• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
21 Şubat 2014 Cuma

Parlayan ‘Türk kızı‘!

Geçen hafta bir bel fıtığım olduğunu öğrendim… Sinsi sinsi kendini hissettiren ağrılar ayyuka çıkmıştı zaten bir süredir. Ağrılar geceleri de uyutmayınca televizyon en yakın dostum oldu. Önceki gece uydu üzerinden kanalları gezerken Amerikan yapımı bir magazin programına denk geldim. Yarı uyur durumda ekrana bakarken 'Türk kızı' lafını duyunca cin gibi oldum bir anda. Bir kırmızı halı seremonisinde Benjamin McKenzie'ye mikrofon uzatmışlar. Başını kaçırdım ama konuşulanlar da yetti. McKenzie şu sıralar bizim deli divane izlediğimiz Medcezir'in orijinali The O.C'nin başrol oyuncusu. Başka bir deyişle onların 'Yaman'ı… Muhabir oyuncuya dizinin yurtdışı versiyonlarını izleyip izlemediği soruyor McKenzie'de 'Birkaç bölüm izledim, oldukça keyifli, eğlenceli' diyor ve ekliyor; 'Türk versiyondaki çocuk hiç fena değil ama Türk kızı pırıl pırıl parlıyor'… Yaman ve Mira yani Çağatay'la Serenay tüm dünya tarafından tanınan meslektaşlarından olur alıyorlar. Serenay ise fena halde dikkat çekiyor ve onore ediliyor… Ekran başında, sabaha karşı siz de gurur duyuyorsunuz bu diyaloğu duyunca.

Yetenekli Bay Gerçeker…
ÜNLÜ olabilmek zor, ününü korumak daha da zor. Peki ünlüyken daha ünlü olmak? O hepsinden zor. Müzik sektöründe yıldız olmak solist kadar şarkıyla da alakalı. Nice şarkıcılar hatta yapımcılar yanlış şarkı seçimleriyle ne değerli isimleri yerle bir ettiler. Müziğin ve popülerlik kavramının bir matematik işi olduğunu çözenlerse her gün biraz daha yukarı çıkıyor. Bakınız Behzat Gerçeker. Mustafa Ceceli'yi bize tanıtan 'Unutamam' şarkısıydı ilk hiti ENBE Orkestrası'nın. Ardından Türkiye'nin neredeyse hep bir ağızdan söylediği, Aslı Güngör ve Ferhat Göçer'in birlikte yorumladığı 'Kalp kalbe karşı'yı sundu bize. Peşinden 'Eksik' geldi. Yine Ceceli ve orkestranın solistlerinden Elvan'ın seslendirdiği. 'Senden kıymetli mi?' altın plak aldı 240 bin satışla… Son bomba ise Funda Arar'ın 'Hafıza'sı… Demem o ki, iyi şarkıyı bulup çıkarmak bir yetenek, onu hit haline getirecek stratejiyi yazabilmek ise akıl işidir. Behzat Gerçeker'in yetenekli olduğu kadar da akıllı olduğu inkar edilebilir mi? Eğlenirken ünlü olun.

Kazan kazan yöntemi
BURSA yeni bir konser mekanı kazandı. Her geçen gün bir bir kaybettiğimiz konser mekanları karşısında bir teselli belki. Adı '22.02'. Ortaklarından biri, Türkiye'nin önde gelen yapımcılarından biri -Polat Yağcı- olunca mekan daha albeni sahibi haliyle. Işığından ses tesisatına kadar her detay çok kaliteli. Böyle bir yatırımı çıkartmak için mekanın sadece haftada iki gün çalışması yetmez. Ne yapacağını sordum Yağcı'ya, anlattı. En ilgimi çeken kısım şu. Hafta içi bir gece üniversiteli müzik grupları sahne alacak 22.02'de ve turnuva mantığında bir organizasyon olacak. Sahneye çıkanlar kendilerini gösterecek, onların arkadaşları gelip mekanı dolduracak ve sezon sonunda kazanana da bir single yapılacak. 'Kazan-kazan' böyle bir şey işte. Herkes kazanacak. Güzel formül!

Yarı ünlü, tam gönüllü
SurvIvor'ın hem ünlüleri hem de gönüllüleri açıklandı. Gönüllülerin arasındaki bir 'yarı ünlü' ise henüz dikkat çekmedi. Teaser'larda 'Akın' diye tanıtılan kişi Akın Saatçi. Kıvanç Tatlıtuğ'un halefi. Nereden mi? Eski sevgilisinden. Kıvanç'la Azra'nın ilk ayrılığı sonrası, dünya güzelimiz bu çocukla yakalanmıştı el ele… Bir süre beraber oldular, ayrıldılar. Hatta ayrılık sonrası, Akın Saatçi'yi Bebek sahilinde gören Azra Akın, elindeki su şişesini fırlatmıştı ex-aşkına. Özetle 'Azra Akın'ın sevgilisi olarak yarı ünlü olan Akın, Survivor'da tam gönüllü olarak çıkacak karşımıza.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı