• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
3 Nisan 2013 Çarşamba

Kapat o lanet çeneni!

RILEY: ÇENENİ KAPAT, TAKIMI YÖNET. SEN DE MIZMIZDIN

Üst üste 27 maç ile son 42 yılın en iyi galibiyet serisini yakalan geçtiğimiz yılın şampiyonu Miami Heat bu unvanını geçtiğimiz hafta Chicago Bulls deplasmanında yitirdi. Maç içinde Bulls savunmasından resmen dayak yiyen LeBron James'in hakemleri eleştirmesinin ardından Boston genel menajeri Ainge ve Miami başkanı Riley sözlü atışmalarda bulundu.
Müthiş atletik yetenekleri olan LeBron James formda olduğu zaman onu NBA'de savunabilecek oyuncu yok denebilir. Özellikle açık sahada ve boyalı alanda 'Kral' patlayıcı özellikleriyle kendisini savunanları adeta poster (!) yapıyor. Ligin savunma konusunda en hassas koçlarından Tom Thibodeau'nun Bulls'u ise LeBron'un bu özelliklerine yok etmek için sahada resmen 'Kral'a dayak attı. Özellikle LeBron'un, Heinrich tarafından bir güreşçi gibi yere indirildiği ve Taj Gibson'ın kafasına attığı darbe çok konuşuldu.
HAKEMLER KORUSUN!
Genelde yıldız statüsünde oyuncuların hakemler tarafından kayrıldığı bilinen bir gerçek. Fakat LeBron bu saygıyı hakemlerden alamamaktan şikayetçi. Bu pozisyonlara sinirlendiği için Carlos Boozer'a oldukça sert bir faul yapan Kral "Her maç kendimi frenlemeye çalışıyorum. Ama bana apaçık yapılan sportmenlik dışı faullerin çalınmamasına anlam veremiyorum" sözleriyle isyan etti.
SAÇINI BOZARIM
Bunun üzerine Boston Celtics'in genel menajeri Danny Ainge, "Hakemlerden şikayet etmesi utanç verici" yorumu yaptı. Yaşananlar yüzünden NBA'de kıyamet koptu! 
HEAT'İN başkanı, aynı zamanda NBA'in efsane koçlarından Pat Riley, Danny Ainge'e "O lanet çenesini kapatıp takımını yönetmeye çalışsın. Ben o oyuncuyken kendisine karşı koçluk yaptım. Büyük mızmızdı" diyerek cevap verdi. Bunu üzerine Ainge "Söylediğim her şeyin arkasındayım. Riley'i takmıyorum" deyip ekledi: "Ben, Riley'in Armani takımını kirletip, jöleli saçlarını bozacak pahalı bir yola girmek istemiyorum!"

En iyi 4. Skorer
NBA'ye girdiği 1996 yılından bu yana her yaptığı olay olan Micheal Jordan sonrasındaki yıldız boşluğunu zihinlerimizde yok eden Kobe Bryant geçtiğimiz hafta tüm zamanların en çok sayı kaydeden 4. ismi oldu. Kendisi gibi Lakers efsanesi olan Chamberlain'i geride bırakan 'Kara Mamba, en az bir yıl daha sözleşmesi olduğu düşünülürse Micheal Jordan'ı da geride bırakacak...

Doktorunun kalbini kırdı(!)
Rajon Rondo'nun sakatlığının ardından tamamen havlu atması beklenen Celtics aldığı galibiyetlerle Play-Off resminden kopmadı. Bu başarıda en büyük pay sahiplerinden biri genç oyuncu Jeff Green. 
GEÇTİĞMİZ hafta oynanan Cleveland Cavaliers karşılaşmasında maçı kazandıran basketi atan Jeff Green sahada duygusal anlar da yaşadı. 
KALBİNDEN yaşadığı sıkıntının ardından basketbola ara verdiği geçtiğimiz yıl, kalp ameliyatını Cleveland'da olmuştu. Maçı kazandıran basketin ardından Green, kalp ameliyatını gerçekleştiren Cavs taraftarı Dr. Lars Svensson'ı sarılarak teselli etti...

Yüzüklerin Efendisi sanal alemi sarstı
PHIL Jackson sağlık sorunları nedeniyle 2 yıldır koçluk yapmıyor. Meditasyona olan merakıyla bilinen 'Zen Master'ın yeni merakı twitter. Phil Jackson'ın ilk tweeti ve kullanıcıyla kazandığı 11 yüzüğü vurgulaması oldukça konuşuldu.

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!