• $8,5359
  • €10,1011
  • 494.095
  • 1431.78
14 Nisan 2013 Pazar

Oldu mu? Olmadı...

Türkiye Müzik Ödülleri töreni muhteşem olacaktı, olmadı... Umdum, bulamadım... Emek vardı gecede, inkar edemem... Gelin görün ki vasattan öteye gidemedi bence. Enerji düşüktü bir kere... Yapımcılar arasındaki sahte merhabalaşmalar buz gibi bir hava estirdi içerde. Herkes ekibini alıp oturdu kendileri için ayrılan yerlere. Hatta "Onlar niye önde, biz niye arkadayız" gibi seviyeden uzak konular bile gündeme getirildi.

DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN'LER

Kaybettiklerimizi anmak kesinlikle güzel fikirdi ama Berkant'ı es geçmek olmadı. Sahne performansları, Doğan görünümlü Şahin misali, canlı makyajı yapılmış playback'lerden oluşunca tat kaçtı zaten salonda... Sanatçılar senkronu tutturamadı, samimiyetsizdi... 'Adını Sen Koy'la Müslüm Baba'yı anan Halil Sezai'den hemen sonra Muhterem Nur davet edildi sahneye. İki refakatçiye rağmen ayakta durmakta zorlanan Nur dakikalarca bekletildi. Ben ve bir çok kişi 'yığılıp kalacak' endişesiyle izledik o anları...

- Gecede 'En İyi Proje' ödülünü 'Orhan Gencebay'la Bir Ömür' aldı. Fakat ödül proje sahibine değil, Orhan Gencebay'a takdim edildi. Gencebay, içinde şarkı sözlerinin yer aldığı bir konuşmayla yıktı salonu adeta. Akil adam, esti sahnede anlayacağınız...
- DMC şov yaptı gecede. Portföyündeki sanatçılar tam 7 ödül aldı. Samsun Demir'in keyfi ziyadesiyle yerindeydi. Murat Boz, Mustafa Ceceli ve Emre Aydın'ın aldıkları her ödül sonrası sarılmaları hoştu.
- 'En İyi Grup' ödülünü Fuat Güner verdi. 'Grup 84' konserde olduğundan dolayı yapımcıları Polat Yağcı aldı ödülü. Güner, Yağcı'ya "Ben olsam böyle bir ödül için konseri iptal ederdim" dedi. Saçma sapan bir yorumdu! 'Ödül mü önemlidir, söz verilen konserde sahnede olup sevenlerinle şarkılarını paylaşmak mı?', düşünmek
lazım.
- Nilüfer gecenin en iyi şovlarına imza attı. Tek bir sahnede konsantre üç ayrı konser lezzeti vardı. Özellikle Model'le olan düet, gecenin en keyif aldığım performansıydı. Fatma'nın enerjisi müthiş... İyi ki Model var.
- Kayahan'ın konuşması harikaydı. 'Tribüne oynadı' diyenler olsa da ben samimiyetine fazlasıyla inanıyorum. Herkes ayakta alkışlarken bir ara Göksel'le göz göze gelen büyük usta, oturan sanatçının gözünün en içine sert bir şekilde bakıp 'kalk' dedi. Göksel bundan sonra ayağa kalktı!
- Geceye ve dolayısıyla sektöre büyük destek veren Ülker'e kimse katkılarından dolayı teşekkür etmedi. Ne bir sanatçı ne de yapımcı... Bari ben teşekkür edeyim... Sektör ve tüm müzikseverler adına 'Teşekkürler Ülker!

BÖYLE PATRON DOST BAŞINA

- Tören sonrası soluğu Nusr'et'te aldık. Orhan Gencebay, Sevim Emre, Mithat Can Özer, Cansu, Can Tanrıyar ve Türkan'ın söz yazarı Ayla Çelik'le hem sohbet ettik hem yemek yedik. Nusret, elleriyle besledi bütün masayı. Ferit Şahenk de oradaydı misafirleriyle. Bir ara tüm nezaketiyle hem törenin hem de Nusret'in ev sahibi olması sebebiyle masamıza kadar teşrif edip "Hoş geldiniz" dedi.
- Bir diğer masada Kral ekibi oturuyordu. Hafif asık suratlarla sohbet ederlerken Gezegen Mehmet masaya davet etti beni de. "Değerlendirmelerin önemli, ne düşünüyorsun anlat hadi" dedi, anlattım.

Bazılarına muhalefet etti bazılarına hak verdi. Eksikler olsa da o ve ekibi çok çalıştı, net... Sohbet sırasında
Ferit Bey, yan masadan seslendi Mehmet'e... Neden suratının asık olduğunu merak etmiş.
Mehmet, "Geceyi değerlendiriyoruz, hatalarımızı konuşuyoruz" dedi. Gülümsedi büyük patron ve Mehmet'e olan güvenini tazeledi Orhan Baba'dan bir cümle ve sıcak bir tebessümle, "Hatasız kul olmaz!" dedi.

SORTIE YIKILDI

- Gecenin finali Sortie'de yapıldı. Bir süre önce Eksen Grup'la anlaşıp marka yüzü olan Özgür Aras büyük iş çıkardı. Sortie tarihi bir gece yaşadı. Demet Akalın'dan Bengü'ye herkes oradaydı. Gecenin gerilimi eski kankalar Demet ve Alişan arasında yaşansa da kötü sonuçlanmadı.

<p class='MsoNormal'>Komşusunun telefonuna ulaşamadıklarını belirten ünlü  komedyen Gökbakar evdeki

Şahan Gökbakar komşusunun evinin yandığını duyurdu

Iğdır'da yıkılan cezaevinin yerine yapılan sosyal yaşam alanı ilgi görüyor

Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Uludağ'da yangın ihtimaline karşı helikopterli denetimler artırıldı