• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
14 Şubat 2014 Cuma

Sinan Akçıl'ın 'özel' hayatı!

Kim ne derse desin, önemlidir Sinan Akçıl. Sesiyle alakalı yerden yere vurulsa da ürettikleriyle sektöre yön veren adamlardan biridir. Funda Arar'a verdiği 'Hafıza' bunun en son örneği. Önceki gün DMC ile anlaştığı açıklandı. Hayırlı olsun. Sinan için önemli bir adım. Değişiklik, dinamizm getirir malum. Dün mail kutuma Sinan'la alakalı bir ileti düştü. Yollayan Akçıl'ın basın ilişkilerini yürüten Tülay Özçelik. Burcu Güneş'le düet yaptığı yeni şarkıyı duyurmak amaçlı yazılan bir basın bülteni paylaşmış. Başlığı "Sinan Akçıl'dan duygusal Sevgililer Günü mektubu". Basın bülteninde yazdığına göre bizzat 'kendi duyguları'ymış mektuptakiler. Buyurun şimdi durumu birlikte değerlendirelim.
Ne zaman yazılıyor bu mektup?
Sevgililer Günü arifesinde
Kim yazıyor?
Sinan Akçıl
Neyi yazıyor?
Kendi duygularını
Kime yazıyor?
E haliyle sevgilisine.
Peki Sinan'ın sevgilisi kim?
İşte o da bültendeki gizli özne!
Akçıl bir taraftan sevgilisi Ebru Şallı ile ilgili konuşmayacağını, fotoğraf vermeyeceğini, bunun 'özel hayat' olduğunu söylüyor, öte yandan basın danışmanı aracılığıyla yolladığı bültene, sevgilisini malzeme yapıyor. Özetle seviyor bu işleri Sinan.
Sinan'a not: Sevgili Sinan. Sen bakma yukarıda yazanlara. Neticede yöntemin tuttu. Baksana ben bile yazdım. Hem reklamın iyisi kötüsü mü olurmuş canım? Asıl olan her yerde olmak. Nasıl olduğunun ne önemi var. Kendine iyi bak. Viva Akçıl!

Arabesk müzik nereye koşuyor?
Kimse sevmez arabeski, 'tu kaka'dır. Zaten caz dinleriz biz millet olarak. Kimse göbek de atmaz bizde. Varsa yoksa vals, merenge… "Arabesk mi? O da ne yahu… Iyyy! Alt sınıflar dinler, ben hiç dinlemem". Birçoğunuz bu cümleleri, duymadı mı 90'lardan sonra? Hadi duymadı diyelim, konuşmaların alt metinlerinde ya da vücut dillerinde bu verilmedi mi hep bize? Oysa ne lezzetlidir iyi bir Müslüm Gürses ya da İbrahim Tatlıses şarkısı. Şimdilerle işte bu gerçekle yüzleşiyor İstanbul geceleri. Arabesk hükümdarlığını ilan ediyor. Janjanlı, ciks mekânları bir bir teslim alıyor. Geçen yıl Etiler Vitrin, Serkan Kaya'lı çarşamba geceleriyle açtı bu yolu. Gazino programlarını anımsatan kalabalık bir orkestrayla acılı şarkılar, türküler, halaylar… Peşinden DJ setlerine girdi arabesk şarkılar. Cenk Çöteli, Kuruçeşme Albüm'de R&Besk gecelerine başladı. İlk hafta 20-25 kişi vardı, şimdi 300 kişiyi ağırlıyor pazar geceleri. Cuma-cumartesi günleri dışarıda göremeyeceğiniz üst düzey yöneticiler, işadamları, Emre Altuğ, Murat Aşık, Burak Yılmaz, Linet gibi onlarca ünlü bu gecelerde boy gösteriyor. İzmir Sess salı geceleri arabeskliyor, Hitt Pera ise Binnaz Avcı'yla çarşamba geceleri 'isyan' ediyor. İyi örneklerden biri de Etiler'deki B'yer. Hilal Öner her salı canlı canlı söylüyor. Adnan Şenses ve Müslüm Gürses'in göçüp gitmesi, Tatlıses'in ara vermesi ya da Gencebay'ın sahne almamasından mı bilinmez büyük bir arabesk açlığı içindeymişiz meğer...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı