• $9,6107
  • €11,1393
  • 556.366
  • 1521.65
8 Mayıs 2013 Çarşamba

Altın savaşçılar

NBA'de son 20 yılın en kötülerinden olan Warriors, kimlik değiştirdi. Lacob'un satın aldığı takım, bu yıl zafer için sonuna kadar savaşacak.

NBA'de son 20 yılın en kötü takımı sorulduğunda herkes size Clippers ve Warriors'ın ismini verirdi.

LİGİN en köklü organizasyonlarından biri olsa da, Amerika'nın en yoğun bölgelerinden Oakland-San Francisco'nun tek takımı da olsa bir türlü istikrarlı bir Play-Off takımı olamamışlardı. Geçtiğimiz yıl takımı Joe Lacob'ın satın almasının ardından yapılan hamleler, Warriors'ın önümüzdeki 10 yıl boyunca Play-Off'larda şampiyonluk için 'savaşacak'larını açıkça gösteriyor.

LACOB'UN ESERİ

TAKIMI satın aldığı 2011 yılında Warriors'ı daimi bir Play-Off takımı yapacağını söylediği sezonun kötü geçmesinin ardından, efsane oyuncu Chris Mullin'ın formasının emekli edildiği gün kendi salonunda kendi seyircisi önünde yuhalanan Lacob geç de olsa sözünde durdu. LA Lakers'ta Shaq-Kobe'li kadroyu kurup koç olarak Phill Jackson'ı ikna eden Jerry West'i genel menajer olarak takımın başına getiren Lacob büyük takım temellerini o gün attı.

 NBA'İN logosunun esin kaynağı olan West takımın yıldızı Ellis'i Bucks'a gönderip sakat pivot Andre Bogut'u kadroya kattı. Draftta Klay Thompson, Barnes gibi Curry'ye eşlik edecek isimler bulan 'Bay Logo' o sıralar TNT'de maç yorumları yapan Mark Jackson'ı da takımın koçu yaptı. Gelenekçi tavırlarıyla tanınan 'old school' tarzı koçların yeni nesil temsilcisi Jackson, bu genç takımı bir arada tutmayı başardı.

CURRY FIRTINASI

NORMAL sezonu müthiş geçiren Warriors, Batı Konferansını 6. bitirirken en çok göze batan oyuncusu All-Star seçilmeyen Stephan Curry oldu.

RAY Allen'ın normal sezonda attığı 269 3'lük rekorunu 272 3'lük ile tarihe gömen Curry geçtiğimiz yıllarda yaşadığı sakatlıklarla 'kristal bilek' lakabını almış ve performansını yansıtamamıştı.

FİNAL DE OLABİLİR

NBA'İN en zorlu deplasmanı Denver'da saha avantajı olmamasına rağmen Nuggets'ı 4-2 geçen savaşçılar şimdi tecrübeli Spurs önünde konferans finali arıyor. İşleri çok zor olsa da imkansız değil!

SERİNİN kilit eşleşmesi ise Curry ve Tony Parker arasında olacak. 2 uzatmada kaybedilen serinin ilk maçında 44 sayı atan Curry, Parker'ın bir adım önünde gözüküyor. Bogut sakatlığının ardından ilk kez eski formunu yakalamış görüntüsünü istikrarlı bir biçimde sürdürürse Warriors'ı konferans finalinde görebiliriz.

En değerli 'Kral'

Miami-Bulls: 0-1

MİAMİ ile kusursuz bir yıl geçiren LeBron kariyerinde 4. kez MVP seçildi. MVP ödülünü NBA komisyoneri David Stern'ün ellerinden alan LeBron'lu Heat ilk maçta Bulls'a 93-86 yenildi. Rose'un sakatlığına Deng ve Heinrich'in de eklenmesiyle dar bir rotasyonda oynayan Bulls müthiş boyalı alan savunmasıyla Heat'i durdurdu. Miami'nin normal sezondaki galibiyet serisini de bitiren Bulls rakibine ters gelse de seriyi geçebilecek kadro derinliğine sahip değil.

Oklahoma sıkıntılı

Oklahoma-Memphis: 1-0

SERİDE 1-0 öne geçse de OKC'nin durumu oldukça zor gözüküyor. Westbrook'un sezonu kapatmasıyla birlikte hücum tamamen Durant'ın ellerine bakıyor. Grizzlies'da Gasol ve Randolph pota altında üstünlük kurar. Memphis eler.

 

<p>Sel ve heyelan Rize'nin kaderi değil. Doğru yapılaşma soruna çözüm üretmek, can ve mal kayıpların

Rize'de taşkın önleme çalışması

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (28 Ekim 2021)

Tarım arazilerine zarar veren kahverengi kokarca ile ''samuray arıları'' savaşacak

Uyuşturucunun ''kimyasal parmak izi'' suçun kaynağına ulaştırıyor