• $9,6026
  • €11,1772
  • 557.158
  • 1470.58
11 Ocak 2015 Pazar

‘Organize İşler’

İlk kez 2012 başlarında yazmıştım Ece Seçkin’i… İyi olacağına inandığımı anlatmıştım. Geçen hafta haklı çıkmanın verdiği mutluluk vardı yüzümde. Onlarca ismin şansını denediği bu ‘kaygan zemin’de, tutunmayı başarabilmişti Ece. Şüphesiz bu bir matematik işi, ve iyi bir kurgu gerektiriyor ‘kariyer’ dedikleri… İşte Ece Seçkin örneği de, iyi bir planlamacının eseri. Sektördeki nadir ‘işini bilen’ isimlerden biri Ufuk Ergin. Kısa vadeli başarıları ‘başarı’ kabul etmeyecek kadar gerçekçi, uzun vadedeki planları gerçekleştirecek kadar da sabırlı bir adam. Yaklaşık 3 yıl önce, Seçkin için yaptığı planı anlattığı o gün, hâlâ gözümün önünde… Tıkır tıkır işliyor her aşaması. 2015 başında, Ece’nin konserden konsere koşmasını hedefleyen Ufuk bugün itibarıyla, nisan ayına kadar 21 konsere imza atmış durumda… Yılmaz Erdoğan’ın da dediği gibi 'Organize her zaman işler'!

Aslında ‘yapımcı’ dedikleri…

‘Millet ne para kırıyor be sinemadan!’ diyerek başladı onlarca yapımcının mesleki serüveni… Birkaç milyon hatta bazen birkaç yüz bin lirayı bulan film çekmeye soyundu. Hemen hepsi, hüsranla bitti bu serüvenlerin. Film yapımcılığı, para ve ticari zeka kadar vizyon sahibi olmayı da gerektiriyordu oysa. Es geçilen nokta buydu işte… Çoğu insanın sadece “Recep İvedik’le parayı bulan, Çılgın Dersane’leri çeken yapımcı” zannettiği Faruk Aksoy sektörün en vizyon sahibi adamlarından biri olduğunu son projesinde de kanıtladı. Bugünün ‘dev’ yapımcıları sinemaya henüz sadece film izlemek için giderken o, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Şükran Güngör, Yıldız Kenter, Eşref Kolçak gibi isimleri bir araya getirmeyi başarmış, Güle Güle’yi çekmişti bile… Bugün milyonları verseniz böyle bir kadroyu kurabilir misiniz? İşte Güle Güle’yi, Recep İvedik’i çeken o Faruk Aksoy, bugün ‘Ali Kundilli’ diye bir film çekiyor Cem Gelinoğlu isimli bir Vine fenomenine. ‘Batar mıyım?’,’Kazanır mıyım?’ demeden, şans veriyor birilerine… Olacağına, olması gerektiğine inanıyor… Bu sebeple ismi birileri tarafından hep saygıyla anılıyor!

Önce okuduğunuzu anlayın! Mümkünse…

Okuduğunu anlamakta zorluk çeken bir kısım sosyal medya kullanıcısı İrem Derici'nin üniversite öğrencilerine hakaret ettiğini iddia ettiler hafta içi. Öncelikle söyleyeyim böyle bir şey söz konusu değildi. Adlarını anıp, prim yapmalarına vesile olmak istemediğim bir grup ‘zeki’ üniversite öğrencisi, organizasyonları medyada daha çok yer bulsun diye üçkağıtçılık yapmaya kalkmış, İrem’de bunu fark etmişti. Ödül törenine önce ‘Yılın Kadın Sanatçısı’ olarak davet edilen İrem, 10 gün sonra her ne olduysa ‘En İyi Çıkış Yapan’ olarak bir davet daha almıştı. İşin özü şu, bir ünlü daha gelsin diye, ödüller ondan ona dolaştırılmış, İrem’de kendi üslubuyla bu işe bir ‘hop’ demişti. Okuduğunu anlamayanlar da üçkağıtçılık yapanları değil, sözünü ‘dan’ diye söyleyen İrem’i kurban seçmişti.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler