• $9,2643
  • €10,7604
  • 526.555
  • 1409.56
11 Mart 2012 Pazar

Sektörde son durumlar...

Güneş hafif hafif kendini göstermeye başladı. Müzik piyasası ayakta... 'Start verilsin de koşalım artık' diyor herkes... 'Her hafta albüm, konser' derken, piyasanın genel nabzını kaçırıyormuş gibi hissetmeyin kendinizi.
Buyurun size kısa bir özet:
DokuzSekiz Müzik Halil Sezai ile yaşadığı haklı zaferle rehavete kapılmış değil. Projeler yolda. Bir süredir fena halde takıldığım yeni grupları 'Papyon'un promosyonu henüz başlamasına rağmen şirketin onlarla alakalı büyük planları var. Diğer yandan Fettah Can 19 Mart'ta 'Aklımda Kalanlar'la bizlerle birlikte olacak. Albüm bitti.
Ben yazımı yazarken Fettah, Galata civarlarında fotoğraf çekimindeydi. Hafta sonu da klip çekimi için Rio'ya gidiyor. Hangi şarkıya mı klip çekecek? Söz verdim söyleyemem ama duyunca doğru seçim diyeceksiniz.
DMC hayli yoğun bu aralar. Geçen hafta Volkan Konak'ın Lifor'u piyasaya çıktı. Sıkıştırılmış bir 'mini promosyon turu' ile röportajlarını veren Konak, Amerika'ya uçtu  ailesiyle. Şimdi sırada Mustafa Ceceli ve Yeni Türkü albümleri var. İkisini de geçtiğimiz hafta  dinledim. Ceceli, beklediğim gibi. Yeni Türkü ise çok özlediğimden mi bilinmez fena halde lezzetli. Bir şarkılarının sözleri Yılmaz Erdoğan imzalı. Ziynet Sali'nin albümü ise haftaya raflarda.
Poll Production bir yandan harıl harıl Tatlıses albümüne çalışırken, bir türlü çıkamayan İzel albümünü de bugün yarın piyasaya sürecek. Tolga Çevik'in filmi 'Sen Kimsin?'in soundtrack'i güzel olmuş. Hande Yener'in albümü sonrası derin bir sessizliğe gömülen Sinan Akçıl ise stüdyoda. Siz bu yazıyı okurken miskler başlamış olacak. Volga Tamöz'le iyi bir iş çıkaracaklarından eminim.
Pasaj Müzik ise Manga'nın  heyecanında. Yaklaşık bir hafta içinde Manga yeni albümü 'e-akustik'le karşımızda olacak. Yazımı yazarken onlar sette Yıldız Tilbe'yle düet yaptıkları 'Hani biz'e Murat Onbul yönetmenliğinde klip çekiyorlar. Bu arada Özlem Tekin'in 'Aşk her şeyi affeder mi?' şarkısının yaratıcısı Barlas'ın albümü de kapıda... Bir de 'Ambulans' diye pırıl pırıl, yeni bir grup var planlarında.
Bunların yanı sıra tabii ki Ozan Çolakoğlu'nun, Aysel Gürel anısına hazırlanan Aysel'im projesini, Orhan Gencebay şarkılarını, birbirinden önemli isimlerin seslendirdiği büyük projeyi, Ebru Gündeş'in 90'lar kokan şarkılarını, Sibel Can'ın TSM albümünü sabırsızlıkla bekliyoruz...

twitter.com/OnderSariahmet

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi