• $15,5455
  • €16,2575
  • 912.02
  • 2390.79
10 Aralık 2012 Pazartesi

Önder S. Bir Ankara Acemisi

Hep İstanbul yazacak değilim ya' dedim ve Ankara'ya gittim. Yıllar önce aklımda kalan, tatsız tuzsuz, gri renkli şehir değişebilmiş miydi? 24 saatte cevap aradım soruma, işte Bir Ankara Acemisi'nin izlenimleri...

ARJANTİN-FİLİSTİN SAVAŞI
Arjantin Caddesi bayrağı çoktan teslim etmiş Filistin'e. Lüks arabalar, jilet gibi kızlar-erkekler. Caddeye İstanbul markaları hakim. House Cafe, Kitchenette, Casita, Num Num bazıları. Kafelerde yer bulmak zor.

STEAK'TE SIRA VAR
Akşam yemeği için et tercih ederseniz Butcha başarılı bir tercih. Steak House'lar son dönemin trendi olunca Butcha'da da doluluk oranı yüzde 100. Hatta kapıda sıra var. Bütün Ankara burada. Günaydın da Ankara'da ve Nusr'et çok yakında...

"ondrsbrnkra.jpg"DENİZSİZ ŞEHRİN EFSANESİ
Balık deyince tabii ki Trilye. Bu yıllar önce de böyleydi şimdi de böyle. Belki de Türkiye'de yenilebilecek en iyi balık ve mezeler. İstanbul Boğazı'ndaki balıkçıların 'ders' olarak çalışması gereken bir marka.

ASMALIMESCİT'İN 06 VERSİYONU
Yemek sonrası Bestekar Sokak'ta takılmalısınız. Burası Ankara'nın Asmalımescit'i gibi bir yer. Bir başka İstanbul markası, Tektekçi cuma günü açıldı. İzdihamı görmeniz lazım. Ankara, İstanbul markalarını seviyor.
Eğlenceye bir kulüpte devam edecekseniz iki alternatif üzerinde durun, Suite34 ve Caralina. Caralina bir tık daha 'nezih' denilebilir. Suite34 ise dönemin zirvesinde, ben bir de Manastır'a gittim. Ortaklarından biri Önder Bekensir. Diğer iki kulüple aynı minderde güreşebilmek için 40 fırın ekmek yemesi lazım. Personelin müşterilere tavrı ibretlikti. Acil müdahale edilmeli.

MASA ÜSTÜ AĞIR ABİLER
Şehrin alternatifsiz olduğu tek konu canlı müzik. Ankara bu konuda tercihini çoktan yapmış. Varsa yoksa Ercan! Ben ilk kez 12 yıl önce izlemiştim. '12 yıl sonra hala mı Ercan' demedim mi içimden, dedim... Peki ne oldu? Cevap net... 'Hala Ercan'. Şaziye'ye gelen 300 kişiyi 'kalk' deyip kaldırıyor, 'otur' deyip oturtuyor. Programın ortasında ışıkları kapattırıyor ve başlıyor... 'Ankara'nın bağları da büklüm büklüm yolları, ne zaman sarhoş oldum da, kaldıramıyom kolları?' Bir anda ışıklar açılıyor ve mekandaki siyah takım, beyaz gömlek, tespih, kombinli ağır abiler masaların üstünde... Ercan bu işi biliyor!

Örnek hareketler
Off Pera'yı Yaşar Gaga'yla sevdim ben. Her perşembe günü tüm enerjisiyle mekanda olduğunu, ev sahibi olduğunu hissettirdi bana ve her misafirine. Gaga'nın performanslarının ismi 'Alakasız şarkılar' malumunuz...  Burada çoğu zaman 'ilk kez' dinlediğiniz şarkılar, hiçbir zaman su yüzüne çıkmayacak demo kayıtlar ve hatta bildiğiniz şarkıları, sahibinin sesi dışında bilindik başka seslerden dinleme şansını yakalıyorsunuz. Birbirlerinden sanatçısını, DJ'ini saklayan mekanlara inat Off
Pera'nın starı Yaşar salı gecesi misafirliğe gidiyor, bir alt sokaktaki Ablam'a. Farklı gün, farklı atmosfer, aynı Yaşar. Bu sinerji her bölgeye her kulübe örnek olsun. Başarı da mutluluk gibi paylaştıkça büyüyen bir kavramdır. Unutmamak lazım...

İrem Sak'ı kim kovdu?
La Boom son dönemde yıldızı parlayan, güzel bir mekan. Dekorasyonu, yemekleri kulaktan kulağa yayıldı ve belki de 'ölü' sayılabilecek bir lokasyonda mucizeler yaratıldı. Sebep sirkülasyonu artırma isteği mi yoksa birkaç garsonun işgüzarlığı mı bilinmez, müşteriler istemeden masalara hesap gider olmuş mekanda. Bunun son örneği de Yalan Dünya'nın 'Tülay'ı İrem Sak'ın yaşadığı olay. Sak'ın masasına da onlar istemeden hesap yollanmış, İrem bu işe çok bozulmuş olacak ki 153 bin takipçisine bunu 'La Boom hesap istemeden hesabı getirdin, kibarca kovdun. E ben de bir daha gelmem ödeşiriz' şeklinde yazdığı bir tweet'le duyurdu.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı