• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
6 Temmuz 2014 Pazar

Sezen bitirdi Gülben yeni geldi

Müzik dünyasında yılın en merak edilen işi kuşkusuz Kayahan için hazırlanan ‘tribute’ albümü… Söz konusu Büyük Usta olunca beklenti de yüksek oluyor haliyle. Bu beklentinin farkında olan, işin iki mimarı prodüktör Samsun Demir ve Murat Yıldırım kelimenin tam anlamıyla ‘rüya takım’ı kurmuş durumdalar. Albüm resmen şampiyonlar ligi ! Ajda Pekkan’da Sezen Aksu’ya, Tarkan’dan Gülşen’e, Şebnem Ferah’tan Yasmin Levy’ye kadar 20 önemli isim.

İlk kez Sıla

Peki albüm ne zaman çıkacak? Hemen müjdeleyeyim, Ağustos ayının son haftası… Çalışmalar doludizgin devam ededursun, şarkısını ilk teslim eden Sezen Aksu oldu. Minik Serçe, ‘Odalarda Işıksızım’ı seslendirdi. Bu konularda Aksu’nun duyarlılığı malum. Bugüne dek 42 saygı albümünde yer aldı ve Kayahan projesini duyduğunda da yapımcıyı arayıp ‘Bu işte ben olmalıyım’ diyen de kendisi. Bir de ilk var bu kadroda. Son yılların en başarılı kadın vokali bence. Sıla… Aldığı onlarca teklife rağmen hiçbir saygı albümünde olmayan Sıla, Kayahan için stüdyoya girdi.

Nahoş dedikodular

İşte bir son dakika haberi. Gülben Ergen son anda projeye dahil oldu. Ergen, Kayahan’ın 1995 yılında piyasaya sürdüğü ‘Benim Penceremden’ adlı albümde yer alan ‘Devamı Var’ adlı şarkıyı seslendirecek. Tarkan ‘Bir Yemin Ettim’’in okumalarını tamamladı. İskender Paydaş son rötuşları yapıyor bugün yarın biter. Tüm bu isimler neticeye doğru ilerlerken Nilüfer’den ise ses seda yok. Bu, iki büyük ismin barışmaları sonrası ilk ortak projeleri. Aradaki kırgınlıkların sona ermesi adına çok önemli bir adım. Nilüfer’in albüm ve Kayahan’la ilgili bir kelime bile etmemesi dedikodulara sebep olsa da, ben Nilüfer’in bu albümde olacağına inanıyorum.

Sosyete panikte!

Haber oldukça eğlenceli. Cemiyet hayatından tanıdığımız birçok hanım büyük panikte şu günlerde. Sebebi, çalınan bir dizüstü bilgisayar. Peki bu bilgisayar kimin? Bu, dünyaca ünlü markalar ve tasarımcıların elbiselerini günlük olarak kiraya veren bir şirketin… Bu şirket, hangi elbiseyi, hangi tarihte, kime, kaç para karşılığında kiraladığının datalarını tutuyor bu bilgisayarda. Tamamen kendi iç işleyişleriyle ilgili… Müşterinin ismi, telefonu, elbisenin yollandığı adres gibi detaylar da mevcut. Bu bilgisayar, şirket sahibinin aracından çalındı geçen günlerde. Şimdilerde o binlerce euro’luk sezon kıyafetleriyle, sanki kendilerininmiş gibi davetlerde boy gösteren tatlı su kurnazı sosyetik hanımlarımız bu masum oyunun ortaya çıkmasından endişeli. Hırsız elindekini sadece bir bilgisayar sanıyor muhtemelen… Bir bilse içindeki bilgilerin su yüzüne çıkmaması için feda edilebilecek paraları…

Egosuz adamlar!

Harbiye Açıkhava tarihinin en aşk dolu gecesine hazırlanıyor. 4 Ağustos Pazartesi akşamı ‘Aşka Dair Şarkılar’ söylenecek Açıkhava’da. Sahnede Cengiz Kurtoğlu, Hakan Altun, Kutsi ve Hüsnü Şenlendirici olacak. Aslında zordur böyle projeler. Ego savaşları, ikiden fazla büyük ismin bir araya gelmesini çoğu zaman engeller. Fakat söz konusu yukarıda okuduğunuz isimler olunca haliyle ‘ego’ eksenli bir problemin çıkması da mümkün olmuyor. Her biri mütevazılıkta tavan yapmış sanatçılar onlar.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor