• $9,2644
  • €10,7534
  • 526.464
  • 1409.56
17 Ağustos 2014 Pazar

O sırlar açığa çıkıyor!

Aslında 17 sanatçı olması planlanmıştı Kayahan için hazırlanan ‘saygı’ albümünde... Hesap tutmadı. Son eklenenlerle birlikte 21 oldu sayı. Sıla’dan Ajda Pekkan’a, Mehmet Erdem’den Tarkan’a tam 21 sanatçı ve kelimenin tam anlamıyla efsaneleşmiş şarkılar. O şarkıların ilk çıktığı yılları yaşayanlar, belki bir kısmının kime yazıldığını biliyor ama niye ve nasıl yazıldığı Büyük Usta’da saklı. İşte o sırlar açığa çıkıyor! Albümde son düzlüğe gelindi, hemen hemen tüm şarkılar prodüktöre teslim edildi. Şimdi işin görsel kısmı planlanıyor. Albüm kapağı, şarkı sıralaması, çekilecekse klip nasıl olacak? Bu süreç yaşanırken oldukça cesur bir karar alındığını öğrendim. Cesur, bir o kadar da samimi ve keyifli. Büyük Usta, albümdeki her şarkının hikâyesini de anlatacak sevenlerine. Bu hikâyeler için çalışma başladı. Şarkıların tek tek, kime, nasıl, hangi ruh haliyle, niye yazıldığı yazıya dökülüyor. Onlarca yılın biriktirdiği fotoğraflar, saklandıkları yerlerden çıkarılıyor, anılara eşlik ediyor. Anlayacağınız Kayahan, belgesel tadında bir albüm sunmaya hazırlanıyor bize. Tüm bu fotoğraflar ve hikâyelerin, albüm içinde bir kitapçıkta yer alması planlanıyor. Bana bunları anlatan arkadaşıma gayriihtiyari sordum: “Eşi İpek Hanım ne diyor, bu durumu kıskanmıyor mu hiç?” Aldığım cevap netti. “Asla. O duyguları çoktan aşmış İpek Hanım. Hatta anılara vâkıf olduğu, bildiği şeylerde eklemeler bile yapıyor” dedi.

Bir tatlı huzur almaya geldik 90’lardan

Çok özleyen var biliyorum, ben de çok özlüyorum. 90’lara olan bu özleme kitaplar, şarkılar, köşe yazıları yazıldı, videolar çekildi, TV programları hazırlandı da hiç biri beni Kral TV’deki 90’lar programı kadar etkilemedi. Yıllardır, uzaktan uzağa izlediğim ve yaptıklarını beğeniyle takip ettiğim bir isim Gökhan Çınar. Aslında ‘ergen psikolojisi’ üzerine çalışan bir psikolog ama hayatı müzik. Bir süredir Kral’da bahsettiğim programı yapıyor ve kendine ayrılan saatlerde sizi alıp o yılların göbeğine bırakıyor. O yılların kliplerinde şimdinin starlarını, o dönemin starlarının vokalisti olarak da görebiliyorsunuz, yaşanan müthiş değişimi de. Paylaştığı detaylar ve anlattıklarıyla, resmen tatlı bir huzur veriyor Gökhan... Zihninizi kısa bir tatile çıkarıyor, rahatlatıp yeniliyor. Şiddetle tavsiyemdir.

Efsane geri dönüyor

İlk benden duyun istedim. Nice kulüp geldi geçti de pek azı hafızalarda yer etti. Bunlardan biri yakın tarihin efsanelerinden biri ‘Eelence’. Bir Özgür Aras projesi olan ve tam da ‘Oh be, ne eğleniyoruz’ derken bir anda ortadan kaybolan, çokça taklidi türeyen ama hiçbiri aslı gibi olamayan ‘eelence’ geri dönüyor. Lokasyon yine, neredeyse aynı. Pera Palas’ın karşısındaki eski yerinden sadece bir kaç adım uzaklıkta. Nokta atışı olarak belirtelim derseniz. ‘Eski Rehab, ‘eelence’ oluyor. Ben geçen hafta içini gördüm. Dükkân tamamen yenilenmiş. Mimar Engin Özmen, barı mekânın ortasına almak gibi harika dokunuşlarda bulunmuş. Özetle efsane geri dönüyor hazırlık olun.

Gökhan Türkmen evleniyor!

Beklenmedik bir gelişme... Aslında çok da planlı değilmiş duyduğum kadarıyla, bir anda karar verilmiş. Gökhan Türkmen, 1 Eylül akşamı İstinye’deki Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nün içindeki Urza’da, hayatını çocukluk arkadaşı Sinem Aksoy’la birleştirecek. Aksoy, Türkmen’in son klibi ‘Dene’de de boy göstermiş...

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi