• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
6 Mayıs 2013 Pazartesi

Yok artık!

Dönemin en mantıklı, risksiz işleri proje albümleri. Yapımcılar prestijli bir ismi seçip, popüler isimleri projeye dahil ederek bir taşla birden fazla kuş vurur durumdalar. Nilüfer '12 ve 13 Düet projeleri, prodüktör-dj albümleri ve tabii ki rekortmen Orhan Gencebay projesi...
Şimdi bir başka çalışma sırada. Selda Bağcan albümü... 1971'de çıkardığı ilk 45'liği milyon satan,  Vicente Fabuel'in "Doğu kültüründen çıkmış, sayılı efsanevi kadınlardan biri" dediği Selda Bağcan... Geçtiğimiz günlerde Poll Production'la imzaladığı anlaşma sonrası hemen her yerde haberlerini okuduğunuz o
albümde 'Yok artık' dedirtecek iki büyük bomba var.
Projede Selda Bağcan'la düet yapacak 15 isim yer alıyor. Bunların 13'ü Türk ikisi yabancı. Peki herkesin merak ettiği bu iki yabancı isim kim? Hemen herkes bu isimlerden birinin 2010 Grammy Ödülleri'nde 'En İyi Rap Albüm' ve 'En İyi Performans' dallarında aday gösterilen ve bir şarkısında Bağcan'ın türküsünü kullanan Brooklynli hip-hop'çı Mos Def olduğunu düşünüyor. Yanlış tahmin!

GRAMMY'Lİ DÜETLER

Ben size açıklayayım... Sır gibi saklanan o iki isimden biri Barbara Streisand! 7 Grammy ödüllü dev bir isim. Diğeri ise son yılların şüphesiz en çok dikkat çeken vokallerinden biri Adele! James Bond serisinin son filmi Skyfall'un soundtrack'ini seslendiren bir başka Grammy'li isim...
Görüşmeler çoktan başladı hatta repertuvar iki sanatçıya da yollandı. Prensipte anlaşıldı, şimdi şarkı seçimi ve diğer detaylar için görüşülüyor. Albümde olması planlanan Türk sanatçılar ise hâlâ kulislere sızmış değil ama ben kuvvetli bir tahminimi sizle paylaşayım... Bir Selda Bağcan albümü söz konusuysa o albümde  Sezen Aksu mutlaka olur. Sezen'li, Adele'li ve Barbara Streisand'lı proje de çok ses getirir...

David Guetta neye küsmüş?

Cumartesi gecesi resmen yıkıldı Küçükçiftlik. David Guetta hallaç pamuğu atar gibi attı 17 bin kişiyi oradan oraya. Gripin'den Ece Seçkin'e, Emre Kütük'ten Umut Elçioğlu'na hatta Togan Gökbakar'a kadar birçok tanıdık sima yerini almıştı konser alanında.
2010'daki konserinden sonra ilk gelişi bu Guetta'nın. Neden 3 yıl boyunca bizim ellere uğramadığını merak ettim, öğrendim. İlk gelişindeki bir uygulama hoşuna gitmemiş DJ'in. DJ setinin iki yanına ve önünde localar kurulmasına takmış kafayı. 'Ben o şekilde bir daha çalmam' diyor başka bir şey demiyormuş ki, menajeriyle arası iyi olan organizasyon yetkilileri kesenin ağzını açarak ikna etmişler Guetta'yı.
10 kişilik ekibiyle gelmiş ünlü DJ ve Küçükçiftlik'in düzenini altüst etmiş. Alanın ortasındaki kuleyi 'Silme insan görmek istiyorum, gözüme başka bir şey takılmasın' deyip kaldırtmış. Hatta etrafa asılan her poster, afiş, bayrak, flama onun onayından geçmiş.
Uzun bir küskünlük sonrası Dubai'den İstanbul'a gelip muhteşem bir performans sergileyen Guetta konser sonrası Azerbaycan'a uçtu. Duyduklarım doğruysa cebine tam 350 bin euro koyarak!

Kendi stüdyosunda okuyacak

Ha çıktı ha çıkacak denen Tatlıses albümü ne oldu? Yok ortada... Peki neden? Çünkü Tatlıses kendini iyi hissettiği günü beklemek istiyordu. Şimdi durum ne? O süreç başladı. Elif Su sonrası her şey farklı. İmparator, Seyrantepe'deki binanın en alt katını komple stüdyoya dönüştürüyor. Hummalı bir çalışma var o katta. Türkiye'nin en iyi stüdyolarından biri kuruluyor. Yurtdışına cihaz siparişleri verildi. Ses mühendisleri gelip mekanın ölçümlerini yaptı. İlk olarak kendi albümünü kaydedecek Tatlıses bu stüdyoda, sonra tüm sektöre hizmet verecek.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi