• $13,5426
  • €15,2823
  • 803.177
  • 1968.71
9 Eylül 2012 Pazar

Tarihe tanıklık ettim!

Volkan Konak nev-i  şahsına münhasır  ve 'ünlü' olmakta geç kalmış bir adam... 12 yıl önce tanıdığımda neyse, o hala... Hala aynı doğruları savunan, duruşundan sapmayan ve gerçekleri uğruna çarpışacak kadar yürekli,  zaman zaman bir lider, zaman zaman tam anlamıyla bir 'Don Kişot'  o! Şehit üzerine şehit verdiğimiz bu zor günlerde 'konser iptalleri'ni bolca tartışıyoruz. Bu süreçte bir  kanat 'konserler iptal edilmeli, bu ortamda eğlenilmez' derken, bir kanat da 'iptal etmek, terör örgütünün istediğini yapmak olur devam edelim' dedi. Ben, sanatçının fikrine saygı duyanlardandım. Çıkana da, erteleyene de saygı göstermenin doğru olduğunu düşünürdüm... Ta ki Volkan Konak'ı geçtiğimiz pazartesi günü izleyene kadar! Hem haftabaşı hem de yaşanan olaylar sonrası 'acaba açıkhava dolar mı?' sorusunu düşünmedim değil...  5 bin  kişilik o muhteşem kalabalığı gördüğümde bir kez daha düşündüm... Volkan Konak sahneye 'Eğlenmeye  değil, hayatı paylaşmaya, umut olmaya geldim' dediğinde beynimdeki fotoğraf netleşti. O gece orada gerçekten bir tarihe tanıklık ettim. Kuzeyin oğlu o gece misafirleriyle sohbet etti, dertleşti, paylaştı. Dediği gibi umut oldu...! O geceden sonra kararım çok daha net...! İyi ki varsın Volkan Ağabey...

Değişik bir deneyim
İstanbul gecelerinde konsept yaratmak denince akla gelen tek ekip belki de Çapamarka'cılar. Geçtiğimiz yıl da büyük başarı yakalayan konseptleriyle bir kez daha kapılarını açıyorlar. Sanat müziğinin ünlü ismi Bülent Ersoy 11 ve 18 Eylül Salı geceleri yepyeni bir 'pop' repertuvarıyla sahnede olacak. Değişik bir deneyim için hazır olun!

Tavsiye
FUNORG tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenecek olan  'Eylül'de Harbiye'de' 2012 konserleri 21 Eylül'de başlıyor. Geceye özel ışık ve dekor tasarımlarıyla izleyicileri büyülemeye hazırlayan konserler 21 Eylül'de ilk defa aynı sahneyi paylaşacak olan Duman & Büyük Ev Ablukada ile başlayıp, 22 Eylül'de Şebnem Ferah, 23 Eylül'de yine ilk defa geceye özel hazırladıkları şarkılarla aynı sahnede buluşacak. Zuhal Olcay & Halil Sezai, 28 Eylül'de Ferhat Göçer/ Symphonic D'Orient  ve 29 Eylül'de Şevval Sam ile son bulacak.

Can sıkıcı gerçek
Cem Yılmaz-Ahu Yağtu, Yılmaz Erdoğan-Belçim Bilgin, Kıvanç-Azra, Leyla Alaton, Arzu Sabancı ve aklıma gelmeyen bir dolu ünlü! Magazin ve cemiyet hayatının, iş dünyasının 'en'leri...  Hani derler ya 'alem bana, ben sana hasta' işte öyle bir durumdu yaşanan.. Milyonlarca hayranı olan bir sürü popüler ismin 'Tarkan' hayranlığıydı resmin içideki... Herkes onlara, onlar Tarkan'a hasta! Sahnedeki duruşu, şarkısı, dansı falan değil asıl olay. Göz alıcı bir ışık ondaki.. Önemli bir  iş kadınını, dönemin en önemli jönünü binlerce kişi önünde kaldırıp göbek attırabilecek bir karizma!' Şimdi sözüm 'diğerleri'ne... Gerçekler bazen can sıkıcı olabiliyor ama ne yazık ki bu can sıkıntısı o 'gerçekliği' değiştirmiyor... Herkesin yeri ayrı ve herkesin kendine özgü yetenekleri var elbet ama bu ülkede 'Star' tek !

Gidiyorum
Siz bu yazıyı okurken ben İstanbul'dan çok uzakta, Prag'da IL DIVO'yu izliyor olacağım. Büyülü bir şehirde muazzam bir grubu izleyeceğim için beni kıskanmayın... IL DIVO, 27 Eylül Perşembe akşamı Miles&Smiles için Turkcell Kuruçeşme Arena'da olacak ve ben hem Prag hem de İstanbul konserlerini sizin için yazacağım.

twitter.com/OnderSariahmet

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar