• $17,9612
  • €18,2917
  • 1017.83
  • 2980
15 Haziran 2014 Pazar

‘Yılmaz’ bir yetenek avcısı

Her insan bir amaca hizmet eder… Hepsinin dünyaya gelişinin ayrı bir sebebi olduğuna inanırım ben. Fazlasıyla gözümüzün önünde olsa da, bir puzzle’ın parçaları beni bu yazıyı yazmaya itti. Yakın televizyon tarihimizin keyifli işlerinden biriydi BKM Mutfak ekibinin hazırladığı ‘Çok Güzel Hareketler’... Kısa zamanda hak ettiği yere oturdu ve pek de Türkiye’nin alışık olmadığı bir şekilde -tadı kaçmadan- bitirildi. Yılmaz Erdoğan’ın ‘hocalık’ yaptığı, öğrencilerine neyin nasıl olması gerektiğini öğretip, not verdiği o yapımın gerçek bir okul olduğunu ise şimdi net olarak görüyoruz. Mezunlarını bir düşünsenize…

Taze ünlüler

Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak, 3 Adam adı altında harika bir şov programına imza attılar. Üstüne de geniş bir Avrupa turnesi gerçekleştirdiler. Bir süredir Acun Ilıcalı’yla dirsek temasındalar ve yolları çok açık. Bülent Emrak Parlak Kanal D’nin çok önemsediği dizilerinden birinin başrolü… Ankara’nın Dikmen’i o. Şahin Irmak ve Büşra Pekin de Star’da kendi şovlarını sergiliyor. Son dönem Türk mizahı ve televizyonunda hemen her işte Yılmaz Erdoğan’ın emeği var. Yetenekleri keşfedip, bir mücevher ustası gibi işledi her birini… Sıfırdan, pırıl pırıl kariyerler yarattı.

Bu yeni bir şey mi?

Aslına bakarsanız bu yetenek avcılığı sonradan değil, doğuştan Yılmaz Erdoğan’da. Öyle ki biraz önce okuduğunuz isimlerden çok daha eskilerinde de onun dokunuşu söz konusu. Geçen hafta sezon finali yapan 'Yalan Dünya’da muhteşem bir performansla alkış alan Olgun Şimşek, 'Aramızda Kalsın’ın Hüsne’si Binnur Kaya, 'Avrupa Yakası’nın Burhan Altıntop’u şimdilerin 'Galip Derviş’i Engin Günaydın. Özetle şunu söylemek mümkün. Erdoğan en az kendine yaptığı mesleki yatırım kadar, Türk oyunculuğuna da katkı sağladı. Öyle ki, sektörün neredeyse yarısına yakını, onun dokunuşlarıyla kariyerlerini oluşturdu ve ‘marka’ oldu. Daha iyiye ulaşmak için de Yılmaz Erdoğan gibi isimlere ihtiyacımız sonsuz…

Fenomen dediğin ne işe yarar?

Sosyal medyanın hayatımıza bodoslama dalmasıyla bir de fenomenler çıktı başımıza… Twitter’ın fenomeni ayrı, Instagram’ın ayrı. On binler hatta yüzbinlerin ilgisini çekebilecek zeka ve kabiliyete sahip isimler onlar. Kimileri kelimeleri kimileri objektiflerini kullanarak var ettiler isimlerini. ‘Peki bu fenomen dediğin ne işe yarar?’ deseniz elle tutulur bir cevap alamayabilirsiniz belki, ama bazıları gerçekten ‘işe yaramak’ için çalışıyor sessiz sedasız. Taci Kalkavan, Ceri Levis ve Puccaa, bugün anlamlı bir organizasyon için Caddebostan Sahil’de olacaklar saat 14.00’da. Yurdun dört bir yanından Peugeot’un desteğiyle İstanbul’a gelen engelli dostlarla piknik yapacaklar. Amaç güzel; engelli dostların sosyal yaşam seviyelerini artırmak, hayata entegre olmalarına destek olmak, toplumdaki bilinç ve algıyı doğru yönetmek… Zamanınız olursa siz de ‘engelsiz bir yaşam için, engelleri birlikte aşmak için’ yalnız bırakmayın onları.

Her sabah farklı bir hikaye

Okullar kapandı ve yazın startı verildi. Ege, Akdeniz sahilleri an itibariyle yoğun artık. Bu yaz Bodrum, Çeşme, Antalya, Marmaris, Fethiye dışında bir tatil alternatifi arıyorsanız doğru lokasyon kesinlikle Yunan Adaları. Bunun için en iyi yol ise cruise gemileri. Henüz Türkiye’de tam oturmamış bir kültür olsa da ‘vizesiz’ yurt dışı cazibesini yaşatan bir sistem bu. Geçen hafta ETS’nin Aegean Paradise isimli gemisiyle sistemi deneme şansım oldu. Mykonos, Santorini, Rodos, Kos, her sabah bir başka adaya, bir başka hikayeye uyanıyorsunuz. Hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkılanlara bire bir!

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler