 1000'i kutladı

HİDAYET, NBA'de Sacramento tarafından draft edildiği yıllarda bizi uykusuz gecelere mahkum etti. İşte Sacramento'daki eski koçu Rick Adelman geçen haftaki Pistons maçıyla 1000. galibiyetini elde etti. Adelman, bin 127 galibiyet alan Nuggets koçu George Karl'ın ardından en fazla galibiyet alan aktif koç durumunda. Hido da eski koçunu başarısıdan dolayı twitterdan kutladı.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!